Valentín – začiatok novej lásky a tvojho nového ja!

Tak ako každý rok, aj rok 2013 nám prináša dátum 14. február, ktorý sa spája s Valentínom. Tento deň je dňom lásky. Mnohé z nás smútia práve v tento deň len pre to, že nemajú partnera, s ktorým by ho oslávili. Uvedomujete si však, že lásku môžete dať komukoľvek a čomukoľvek? Mamina, sestra, brat, najlepšia kamarátka, kolegovia, domáci miláčik. Presne toto sú osoby, ktoré si vašu lásku zaslúžia a vážia. Nezúfajte, ak sa váš vzťah skončil pred dvoma mesiacmi alebo týždňami. Ľudia z nášho života odchádzajú, aby mohli prísť iní, lepší. S touto myšlienkou nebojujte. Verte jej! V prípade, že neviete nájsť správnu odpoveď na otázku „prečo ste samé“, pokúsime sa vám pomôcť ju nájsť.

Odpustite a nesúďte

Pýtate sa: „Kde sa toľko motá ten môj princ na bielom koni?“. Už pridlho čakáte a on stále nechodí. Každý váš vzťah končí rovnako a ten pravý tu stále nie je! Možno toto všetko má za následok vaše detstvo a výchova rodičov. Ak ste vyrastali v nekompletnej alebo nefungujúcej rodine, niet divu, že ste osamelá princezná. Vždy si nájdete totiž muža, ktorý je z časti kópiou vášho otca. Správate sa podľa príkladu, aký vám ukázala vaša matka a tak nešťastne trpíte.

Stále hľadáte niečo lepšie a lepšie, no neuvedomujete si, že vlastne hľadáte neznáme. Chceli by ste úprimný vzťah, plný lásky a dôvery? Môžete ho mať. Stačí len odpustiť vlastným rodičom. Neposkytli vám v detstve príliš dobrý obraz toho, ako by mal plnohodnotný vzťah fungovať. Oni za to nemôžu. Tak isto vaši rodičia sú len obrazom správania ich rodičov. Musíte im najskôr odpustiť. Iba vtedy sa budete môcť pohnúť vpred.

Odporúčame: Dôvody, prečo môže menštruácia meškať: Môže to byť vážnejšie než tehotenstvo

pozitívne myslenie

Zdroj: Shutterstock®

Milujte samu seba

Nie, nemali sme na mysli, aby sa z vás stali egoistky. Nemusíte však opakovať vzorce, ktoré ste videli doma. Ak chcete natrafiť na toho právneho partnera, musíte sa najskôr naučiť ľúbiť samu seba. Pokiaľ človek nemá rád samého seba, stále bude opakovať tú istú chybu v novom vzťahu. Inak povedané, meníte partnerov v snahe nájsť toho, podľa vašich predstáv. Neuvedomujete si, že stačí zmeniť seba. Lepšie povedané, zmeniť postoj k sebe. Partner nie je príčinou problémov. Je len spúšťačom vašej tienistej stránky.

Nie je nič jednoduchšie, ako mať rady samy seba? Omyl. Je to azda tá najťažšia cesta lásky. Skúste sa prijať s chybami, ktoré máte. Do popredia postavte svoje pozitíva. Každá z nás sme iná. Tá odlišnosť z nás vytvára jedinečné bytosti. Lásku k samej sebe nedosiahnete tým, že sa budete neustále kritizovať a podceňovať. Stanovte si určité ciele a začnite sa konečne starať samy o seba. Len ak budete vyrovnané so sebou a svojím životom, príde princ na bielom koni, s ktorým to má naozaj zmysel.

Ak neviete nájsť cestu k vlastnému ja, nehanbite sa vyhľadať psychoterapeuta. Niektoré z nás to dokážu samy. Tie druhé potrebujú viac času a človeka, ktorý vie, ako na to. Je to dlhá cesta. Ktorá však chce prežiť tento život nešťastne? Tak ako vaša duša, aj telo si zaslúži ozajstnú starostlivosť. Pravidelná starostlivosť zabezpečí vašu krásu zvonka a aj zvnútra.

sebaláska

Zdroj: Shutterstock®

Pozitívne myslenie

Naučte sa byť milé a pozitívne na seba a svoje okolie. Nezabúdajte ani na úsmev. Nikdy neviete, kto sa zaľúbi práve do vášho úprimného úsmevu. Ak sa predsa len dostavila zlá nálada a smútok, smúťte. Nepotláčajte svoje emócie, a hlavne sa nestrachujte. Život nie je len čierny alebo biely, no existuje aj niečo medzi, a to prechody plné farieb. Takže, ak ste doteraz žili čierno-bielo, je na čase pohnúť svoj dvojfarebný život do života plného farbičiek. Navyše, obavy nám otravujú život a často sú horšie ako to, čo sa napokon stane. Namiesto strachovania sa rozmýšľajte, čo robiť, aby ste svoju situáciu zlepšili. Problém tak premeníte na výzvu.

Na Valentína môžete obdarovať kohokoľvek. Stačí úprimné objatie alebo malý bozk. Na lásku však nepripadá len 14. február. Ľúbte svoj život a seba každý deň. Nezabúdajte ani na ostatných. Aj oni potrebujú lásku.

Pozri aj: Ako sa stať lepším priateľom? Drž sa týchto 7 dôležitých zásad!

4 komentárov
Ondakova Iveta

Ondakova Iveta

13.02.2013 18:59

Velmi pekne napísané a tolko pravdy je v tomto článku:)

Vaše meno:

Aikesis

Aikesis

16.02.2013 22:03

Vystihli ste to, malo by si to vela zien precitat, lebo v okoli su zeny ktore by to potrebovali

Vaše meno:

Miriama Dž

Miriama Dž

16.02.2013 22:04

Znovu tlieskam autorke článku :) proste krásne napísaný článok, je to veľmi povzbudivé a úprimne. Skvelé čítanie, len tak ďalej 

Vaše meno:

Janka Ľalíková

Janka Ľalíková

17.02.2013 18:39

pekný článo - veľa pravdy v ňom. Čo najviac žien by si ho malo prečítať!!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE