Nestíhaš schudnúť? Skús tieto 4 tipy na rýchle chudnutie!

Chystáte sa v najbližších dňoch na dovolenku a vaša váha sa stále nachádza v kritických číslach? Nebojte sa, ukážeme vám štyri tipy, vďaka ktorým schudnutie na poslednú chvíľu nebude až taký problém. Môžete ich praktizovať v podstate kedykoľvek, ak potrebujete rýchlo schudnúť.

Každá z nás si už cez zimu predstavuje seba na pláži s nenormálne sexi krivkami, s pevným a hladkým telom, ktoré bude žiariť viac, ako slnko. A o čo krajšie by to bolo bez viditeľných známok celulitídy a s pekným chlapom po boku, však? Vyskúšajte tieto zaručené triky, ktoré sú veľmi jednoduché a účinné!

TIP č. 1: Voda s citrónom

Prvou vecou, ktorú musí každý, kto chce schudnúť, zahrnúť do svojho života, je voda s citrónom. Obyčajná voda s kvapkou citróna vás dokáže nakopnúť do každého dňa a rovnako tak urýchliť celý váš metabolizmus, čo je v tomto prípade dôležité. Tým, že sa zlepší metabolizmus, tým sa zrýchli aj samotné trávenie.

Za tieto vlastnosti, okrem vitamínu C, môžu hlavne antioxidanty. Tie pôsobia nielen antibakteriálne, ale aj antisepticky a bojujú s voľnými radikálmi, čo napomáha hlavne našej pleti. Citrón navyše obsahuje vlákninu pektín, ktorý pomôže prečistiť naše črevá a tým aj rýchlejšie schudneme.

Navyše, celodenné popíjanie tohto kyslého nápoja vraj potlačí chuť na jedlo, takže sa budete môcť rozlúčiť s prejedaním sa. Citrónová voda pomáha aj s odvodnením tela, čo opäť uľahčí proces chudnutia a doplní aj chýbajúce soli. Mala by sa preto stať vašou najlepšou priateľkou, pokiaľ sa chcete zbaviť kíl navyše.

Odporúčame: Bolesti v okolí panvy: Vieš, ktoré vážne choroby signalizujú?

účinky vody s citrónom

Zdroj: Shutterstock®

TIP č. 2: Pomalšie jedenie

Každý z nás sa väčšinu dňa ponáhľa, či už do práce, z práce, pre deti do školy, domov a podobne. Inak to nie je ani pri jednej z najdôležitejších denných činností – pri jedení. V priebehu krátkej obednej prestávky nemáme čas na pomalé jedenie či nebodaj na vychutnávanie si pokrmu. A to je kameň úrazu.

Náš žalúdok dostane naraz veľké množstvo potravy, ktoré nedokáže efektívne spracovať a výsledkom sú faldíky na bruchu alebo bokoch. Začnite si preto jedlo viac vychutnávať a jedzte pomalšie! Stihnete sa rovnako dobre najesť ako keby ste jedlo do seba iba nahádzali a dokonca oveľa kvalitnejšie.

Pri menších sústach, ktoré poriadne prežujete, budete sýti oveľa skôr. Žalúdok si postupne zvykne na menšie dávky, takže vám časom bude stačiť polovičná porcia, z ktorej budete dobre najedení.

Pozri aj: Slnečná diéta: Ďalší výmysel alebo skutočne schudneš bez hladovania?

ako nepribrať

Zdroj: Shutterstock®

TIP č. 3: Cvičenie

Bohužiaľ, bez cvičenia nemôžete očakávať žiadne pozitívne výsledky. Živinám, ktoré cez deň prijmeme, jednoducho musíme pomôcť rýchlejšie sa spracovať a prebytočným kalóriám zas musíme dať priestor na to, aby odišli z nášho tela preč.

Rovnako tak aj nepotrebným či škodlivým látkam, ktoré odídu hlavne cez pot. Vaše trávenie ocení každý jeden cvik, ktorý do svojho života zavediete. Potešíme vás, stačí naozaj málo pohybu, avšak musí byť pravidelný. To najjednoduchšie, čo môžete spraviť, je obyčajné chodenie. Každodenná dlhšia prechádzka nakopne vaše trávenie rovnako ako hodiny, strávené v posilňovni.

Druhá, pomerne jednoduchá vec, ktorú môžete spraviť, sú drepy. Úplne postačí, ak začnete na desiatich denne a postupne budete pridávať. Ani sa nenazdáte a každým dňom ich spravíte viac a viac a vašou odmenou bude, okrem iného, aj krásne pozadie.

Zaujme ťa: Pitie teplej vody nalačno je údajne prospešné! Ale, aká je realita?

jednoduché cviky na chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

TIP č. 4: Spánok

Na záver potešíme asi každého – poslednou vecou, ktorá vám pomôže rýchlejšie schudnúť, je spánok. Presnejšie o jednu hodinu dlhší spánok. Vedci totiž odhalili, že ľudia, ktorí spia dlhšie, rýchlejšie chudnú. Podľa nich dlhý spánok dokonca dokáže potlačiť genetické predispozície k obezite, čo je mimoriadne pozitívna správa. 

Popritom dodržte ešte jednu vec! A tým je spanie pri otvorenom okne. Prečo práve toto? Naše telo cez noc vynaloží pomerne veľa energie na to, aby udržalo prirodzenú telesnú teplotu. Takže ak budeme spať v chladnejšom prostredí, naše telo sa bude snažiť oveľa viac vyrovnať teplotu tela.

A práve počas tohto procesu vraj spálime oveľa viac energie. Takže nebojte sa otvoriť okno a nastaviť budík o hodinu neskôr, poprípade choďte spať skôr a o pár dní sa môžete tešiť na viditeľné výsledky!

Chcete vyskúšať aj zmenu v jedálničku? Tu je niekoľko tipov na stravovacie plány:

Aktualizovaný článok: 29.8.2023

20 komentárov
Elena Švachová

Elena Švachová

10.08.2018 20:11

Lepšie ako nejaké drastické diéty.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

11.08.2018 11:41

sú to overené fakty

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

12.08.2018 22:40

Vodu s citronom mám , ako svoj najoblúbenejší nápoj, spím tiež celkom dost, cvičit sa snažím 3x týždene , no to pomalé jedenie mi nejde......

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

12.08.2018 22:40

Vodu s citronom mám , ako svoj najoblúbenejší nápoj, spím tiež celkom dost, cvičit sa snažím 3x týždene , no to pomalé jedenie mi nejde......

Vaše meno:

Zdena Paňková

Zdena Paňková

15.08.2018 08:51

Kolegovia nechodia so mnou na obed, pretože papám pomaly. Cvičeniu veľa nedám toho času, ale spánok je naozaj veľmi dôležitý a to sa mi darí. Dobre sa vyspať je základ aj pre ďalší úspešný deň.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

15.08.2018 22:13

všetko až na to cvičenie...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

15.08.2018 22:27

Presne tak a ešte jedna maličkosť pevná vôla všetko zdolá

Vaše meno:

Janka Káčerová

Janka Káčerová

20.08.2018 14:46

určite vyskúšam, dakujem

Vaše meno:

Robert Jurčák

Robert Jurčák

20.08.2018 14:47

cvičenie, cvičenie, cvičenie to sú najlepšie metódy....o tej vode s citrónom som vedel.....

Vaše meno:

jana džavanová

jana džavanová

20.08.2018 16:12

citronova voda urcite zabera, pri jednej ocistnej kure som jej pila velmi vela a naozaj prospela pleti a dokonca aj mojmu brusku. :)

Vaše meno:

Marta Haburčáková

Marta Haburčáková

21.08.2018 07:57

musím každý deň tieto 4 typy aplikovať, aj keď s cvičením to bude trošku ťažšie.

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

21.08.2018 15:55

O vode s citrónom som už toho počul veľa dobrého

Vaše meno:

Veronika Marejková

Veronika Marejková

24.08.2018 22:00

Dobre vedieť. Pre svoje zdravie a krajšiu postavu treba ak čosi urobiť.

Vaše meno:

Soňa Horáčková

Soňa Horáčková

06.09.2018 14:37

Dobré rady, už len ich dodržiavať :) určite je to však lepšie ako rôzne diéty, ktoré sa podľa mňa míňajú účinkom...

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

26.09.2018 16:12

Na tú vodu s citrónom vždy zabudnem.

Vaše meno:

JAN KOMADA

JAN KOMADA

29.08.2023 21:22

Zaujímavé treba vyskúšať

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

30.08.2023 06:54

Veľmi dobré tipy.

Vaše meno:

Lucia Šeptáková

Lucia Šeptáková

30.08.2023 07:09

Klasika,overené a účinné

Vaše meno:

Mária Sivová

Mária Sivová

30.08.2023 08:19

Mne pomáha aj pitie zeleného čaju. Nejako to u mňa zaženie aspoň na istú dobu hlad.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

03.09.2023 13:41

...a este jedno, len tak pre zasmiatie, hovori sa tomu, ze francuzska dieta, "žermééén"

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE