5 tipov, ako prežiť sviatky v práci

Aj keď sú Vianoce sviatkami pokoja a hlavne bez akýchkoľvek pracovných záležitostí, v mnohých prípadoch a hlavne profesiách sa stáva, že to jednoducho tak nie je. Zatiaľ čo niektorí z nás majú telefóny vypnuté, nekontrolujú maily, a nič neriešia (len koláče, kapra vo vani a ohňostroj), niekto v práci byť musí.

 

Zvyčajne toto výsostné právo byť v práci padne na nováčika, nezadaným a bezdetným. Vy však nemusíte mať hlavu v smútku a nemusíte strácať elán, pretože tento fakt vám nahráva do kariet. Kedy inokedy je čas na bilanciu, ak nie na konci roka? Využite preto tento čas v práci naplno! 

 

Odporúčame prečítať: Recepty: Vianočné slané maškrty, z ktorých nepriberiete

5 tipov, ako prežiť sviatky v práci

Zdroj: Shutterstock®

1. Upracte si pracovnú plochu v počítači

 

Milióny priečinkov, ktoré už nedávajú zmysel ani vám samotným? Ak máte v práci nevyužitú chvíľu času, pustite sa do upratovania pracovnej plochy. Pripravte si nové priečinky na nový rok, vymyslite si efektívnejší systém a spravte si vo všetkom prehľad.

 

 

2. Vytrieďte si maily

 

Mailové schránky sú u väčšiny z nás totálne preplnené či už pracovnými vecami alebo obyčajnými spamami, ktoré sú niekedy príliš otravné. Pusťte sa teda aj do upratovania mailov. Tie dôležité, ktoré budete v budúcnosti potrebovať si pre istotu archivujte – buď v počítači alebo online. Ostatné maily ako sú newsletter, reťazové správy a hlavne spamy – VYMAŽTE! Zbytočne vám zaberajú miesto v mailovej schránke. 

 

Odporúčame prečítať: Portréty slávnych žien – Kate Winslet

5 tipov, ako prežiť sviatky v práci

Zdroj: Shutterstock®

3. Plánujte

 

Do nového roka si mnoho z nás dáva rôzne predsavzatia, ktoré sa snažíme držať aspoň týždeň. V práci to je však iné, sadnite si a pripravte si podklady na nasledujúce mesiace. Takto sa vyhnete zbytočnému stresu na začiatku roka. Ak pracujete na projektoch s inými kolegami a rovnako trávia sviatky v práci tak ako vy, začnite plánovať spolu. 

 

Odporúčame prečítať: NECH KAŽDÝ DEŇ STOJÍ ZA TO!

5 tipov, ako prežiť sviatky v práci

Zdroj: Shutterstock®

4. Vzdelávajte sa

 

Ak chcete využiť svoj voľný čas naplno a nie len sedením a pozeraním na steny či do počítača, tak sa vzdelávajte. Každá firma ponúka svojim zamestnancom možnosť vzdelávať sa prostredníctvom rôznych kurzov. Ak práve vaša firma podporuje e-learning, tak si nájdite najvhodnejší kurz, ktorý sa hodí k vašej profesii. Poprípade si môžete vyhľadať odborné publikácie, zdokonaľovať sa v cudzom jazyku, čítať odborné knihy a podobne.  

 

 

5. Užívajte si

 

Len málokedy sa stane, že vás v práci bude len zopár kolegov. Využite túto bezstresovú chvíľku na oddych, relax (samozrejme nie s vyloženými nohami na stole) a hlavne na konverzáciu a zábavu s kolegami, ktorí trávia sviatky v práci rovnako ako vy. Takto sa môžete lepšie spoznať a nakoniec aj nudný deň môže byť vskutku zábavným. 

 

Odporúčame prečítať: Ako relaxovať počas vianočných sviatkov

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

28.12.2016 09:40

..dobré rady, aj tak sa dá

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

28.12.2016 18:14

to sú rady len pre tých, čo majú len službu, ale niektorí musia aj naozaj pracovať - zdravotníci, šoféri, cestári...

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

28.12.2016 19:06

tak veru, sú zamestnania, kde sa skrátka pracuje sviatok , nesviatok ....

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

28.12.2016 21:16

je vela ludí čo pracuje aj cez sviatky

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE