Carol - jedinečný film, ktorý je nominovaný na Zlatý Glóbus a Oscara.

„Film Carol chápe lásku ako to najnutnějšiu a zároveň najriskantnejšiu v živote.“

The Telegraph

 

Cate Blanchett a Rooney Mara podávajú životné herecké výkony v milostnej dráme Carol o citovom vzplanutí a následnom mileneckom vzťahu dvoch žien v atmosfére 50. rokov. V dobe, keď ich osudová a nekontrolovateľná láska znamenala porušenie zákona.

 

Úchvatné kostýmy, výprava a New York päťdesiatych rokov povznášajú silný príbeh, emócie a zaujatie oboch hereckých hviezd, ktoré sa nebáli ani spoločných milostných scén. 

 

„Bezpochyby jeden z najlepších filmov tohto roka“, píše Rolling Stone. „Úžasný film, presne a krásne vystavaný,“ nadchýna sa Vanity Fair. „Mimoriadny a jemne prelomový film, ktorý chápe lásku ako to najnutnejšie a zároveň najriskantnejšie v živote,“ The Telegraph. „Nádherne vykreslená a hlboko prežitá love story vás prekvapí a znepokojí,“ Variety. Popri nadšených recenziách zdobí Carol aj 6 nominácií na Oscara a 5 nominácií na Zlaté Glóbusy. 

 

Odporúčame prečítať: Romantická dráma Brooklyn priniesla mladej herečke 2. nomináciu na Oscara

premiera, carol, film, kam do mesta

Zdroj: Shutterstock®

Carol ukazuje milostný príbeh, jemnosť a hĺbku jednej strhujúcej lásky. Dobre situovaná a vždy distingvovane elegantná dáma Carol sa v obchodnom dome zoznámi s mladou predavačkou. Banálnosť stretnutia a rozdiel v spoločenskom postavení oboch žien však odrazu prestávajú existovať, obe sú prekvapené okamžitou vzájomnou náklonnosťou. Nevinnosť prvého stretnutia čoskoro mizne a ich vzťah sa rozhorí do spaľujúceho mileneckého pomeru. Lenže Carol je vydatá žena a matka a v Amerike 50. rokov bol vzťah dvoch žien spoločensky neprijateľný a postavený mimo zákon.

 

Film vznikol na základe knihy vydanej v roku 1952. Jej autorka Patricia Highsmith sa k autorstvu priznala až po takmer 40 rokoch v čase jej ďalšieho vydania. 

 

Odporúčame prečítať: Do kín prichádzajú - BOHOVIA EGYPTA

premiera, carol, film, kam do mesta

Zdroj: Shutterstock®

Cate Blanchett je filmovou hviezdou prvej triedy a na svojom konte má dvoch Oscarov. Rooney Mara sa preslávila intenzívnou rolou v thrilleri Muži, ktorí nenávidia ženy od Davida Finchera, v thrilleri Vedľajšie účinky či v originálnom snímku Ona. Rooney Mara sa s Cate Blanchett počas natáčania spriatelila a blízky vzťah im pomohol aj pri natáčaní spoločných milostných scén. Scény telefonovania väčšinou natáčajú herci samostatne, v prípade Carol však boli na scéne obe herečky a telefonické dialógy sú skutočné.

 

Odporúčaná prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov               

žáner: dráma/romantický

 

Odporúčame prečítať: Nezabíjajte vtáčika. Vychádza kultový román

 

Neváhajte a nájdite si chvíľku času len pre seba a vychutnajte si výnimočný film, ktorý je má 5 nominácií na Zlatý Glóbus a 6 nominácií na Oscara.

 

FOTO GALÉRIA:

Galéria -

Zdroj foto:

bontonfilm

6 komentárov
Katarína

Katarína

03.03.2016 13:26

Cate Blanchett je moja obľúbená herečka.

Vaše meno:

Anna K

Anna K

03.03.2016 14:18

Ak ho budú dávať v telke, určite si ho nenechám ujsť.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

03.03.2016 16:43

vyzera to na zaujimavy film s dobrym obsadenim

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

04.03.2016 20:04

nie že by ma nejako extra zaujal ale pozriem si

Vaše meno:

Júlia

Júlia

06.03.2016 17:35

Tiež ma nejak extra nezaujal, ale pozriem si :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

24.05.2020 16:32

Videla som ho, no veľmi ma nezaujal, čiže ho radím do kategórie raz a dosť :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE