Motorintegrator - Aby bolo vaše auto v plnej sile aj v zime

Aj keď kalendárne má byť najchladnejší mesiac roka január, už tretiu zimu sa potvrdzuje, že tradičné postupy a procesy v počasí sú posunuté.

 

 

Tento rok zatiaľ znova ukazuje, že február bude nie len najchladnejší, ale tiež najusneženejší mesiac celej zimy. Vôbec nie je vylúčené, že chladné a nepríjemné počasie potrvá aj prvé marcové týždňe.

 

 

V počasí, ktoré vyzerá dobre snáď len spoza okna pripravení vodiči vo veľkej miere míňajú rôznych pomocníkov proti mrazu i ľadu. Pripravený vodič ich potrebuje hneď niekoľko. Služba www.motointegrator.sk má v sortimente z každého typu niekoľko druhov. Posúďte sami...

 

motointegrator

Zdroj: Shutterstock®

Chladiace zmesi motora

 

Základom je správne namiešaná nemrznúca chladiaca zmes motora. V týchto podmienkach je určite rozumné mať ju odolnú do teplôt pod -20°C. V opačnom prípade hrozí fatálne poškodenie chladiča (v lepšom prípade), ale aj prasknutie motorovej hlavy, či samotného bloku motora. To sú mimoriadne zásadné a na opravu finančne aj časovo veľmi náročné zásahy. Iste viete, že voda v procese premeny na ľad naberá na objeme. Zásadne inak sa nespráva ani riedka nemrznúca zmes z nízkou odolnosťou voči mrazu. V širokej ponuke www.motointegrator.sk je na výber viac než 40 druhov.

 

Nemrznúce kvapaliny pre ostrekovače

 

Ďalšou zásadnou kvapalinou s nutnou odolnosťou voči teplotám pod bodom mrazu, je nemrznúca zmes v ostrekovačoch. V tieto dni sa vďaka extrémne nasoleným cestám míňa mimoriadne rýchlo. Nestačí jej mať dosť len v nádobke. Rozmazaná soľ na čelnom skle je oveľa nepriehľadnejšia než zarosené, či špinavé sklo. A povlaku soli na čelnom skle sa nezbavíte jednoduchým utretím. Nehovoriac o tom, že po pár sto metroch, vďaka okolitej premávke riešite znova rovnaký problém. Keď pred seba nevidíte, jazda je nebezpečná, až nemožná. Tieto komplikácie nestoja za neochotu kúpiť si jednu-dve náhradné bandasky nemrznúcej kvapaliny do zásoby.

 

Odporúčame:  Na lyžovačku autom s nosičmi lyží a príslušenstvom

 

Rozmrazovače okien a zámkov

 

Ak vás na negarážovanom aute zaskočí zmrznutý roztopený sneh, ktorý primrzne na oknách tak, že metlička ani škrabka naň už nestačia a použiť čokoľvek silnejšie môže byť pre okná nebezpečné, dobrým a pohodlným riešením je rozmrazovač okien v spreji. Rovnaký pomocník dokáže vodičom starších áut bez diaľkového ovládania zamykania pomôcť rozmraziť zámky. V ponuke je 5 druhov, podľa vašich preferencií tlakový sprejový rozmrazovač, alebo v nádobke s mechanickou pumpičkou.

Rozmrazovače okien a zámkov

Zdroj: Shutterstock®

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.05.2016 09:27

- je dobre vediet

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE