Cíťte sa krásna! Navonok i zvnútra

Každá žena je krásna. O tom niet pochýb. Sú len ženy, ktoré svoju krásu vedia podtrhnúť a zvýrazniť a ženy, ktoré sa o svoju krásu nestarajú a nezaujímajú.

 

Každý deň sme bombardované prototypom dokonale krásnych žien. Štíhlych, sexi. Skvelých gazdiniek, mám, manželiek.

 

V týchto prípadoch je ľahké nechať svoje sebavedomie „skĺznuť“ do polohy nejakej menejcennej ženy. A práve tento článok vám poradí, ako sa cítiť krásna či navonok, či zvnútra. A urobiť pre to maximum. Pretože VY krásna ste. 

 

 

Zamerajte sa na svoje vnútorné pocity

 

Každý deň by ste si mali pripomenúť, že ste v niečom jednotka. Či už skvele pečiete, háčkujete, alebo lúštite sudoku. Pripomeňte si svoje úspechy, výnimočnosť. Pripomeňte si, že ste skvelý človek a ľudia vás majú radi. Ako náhle sa začnete cítiť krásna vnútri, začne sa tento fakt odrážať aj navonok.

 

 

Hovorte častejšie „ďakujem“

 

Väčšina ľudí, keď dostane kompliment, má tendencie ho odkloniť, alebo mu neveriť, namiesto toho, aby ho s úsmevom prijali. Je dosť možné, že keď vám niekto naposledy pochválil účes, namiesto vrelého poďakovania ste sa začervenali a povedali, že veď aj veľa stál. Alebo že to nestojí za reč. Toto je potrebné zmeniť. Pri budúcom komplimente sa proste krásne usmejte a poďakujte. Budete sa diviť, aké budú vaše pocity skvelé. 

 

Odporúčame prečítať:  Manuál pozitívneho myslenia

Cíťte sa krásna! Navonok i zvnútra

Zdroj: Shutterstock®

Nehrbte sa!

 

Je to známy fakt. Držanie vášho tela podporuje vašu sebadôveru a pocit hrdosti. Druhá vec sú pocity, ktoré držanie tela vysiela do mozgu. Ak sa nehrbíte, váš mozog vysiela signály „cítim sa dobre vo svojom tele.“ Toto priamo ovplyvní vašu náladu a budete sa cítiť fajn.

 

 

Vyťažte čo najviac z dopoludnia

 

Skúste sa prebudiť včas. Aby ste si našli čas na seba. Na rannú sprchu, úpravu vlasov, výber skvelého oblečenia. Tým, že strávite viac času starostlivosťou o seba, budete pred svetom vyzerať istejšie. A tým sa cítiť viac krásna. 

 

Odporúčame prečítať: Zelené smoothie

ako sa zdravo stravovať

Zdroj: Shutterstock®

Nájdite niečo, čo na sebe milujete

 

Namiesto vymenúvania negatív pri pohľade do zrkadla, skúste sa zamerať na pozitíva. Čo máte na sebe rada? Máte krásne dlhé nohy? Úsmev? Oči? Povedzte si, aké je to výnimočné a krásne. Podstata je, zamerať sa na svoje výsady, namiesto negatív.

 

 

Jedzte „farebne“

 

Ak sa chcete cítiť zdravo, jedzte zdravo. Dbajte o farebnosť ovocia, zeleniny. Ak budete jesť zdravo, budete sa cítiť štíhlejšia, zdravšia, krajšia. 

 

Odporúčame prečítať:  Brusnica obyčajná plná účinných látok

ako správne relaxovať

Zdroj: Shutterstock®

Cvičte

 

Cvičenie = endorfíny. Tie vám zákonite prinesú pocit šťastia. Budete sa cítiť zvyšok dňa skvele a budete žiariť. Ranné cvičenie vám pomôže nastaviť sa na pocit krásy na celý deň.

 

 

Uvedomenie si faktov

 

Modelky v časopisoch nevyzerajú tak, ako na fotke. Majú šialené diéty, Photoshop a osobných trénerov.  Z každej strany sme bombardovaní ilúziou dokonalosti. Ako náhle si uvedomíme, že fotky v časopisoch sú takto upravované, prinesie nám to vnútorné oslobodenie. Vďaka nemu sa budete cítiť krajšia prirodzená.  Nie ako dievča z plagátu. 

 

Odporúčame prečítať: Atmosféra mora u vás doma

cvičenia na štíhlu postavu

Zdroj: Shutterstock®

Rozmaznávajte sa

 

Skúste si na pravidelnej báze zaobstarávať veci, ktoré vás robia krajšou. Či obľúbený mejkap, alebo krásne oblečenie. Podstatným faktorom je váš pocit.

 

Úsmev... je malá výhra líc. Usmievavá tvár je atraktívnejšia než zamračená. Preto vyťažte maximum z tejto skutočnosti a sýýýýýýýýýýr ! smiley

 

Pokúste sa zakomponovať týchto 10 bodov do svojho života a uvidíte, ako sa veci začnú meniť.

 

Odporúčame prečítať:  Najlepšie pilates zostavy pre štíhle telo

Cíťte sa krásna! Navonok i zvnútra

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

5 komentárov
Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

13.05.2015 13:40

ak je človek so sebou spokojný tak aj tak vyzerá navonok

Vaše meno:

Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

14.05.2015 18:00

nie vždy to však takto vychádza...ale človek ak sa sám cíti dobre tak aj ostatní sa pri ňom tak cítia

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

22.05.2015 12:53

páči sa mi tento článok :) je to veru tak ako píšete

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

24.06.2015 08:03

Skvelý článok

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 09:58

pekny clanok

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE