Ako si správne vybrať vôňu do domu či bytu

Jesenná nálada sa u nás už naplno prejavilo a občasné pekné slnečné počasie sa strieda s tým nepríjemným, studeným a sychravým.

 

Z práce prichádzate domov už takmer za tmy a jediné, po čom túžite je dať si teplú sprchu či kúpeľ, obliecť sa do pohodlného domáceho oblečenia, uvariť si teplý voňavý čaj a trochu zrelaxovať po namáhavom pracovnom dni v podobe knihy či s partnerom. Aby bol váš relax naozaj efektný, vo vašom domácom prostredí by ste sa mali cítiť pohodlne a príjemne. Spôsobov, ako si zútulniť svoj domov je niekoľko.

 

Jedným z nich sú práve vône v podobe sviečok, vonných difúzerov či osviežovačov, ktoré vo vašom domove môžu navodiť skutočne príjemnú domácu pohodu a taktiež vám vedia vylepšiť vaše okamihy vo chvíľach, kedy vám práve nie je príliš do smiechu a potrebujete rozptýliť. 

 

Odporúčame prečítať: Test - Yankee Candle sweet apple

byt

Zdroj: Shutterstock®

Takéto riešenie ponúka práve značka Yankee Candle, ktorá sa špecializuje na vyvíjanie nezabudnuteľných vôní v podobe sviečok, vôní do auta, difúzerov, osviežovačov a mnohých zaujímavých limitovaných edícií už po mnohé roky.

 

Odporúčame prečítať:  Test - Yankee Candle Citrus Tango

 

 

Otázkou však zostáva ako si vybrať tú správnu vôňu do vášho domu či bytu?

 

Samozrejme, výber je len a len na vás. Všetko sa totiž odvíja od toho, či preferujete jemné alebo výrazné vône. Vo všeobecnosti sú pre každodenné použitie vhodné skôr kvetinové vône, akými sú v rámci vonných sviečok napríklad vône Fresh Cut Roses, True Rose a z vonných difúzerov napríklad White gardenia.

kvetinove vone

Zdroj: Shutterstock®

S kvetinovými a ovocnými vôňami, ktoré môžu byť jemné i vášnivé, sa spája rovnako aj romantická atmosféra. V prípade, že chcete svojmu partnerovi pripraviť pekný večer vo dvojici v podobe večere, šikovnými pomocníkmi vám môžu byť pre spríjemnenie aj vône Snow in Love, Midnight Oasis, Black Plum Blossom či jemná Loves me, loves me not.

 

 

Odporúčame prečítať: Test - Yankee Candle Waikiki Melon

Romantické vone

Zdroj: Shutterstock®

Pôsobivú, ba priam podmanivú atmosféru vyčaria zo sviečok vône Lilac Blossom, Midnight jasmine a mnohé iné, ktoré obsahujú orgován či jazmín. Pretože ide o výraznejšie a silnejšie vône, netreba to s nimi preháňať, aby vás nerozbolela hlava. V každom prípade vám efektne prevoňajú celý dom či byt.

 

 

Odporúčame prečítať:  Test - Yankee Candle Orange Splash letná kolekcia 

Tazsie vone

Zdroj: Shutterstock®

Dlhé chladné večery počas jesene či zimy vám môžu spríjemniť vône Cinnamon stick, Spiced orange, či z difúzerov Vanilla lime. Takéto vône, ktoré pôsobia teplo a voňajú veľmi príjemne, obsahujú voňavú vanilku, škoricu, klinčeky či pomaranče.

 

Odporúčame prečítať:  Test - Yankee Candle Margarita Time

Hrejive vone

Zdroj: Shutterstock®

V prípade, že potrebujete povzbudiť, stavte na energickú sviežu vôňu, ktorej hlavným pomocníkom sú práve citrusové plody ako napríklad pomaranč, citrón či grep. Doslova vás postavia na nohy a nabijú energiou. Zo sviežej ponuky môžete vyskúšať napríklad Citrus Tango, Sicilian Lemon či Orange Splash.

 

Odporúčame prečítať: Test - Yankee Candle Black Plum Blossom

Energicke vone

Zdroj: Shutterstock®

Spánok je pre nás veľmi dôležitý najmä preto, aby si náš organizmus oddýchol a pripravil sa na nový deň. Pre kvalitnejší a lepší spánok sa odporúča levanduľa, ktorá je známa svojimi upokojujúcimi účinkami. Nájdete ju napríklad v podobe vonnej sviečky French Lavender alebo Lemon Lavender. 

 

Odporúčame prečítať:  Test - Yankee Candle - Honey Blosoom

Upokojujuce vone

Zdroj: Shutterstock®

Vône ovplyvňujú náš nervový systém, a preto to s kombináciou mnohých vôní rozhodne nepreháňajte. Niekedy platí, že menej je viac. Stačí si teda už len vybrať vôňu, ktorá vám vytvorí čaro domova podľa vašej chuti

 

Pre viac informácií: www.yankeesviecky.sk

 

Zdroj foto:

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com, www.yankeesviecky.sk

7 komentárov
Libuše Šumná

Libuše Šumná

10.10.2014 05:51

těžký výběr, ale ovocné vůně bych upřednostnila

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

13.10.2014 08:59

najradšej mám hrejivé vône - škoricu. vanilku alebo upokojujúcu levandulu

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

13.10.2014 10:56

mám rada vôňu vanilky ,klinčeka krásne prevoňajú celý dom ale aj ostatné vôňe si občas kúpim

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

15.10.2014 10:34

super článok, milujem sviečky :)

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

26.10.2014 09:08

rada si vyberám vôňu do bytu podľa aktuálnej nálady

Vaše meno:

Monika Mikovčáková

Monika Mikovčáková

26.10.2014 23:17

používam vonné sviečky, no výber vône prenechávam svojim pocitom v danej chvíli :) teda okrem vanilky, z tej ma bolí hlava

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

25.12.2014 14:12

všetke vône sú pekne no ja rada používam vanilku,škoricu

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE