Ako si zariadiť pohodlné bývanie? Prinášame skvelé tipy!

Domov je miestom, ktoré by nám malo poskytovať útočisko pred vonkajším svetom a občas nepríjemnou realitou, taktiež pohodlie a harmonické prostredie pre relax. Ak pociťujete, že u vás doma to stále nie je to pravé orechové, je na čase to zmeniť.

Pozri aj: TOP 7 dôvodov, prečo používať menštruačný kalíšok: Skutočne má toľko výhod?

nové bývanie

Zdroj: Shutterstock®

Ako na pohodlné bývanie?

Bývanie plné harmónie a pohody robia farby, nábytok a, samozrejme, doplnky. Pokiaľ si samé neviete dať rady a skombinovať tieto tri veci tak, aby spolu ladili, nebojte sa osloviť odborníkov interiérových dizajnérov, prípadne sondujte inšpirácie na webe, v časopisoch a rôznych katalógoch.

Pocit tepla domovu dodávajú aj niektoré materiály. Taký kov je sám o sebe dosť chladný, podobne pôsobí aj nerez alebo sklo. Naopak kameň a drevo dokážu bývanie zútulniť. V prípade, že sa vám páči vidiecky štýl bývania, vhodné sú drevené obklady. Za priaznivé ceny si môžete kvalitné obklady z dreva zabezpečiť aj TU.

Útulný nábytok je kapitola sama o sebe. Ak máte v obľube vylihovanie na gauči pred telkou, vaša pohovka by mala byť čo najväčšia (respektíve tak veľká, ako vám to dovolí priestor) a plná vankúšov. Tieto mäkké pomôcky pôsobia už samé o sebe dostatočne pohodovo, preto niet divu, že podobnú atmosféru vyčarujú aj v chladnejšom prostredí. Pre všetky milovníčky pohodlia sú na trhu aj sedacie vaky. Ich výhodou je napríklad aj to, že si ich dokážete vytvarovať do tvaru, po akom sa vám aktuálne zažiada. Relaxačné sedacie vaky nájdete aj na stolickymix.sk.

zariaďovanie interiéru

Zdroj: Shutterstock®

Zjemňujúco pôsobí aj nábytok oblých tvarov. Okrúhly stôl či zaoblené hrany. Mimo zníženia rizika nebezpečenstva úrazu (obzvlášť v prípade domácnosti s malými deťmi) podľa filozofie feng šuej dodávajú do prostredia pozitívnu energiu a vytvárajú nekonfliktnú atmosféru. Tú vytvoríte aj pomocou jemných odtieňov zelenej alebo oranžovej. Naopak taká krvavo červená síce môže dodať vášeň a temperament, ale tiež hádky a agresivitu.

K pohodlnému bývaniu prispievajú aj jednotlivé doplnky. Od vašich obľúbených fotografií cez spomienkové predmety. Pohodlie si dodáte aj domácim oblečením a obuvou. Ak sa cez deň veľa nabeháte a už so železnou pravidelnosťou vás po večeroch pobolievajú nohy, doprajte im okrem masáže a relaxačného kúpeľa aj pomoc v podobe zdravotnej obuvi. Na doma aj do práce ju ponúka certifikovaná spoločnosť Elstrote.

Odporúčame: TOP bylinky na problémy so žlčníkom: Ktoré odporúčajú bylinkári?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE