Mojito 4-krát inak: Ktorý recept si zamiluješ ty?

Letná horúca pohodička na pláži, záhrade alebo chate. Úsmevy, chutné grilovacie pochúťky, posedenia s priateľmi, šantiace deti a, samozrejme, nejaký ten chutný nápoj. Ak ste milovníčky mojita, vyskúšajte ho na rôzne spôsoby! Nebojte sa zapojiť svoju fantáziu, prípadne zásoby v štýle čo dom dal, alebo sa inšpirujte tiež našimi štyrmi receptami!

Melónové mojito

Ingrediencie: 3 hrnčeky na kocky nakrájaného červeného melóna, čerstvá mäta (cca 12 vetvičiek), 6 lyžíc limetkovej šťavy, 2 lyžice hnedého cukru, biely rum, limetka a mäta na ozdobu

Postup: V menšej nádobe zmiešajte lístky mäty, cukor a limetkovú šťavu. Drevenou vareškou premiešajte a mätu dôkladne podrvte. Kocky melónu rozmixujte, pridajte mätovú zmes, biely rum a premiešajte. Ozdobte plátkami limetky a mätou.

Odporúčame: Sviatočná pochúťka: Tradičné domáce kremrole s vyšľahaným krémom

mojito so sirupom

Zdroj: Shutterstock®

Mojito so sirupom

Ingrediencie: biely rum, sóda, obľúbený sirup, čerstvá mäta, ľad, citróny a limetky

Postup: Lístky mäty zmiešajte s citrónovou a limetkovou šťavou (pre jednu porciu šťava z polovice citróna a polovice limetky). Zalejte sirupom, premiešajte, podrvte, pridajte biely rum (množstvo podľa chuti), dolejte vychladenou sódou. Na záver do pohára vhoďte ľad, slamku a užívajte si.

pomarančové mojito

Zdroj: Shutterstock®

Pomarančové mojito

Ingrediencie: biely rum, minerálka, obľúbený sirup, čerstvá mäta, ľad, pomaranče a limetky

Postup: Pomaranče a limetky nakrájajte na mesiačiky, pridajte k nim mätu, sirup a dôkladne podrvte. Dolejte rum, zalejte minerálkou a doplňte ľadom.

mangové mojito

Zdroj: Shutterstock®

Mangové mojito

Ingrediencie: 1 šálka vody, 1/2 šálky cukru, 2 veľké hrste čerstvých listov mäty, 2 ks manga - olúpané a nakrájané na kocky, 1/2 šálky Bacardi Rum Mango, drvený ľad, sóda

Postup: Z vody a cukru si vyrobte jednoduchý sirup tak, že vodu privediete do varu, prisypete cukor, premiešate a necháte vychladnúť. Pridajte lístky mäty a mango, miešajte a drvte približne minútu. Tak dolejte rum, pridajte ľad a zalejte sódou.

Vyskúšajte tiež: LETNÉ OSVIEŽUJÚCE NÁPOJE a VÍNNE STRIKY

4 komentárov
alexandra

alexandra

28.07.2013 10:44

mňam :3 asi si idem spraviť ! :) :D

Vaše meno:

Mirka

Mirka

28.07.2013 20:20

mňam :)

Vaše meno:

Michaela Hudáková

Michaela Hudáková

29.07.2013 21:09

mňamkaaa zbožňujem

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

18.02.2014 15:21

už aby tu bolo leto len keby boli nealko

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE