Praktické tipy do kuchyne: Toto ti radia praví šéfkuchári!

Kuchyňa je pre mnohé ženy posvätným miestom, možno aj preto, že v nej trávia veľa, veľa času. Príprava jedál a dezertov pre celú rodinu dá poriadne zabrať, o tom niet žiadnych pochýb. Prečo si proces troška neuľahčiť? Nasledujte tieto praktické tipy do kuchyne priamo od šéfkuchárov, ktoré by vás naučili v kulinárskej škole! Možno sa budú javiť ako banality, no my vám garantujeme, že ak si ich osvojíte, pôjde vám varenie ako po masle.

Nôž? Len ostrý!

Dobrý a ostrý nôž je alfou a omegou úspechu vášho kulinárčenia. Možno ste doteraz tento bod podceňovali, no my vám radíme to napraviť. Uvidíte, že práca s ostrým nožom naozaj nie je preceňovaná, je to jednoducho fakt, že je jednoduchšia. Všetko pôjde ľahšie, rýchlejšie a vaše kúsky mäsa či zeleniny budú razom vyzerať oveľa lepšie. Samozrejme, že tupý nôž predstavuje aj väčšie riziko porezania, pretože vám môže ruka ľahšie skĺznuť.

Pozri aj: Potraviny po dátume spotreby: Neuveríš, ale nie všetky patria do koša

tipy šéfkuchára

Zdroj: Shutterstock®

Notes šéfkuchára

Veľmi dôležité je vedieť už vopred, čo idete variť, z čoho a koľko na to máte času. Možno sa vám zdá písanie poznámok pre amatérov, no v tom sa veľmi mýlite. Notes má každý šéfkuchár, ktorý vymýšľa menu vopred, rozanalyzuje si ho, vypíše si ingrediencie, prípadne pomôcky a napokon sa dôkladne pripravuje. Menu si vždy pozrite na papieri. Zistíte tak, ktoré jedlá treba začať variť skôr, ktoré sú hračka až na koniec a čo všetko budete potrebovať, aby sa nestalo, že v polovici varenia budete musieť utekať do obchodu.

varenie s prehľadom

Zdroj: Shutterstock®

Všetko na mieste

Chaos do kuchyne nepatrí. Vieme, že je to veľmi jednoduché povedať, no oveľa ťažšie spraktizovať - niekedy sa jednoducho neporiadok pri varení vytvorí. Skúste mu však predchádzať. V kuchyni by malo byť všetko na svojom mieste a toho sa držia aj šéfkuchári zo známych reštaurácií. Predtým, ako zapnete sporák, si vytiahnite von všetky ingrediencie, ale aj nádoby. Zvoľte vhodné misky a taniere, ingrediencie do nich umiestnite a tak ich spracovávajte.

ako na neporiadok v kuchyni

Zdroj: Shutterstock®

Umývajte priebežne!

Aj vám sa stáva, že po varení vyzerá kuchyňa, akoby v nej vybuchla bomba? Múka aj na plafóne, vajíčka po zemi, cesto vo vlasoch,… Tomuto sa dá jednoducho predísť, stačí, ak budete počas varenia disciplinovaní. Šéfkuchári odporúčajú umývanie za pochodu. To znamená, že ak vymiešate vajíčka a pridáte ich do cesta, umyte misku, z ktorej prišli. A tak ďalej, a tak ďalej. Samozrejme, že neumývajte každý kus riadu zvlášť, no robte tak postupne po kôpkach. Tak sa vám nemôže stať, že na konci vás bude čakať hora riadu tak na pol hodiny. A ak máte umývačku? Odkladajte do nej postupne!

Zaujme ťa: Patizón: Zisti, ako táto chutná letná zelenina podporí tvoje zdravie!

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

29.08.2018 09:17

Praktické rady, radosť sa nimi riadiť.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

31.08.2018 18:00

nič nové, myslím, že toto dodržiava každá šikovná gazdinka

Vaše meno:

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

07.09.2018 16:50

šikovná gazdinka určite

Peter Maňák

Peter Maňák

01.09.2018 21:50

U nás bežné, hlavne umývanie riadu priebežne, nie je nič lepšie pri varení.

Vaše meno:

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

07.09.2018 16:49

dobré rady- pre mňa je dôležitý aj notes, lebo rada vymýšľam nové recepty a keď hneď nenapíšem váhu a druh surovín, tak o 2-3 dni si nespomeniem...Skleróza

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

17.06.2019 15:57

Zas som o niečo múdrejšia

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE