Juliana Juríková - život talentovanej matky a podnikateľky

Je mladá, kreatívna, talentovaná a šikovná. Juliana Juríková je kozmetičkou a vizážistkou, no v prvom rade je dobrou matkou malej dcérke.

 

Napriek štúdiu na Ekonomickej univerzite svoje kroky nasmerovala úplne iným smerom... smerom poznania, krásy a pomáhania.

 

Viac sa dozviete v nasledujúcom rozhovore, ktorý vás môže inšpirovať. :)

 

 

Na úvod ťa poprosím o predstavenie a prezraď nám aj to, čo si študovala.

 

Moje meno je Juliana Juríková. Vyštudovala som Ekonomickú univerzitu, odbor cestovný ruch. Po ukončení štúdia som ešte rok učila ekonómiu a cestovný ruch. Následne som otehotnela a zostala som doma na materskej dovolenke.

 

Ako som sa dostala k tomu čo robím? Hm, už od malička som ako každé malé dievčatko inklinovala ku kozmetike. Veľmi ma zaujímala kozmetika, líčenie a beauty veci. Avšak, vyrastala som v rodine, ktorá rozhodla, že pôjdem na gymnázium a po gymnáziu treba ísť, samozrejme, na vysokú školu. So štúdiom som nemala problém, ale necítila som sa preň nadchnutá.

 

Odporúčam prečítať: Zbavte sa tuku a spevnite akúkoľvek časť svojho tela!

Juliana Juríková- život mladej živnostníčky a matky

Zdroj: Shutterstock®

A ani sa tomu nevenuješ...prezraď našim čitateľkám tvoju cestu k súčasnému povolaniu.

 

Počas spomínanej materskej ma manžel začal podporovať v mojich snoch, a tak som si začala pozerať rôzne kurzy kozmetiky, aby som mala aj nejaký odborný papier v rukách. Na moje šťastie, práve moja kamarátka, uznávaná Make-up artistka Lea Drobná z vysokej školy, robila vizážistické kurzy. Zavolala som jej a prihlásila som sa na tento kurz. Ona ma naučila základné techniky. Neskôr som sa chcela stále zlepšovať, a tak som začala skúšať jednotlivé techniky maľovania na mojich kamarátkach a známych. Neskôr som si urobila ešte nadstavbové kurzy. Napríklad v Make-up studiu, u Veroniky Vargovej, som si zdokonalila kontúrovanie tváre a posledný som absolvovala v Studiu 22, pod vedením  Janky Olšinskej, kde som si povedala, že už mám aké-také skúsenosti na platenú prácu.

 

Samozrejme, potrebovala som aj kozmetický akreditovaný kurz, ktorý som navštevovala počas celej materskej dovolenky. Neskôr som k tomu pripojila aj profesionálny kurz na LPG.

 

 

Pozerám sa na teba a som okúzlená krásou. Ako si dosiahla takú hladkú a bezproblémovú pleť, je v tom genetika, alebo dobrá starostlivosť?

 

Krásnu bezproblémovú pleť? Ale kdeže, nebyť make-upu, tak by si videla, akú mám pleť. Kvôli histamínovej intolerancii, na ktorú mi nevedeli dlho prísť, mám veľmi začervenanú pleť s rozšírenými cievkami. Ani som nevedela, že moja pleť pôsobí na druhých bezproblémovo...

 

Odporúčame prečítať: Extrémne zdravé účinky avokádového jadra!

Juliana Juríková- život mladej živnostníčky a matky

Zdroj: Shutterstock®

Naozaj som netušila, že máš na sebe nanesený make-up. Vyzeráš úplne prirodzene, samozrejme, v dobrom. :)

 

Ani nevieš, ako si ma potešila. Ako vizážistka sa sama trápim nad svojim vzhľadom a snažím sa vyzerať vždy dobre. Veď kto by navštevoval vizážistku, ktorá nevyzerá dobre? Pravdepodobne je to výsledok šikovných ťahov štetca a kúpy dobrého make-upu. A taktiež aj starostlivosťou o pleť kozmetikou, s ktorou aj pracujem.

 

 

Dobrý make-up. Na trhu sú ich tisíce, ako si ich vyberáš ty, alebo čo musia spĺňať?

 

Je naozaj ťažké nájsť dobrý make-up, ktorý nám nielen sadne, ale ešte nám prinesie niečo viac. Každému vyhovuje niečo iné. Snažím sa za každých okolností vytvoriť aspoň ilúziu prirodzenosti. Osobne nepreferujem ťažký podklad, ktorý úplne prekryje pokožku. Mám rada, keď pleť pôsobí zdravo a sviežo, navyše, s miernym leskom. Stále hľadám make-up, ktorý prekryje, ale vyzerá prirodzene, a to aj po navrstvení. Možno som ho už našla, keďže si ma pochválila. :)

 

Odporúčame prečítať: 10 rád odborníkov na rýchle porazenie upchatého nosa

Juliana Juríková- život mladej živnostníčky a matky

Zdroj: Shutterstock®

Čo všetko u teba klientka môže nájsť?

 

Líčenie na všetky príležitosti. Ošetrenia s francúzskym prístrojom LPG endermologie na   tvár aj telo, kozmetické ošetrenia s kozmetikou Institut Esthederm. Ošetrenia, ktoré riešia prevýchovu pokožky (návrat k zdravej  pleti), pri ktorých učím klientky to, ako sa majú starať o svoju pleť doma, nech návšteva kozmetičky je už len príjemným doplnkom.

 

 

Robievaš aj nejaké školenia pre verejnosť?

 

Školenia pre verejnosť nerobím, ale robím súkromné školenia pre klientky. Jednotlivo ich učím, ako sa správne líčiť na bežný deň, na výnimočnú akciu, ale aj špeciálne kontúrovanie tváre či to, ako používať kozmetické produkty a podobne. Minule ma dokonca poprosila klientka, či by som s ňou nešla do drogérie a nepomohla by som jej vybrať z bežne dostupných produktov jednotlivé kozmetické produkty - bola to príjemná zmena.

 

Odporúčame prečítať: Vo štvorici po Londýne - časť prvá

Juliana Juríková- život mladej živnostníčky a matky

Zdroj: Shutterstock®

Navštevuješ ešte občas odborné kurzy, alebo ti je prax tou najlepšou školou?

 

Chodievam na školenia len pod záštitou už spomínanej kozmetiky, s ktorou spolupracujem. Tam máme aj sezónne školenia alebo školenia, kde pracujeme s novinkami. Ale človek sa má vždy čo učiť, takže do budúcna sa chcem stále zdokonalovať.

 

 

Okrem líčenia sa venuješ aj účesom, alebo nie?

 

Tak, toto je pre mňa ešte stále taký malý ,,strašiak". Nejako neviem správne uchopiť tie vlasy, a preto mi príprava účesov trvá dlho. Neviem, asi je to o praxi. Príležitostne som už aj česala a klientky boli s výsledkom spokojné, ale primárne by som sa rada venovala líčeniu.

 

Odporúčame prečítať: 7 dôvodov, prečo by každý jeden z nás mal praktizovať plank

Juliana Juríková- život mladej živnostníčky a matky

Zdroj: Shutterstock®

Aktuálne je veľmi silná konkurencia, pretože už len v Bratislave máme neskutočne veľa salónov. Pociťuješ určitú presýtenosť trhu a musíš o svoje klientky bojovať, alebo dobré meno ti zaručuje stálu klientelu?

 

Určite je na začiatok dôležité promo. Verejnosť potrebuje vedieť, čo robím a kde pôsobím. Facebook je v rámci reklamy nápomocný. O samotnom internete a internetovej stránke ani nehovorím. Tam prezentujem svoje portfólio a prácu.

 

Moja skúsenosť je taká, že keď niekoho nalíčim, vždy sa ku mne vráti. A nielen to, často o tom povie ešte aj svojim známym, a preto si myslím, že referencie sú asi najdôležitejšie. Tým nechcem povedať, že mám neúrekom klientov, ale mám ich tak akurát. Stíham sa venovať aj dcérke, aj manželovi a práca ma teší.

 

 

Ako zvládaš byť matkou na plný úväzok, manželkou a podnikateľkou?

 

Zvládam to tak, že malá je cez deň v škôlke, a tým pádom mám cez deň voľný čas pre klientky. Pokiaľ ale klientky potrebujú večerný termín, tak dcérku buď vyzdvihne manžel, alebo ju odveziem k starým rodičom a neskôr sa po ňu zastavím.

 

Ale nikdy nekladiem prácu na úkor rodiny. Všetko je v určitej rovnováhe a mám v tom balans. 

 

Odporúčame prečítať: 8 druhov šalátov, ktoré znížia váš príjem kalórií

Juliana Juríková- život mladej živnostníčky a matky

Zdroj: Shutterstock®

Aký význam má v tvojom živote rodina?

 

Rodina? Rodina je pre mňa pocit spokojnosti a lásky. Symbolom je náš ,,ostrovček v kuchyni", kde sa stretávame najčastejšie, smejeme sa a náš pes pobehuje okolo.

 

 

Čo pre teba znamená krása?

 

Nechcem, aby to vyznelo ako klišé, ktoré zvyknú mamičky hovoriť, ale pre mňa je to moje dieťa, a to najmä ráno, keď sa zobudí strapaté a usmeje sa na mňa, alebo keď sa dooblieka a ja si vravím, aká je krásna. 

 

 

Viac sa dozviete na: www.beautycareinstitute.sk

 

 

FOTOGALÉRIA:

Zdroj foto:

FOTO: Archiv Juliany Juríkovej

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

25.03.2016 06:35

pekny clanok, je super, ked je praca aj konickom, nastastie to poznam aj ja, vieme urcit hodnoty, priority a nadsenie v praci je velmi dolezite...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE