Martin Balko z ParfumyLacno.sk: Špecifický e-shop s inou filozofiou

Všetci chceme byť krásni. Chceme sa cítiť výnimočne a príťažlivo. Chceme vzbudzovať záujem mužov či žien. No ako to dosiahnuť? Hlavne keď vďaka ideálom krásy a porovnávaním s druhými neraz podceňujeme sami seba? Ľahšie tak veríme tomu, že ku kráse potrebujeme množstvo výrobkov a rád odborníkov. Ako to môže byť inak? Čo odporúča Martin Balko z ParfumyLacno.sk?

Aký máte postoj a „tajné“ tipy k rozvíjaniu krásy?

Našou ľudskou prirodzenosťou je pohodlnosť so sklonmi k lenivosti. Vďaka tomu zažívame technologický pokrok – neustále hľadáme spôsoby, ako si všetko uľahčovať.

No práve našu pohodlnosť veľa firiem zneužíva na zvyšovanie predaja. Propagujú nám lacné riešenia s okamžitým výsledkom. Pretože vedia, že práve také chceme. Rýchlo a lacno. Sú nám oveľa príťažlivejšie ako síce prácnejšie, no zato trvácnejšie komplexné riešenia.

S ParfumyLacno.sk preferujeme iný prístup. Ľuďom nič nevnucujeme a parfumy ponúkame len ľuďom, ktorí o ne majú záujem – buď si u nás niečo kúpite, dáte o nás vedieť svojim známym, prípadne si od nás môžete vziať len radu, ktorá môže stáť za vaším ďalším rozhodnutím. Alebo nad nami len znechutene zakrútite hlavou.

Snažíme sa zdôrazňovať význam prebúdzania našej vlastnej prirodzenej krásy, ktorú žiadne produkty ani parfumy nedokážu nahradiť.

ako si vybrať parfum

Zdroj: Shutterstock®

Čo si myslíte o súčasných vzoroch krásy a čo má podľa vás najväčší vplyv na to, ako krásu vnímame a rozvíjame?

Podľa mňa sú to rôzne celebrity, ktoré vidíme – či chceme alebo nie – už nielen v módnych časopisoch, ale úplne všade. Sú nám predkladané ako akýsi vzor krásy, ktorý vedome či podvedome prijímame a porovnávame sa s ním. A to napriek tomu, že krása týchto celebrít je aj pre ne samotné v prirodzenom stave často nedosiahnuteľná. Samozrejme, s tímom vizážistov či s najmodernejšími grafickými efektmi sa nám môžu zdať ako „dokonalé“.

Vďaka nim či ďalším vplyvom sa v sebe neraz stratíme. Potom je pre nás mnohokrát nepredstaviteľné byť samým/sama sebou. Ľahko tak zabudneme, čo skutočne chceme.

Silnejšie je potom to, čo od nás žiada spoločnosť, rodina či ľudia – čo je lepšie zaplatené, hodnotené alebo prestížnejšie. Zároveň je to pohodlnejšie, ako prácne na sebe pracovať a hľadať, čo skutočne chceme, čo sa nám páči, čo nás baví, na čo máme talent...

Čo by ste stručne odporučili našim čitateľkám na rozvíjanie krásy?

Čo najkomplexnejšie na sebe neustále pracovať a mať odvahu byť sama sebou. Rozvíjať sebavedomie a zároveň sebareflexiu. Neriadiť sa len tým, čo je ľahké, ale aj tým, čo je správne. Budovať a rozvíjať našu krásu a všetky stránky našej osobnosti. Aj silné, aj slabé. Uvedomovať si „negatívne“, prijímať ich, postupne transformovať a odstraňovať. „Pozitívne“ posilňovať a zušľachťovať osobnosť – celkovo sa snažiť byť lepším človekom.

To je podľa mňa tá najľahšia, najrýchlejšia a najefektívnejšia cesta, ako môžeme prebúdzať a posilňovať našu prirodzenú krásu – automaticky vtedy prirodzene s ľahkosťou rozkvitne ako nádherný kvet.

Videli ste už niekedy šťastného človeka, ktorý by vám pripadal škaredý alebo nepríťažlivý? Veď už „len“ skutočná radosť v očiach či obyčajný úsmev robia s našou krásou a príťažlivosťou zázraky. Môžeme si vďaka tomu dovoliť vyjsť na ulicu alebo do spoločnosti prirodzene bez rôznych  „masiek“ – či už kozmetických alebo rôznych pretvárok. Áno, aj keď to dá prácu. No myslím si, že radšej byť šťastný a prirodzene príťažlivý, ako byť len navoňaný.

správna aplikácia parfumu

Zdroj: Shutterstock®

Ako by ste charakterizovali váš e-shop? Čo je jeho poslaním a v čom je oproti iným špecifický?

Väčšina módnych a kozmetických firiem nás presviedča o tom, že ak chceme byť príťažliví a krásni, potrebujeme na to ich pomôcky a produkty. Práve v tomto je podľa mňa náš e-shop ParfumyLacno špecifický. Razíme si svoju cestu dôverou v zákazníka a obojstrannou spokojnosťou.

Nikomu nič nevnucujeme – vonkoncom nie parfumy – ktoré sú, mimochodom, alternatívne a mnoho ľudí takéto produkty odsudzuje. Dôležitý je však aj uhol pohľadu. Pre tých, čo alternatívne parfumy odsudzujú, je paradoxné, že si zakladáme predovšetkým na úprimnom a ľudskom prístupe.

Okrem toho sa zameriavame tiež na pomoc s rozvíjaním prirodzenej krásy, zvyšovaním uvedomovania či s tipmi, ako môžeme budovať šťastné partnerské vzťahy.

kam si aplikovať parfum

Zdroj: Shutterstock®

V čom ste úplne odlišný oproti iným e-shopom? Čo dokážu ParfumyLacno ponúknuť zákazníkom?

Poukazujeme na to, že parfumy, make-up a kozmetické doplnky sú len pomôckami. Môžu nám pomáhať, no nemusíme byť na ne odkázaní. Môžeme sa namaľovať, navoňať a cítiť sa tak príťažlivejšie. Môžeme experimentovať aj s feromónovými parfumami, ak myslíme, že nám to pomôže. No podstatné je, aby sme si uvedomovali, že aj bez najrôznejších doplnkov sa môžeme cítiť príťažlivo. Nemusíme byť otrokmi konzumného sveta, no nemusíme si z neho robiť ani svojho nepriateľa ako hipisáci – netreba skákať z extrému do extrému. Základ je harmónia.

Dôležité je, aby sme všetci pochopili najmä sami seba, náš život či tento svet a možnosti, ktoré nám ponúka. Aj tak sa dá rozvíjať naša krása. Môžeme sa učiť používať všetky možné „nástroje“, ktoré máme k dispozícii. Aj parfumy a kozmetické doplnky. No nie je nutné byť na nich závislí.

Ak takéto produkty a parfumy hľadáte, radi vám pomôžeme. Avšak ak vám sami nevieme pomôcť, tak vám ochotne odporučíme aj konkurenciu. No skutočne musíme mať minimálne tri riasenky, štyri pleťové krémy, desať rúžov na pery, lícenky, make upy, rozjasňovače, bronzery, farby na obočie či aspoň 5 rôznych parfumov na každú príležitosť na to, aby sme sa cítili príťažlivo?

Musíme sa nalíčiť, namaľovať a upraviť do „dokonalosti“ zakaždým, keď vytrčíme nohy z domu? Alebo to môžeme robiť inak? Čo si o tom myslíte vy?

9 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

05.03.2019 06:38

Krásne myšlienky a odporúčania!

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

05.03.2019 18:56

skvelý rozhovor i myšlienky, krása vždy vychádza zvnútra

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

05.03.2019 21:50

Úplne súhlasím s autorom článku...prirodzenosť nadovšetko.

Vaše meno:

Jozef Chmelár

Jozef Chmelár

09.03.2019 18:07

zaujimave!

Vaše meno:

Jozef Chmelár

Jozef Chmelár

09.03.2019 18:07

zaujimave!

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

12.03.2019 16:28

Myslím že nemusím vyzerať vždy dokonalo keď idem von, je to skôr podla nálady. Raz idem namalovaná, mám pakný deň a citím sa skvele a ďalší deň nemám náladu na nikoho, nenamalujem sa a dohabem sa ako príde :)

Vaše meno:

Žofia Mažáriová

Žofia Mažáriová

26.04.2019 20:04

Neupravená žena - hotové nešťastie

Vaše meno:

Jana Tonhauserová

Jana Tonhauserová

30.04.2019 10:57

Musíme sa nalíčiť, namaľovať a upraviť do „dokonalosti“ zakaždým, keď vytrčíme nohy z domu? No,záleží na tom,kam sa práve chystám..na cvičko určite nenalíčená,na skok do obchodu tak isto...ale niekam do spoločnosti a medzi ľudí určite áno,už pre ten pocit spokojnosti pre seba.

Vaše meno:

Barbora Kubelková

Barbora Kubelková

07.12.2019 18:47

Pán Balko má užasné názory, s ktorými sa stotožňujem..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE