Čo prezradil v autobiografii Bryan Cranston alias Walter White?

Pred tým ako sa Bryan Cranston stal hviezdou jedného z najobľúbenejších seriálov všetkých čias, Breaking Bad, natáčal napríklad reklamy na hemeroidy. Koncom minulého roka vydal knihu, v ktorej opisuje nielen svoje začiatky, ale aj zážitky z natáčania nezabudnuteľného seriálu o učiteľovi chémie, z ktorého sa stal výrobca a díler drog.

 

Začínal ako herec vedľajších postáv a režisérom posielal odkazy, aby si ho všimli. Robil to vraj preto, aby ho vnímali aspoň podprahovo. Úspech sa nedostavil hneď, musel na ňom tvrdo pracovať – aj o tom je jeho dielo A life of parts.

 

V roku 2008 začal účinkovať v seriáli Breaking Bad ako Walter White. Hoci sa tvorcom seriálu, televíznej stanici AMC, spočiatku Cranston pre jeho účinkovanie v komediálnych seriáloch nepozdával, dali na Vinca Gilligena, ktorému sa vtedy, ešte nie veľmi známy herec, zapáčil. V hre o hlavnú úlohu boli napríklad aj Matthew Broderick alebo John Cusack, ktorí účinkovanie v seriáli odmietli.

 

Odporúčame prečítať: DIVOKÉ VLNY 2 (Surf´s Up: WaveMania)

 

S Waltom som mal niečo spoločné

Kniha začína popisom scény na konci druhej série, kedy Jane, Jeessiho priateľka umiera na predávkovanie. Walter uvažuje, či ju má zachrániť alebo nie. Rozhodol sa nechať ju zomrieť, pretože by mohla zničiť všetko, čo vybudoval. Uvádza, že scéna bola anekdotou jeho vlastného života. 

Breaking Bad

Zdroj: Shutterstock®

Píše: „Do tejto scény som dal všetko. Všetky neúspechy a sklamania, všetok strach z toho, ako rýchlo sa život môže pokaziť. Uvažoval som o úspechoch a strate, medzi ktorými je tenká hranica. Bol som schopný lásky, ale aj obeťou vonkajších okolností. Zároveň som bol nebezpečný, bol som jednoducho Walter White. Pri tejto scéne som sa cítil byť sám sebou.“

 

A life of parts, autobiografia Bryana Cranstona, je plná zaujímavých informácii o množstve zvratov a prekážok, ktoré ako človek a umelec prekonal. Pravdepodobne aj to bol dôvod toho, že herec postave rozumel. Tak, ako tomu bolo v tretej sérii, kde sa Walt pokúšal udržať si svoju rodinu tým, že sa Skyler, svojej manželke, priznal. Ucítil však vôňu peňazí a všetko sa tak opäť skomplikovalo. Pre tých, ktorí si chcú seriál pozrieť ešte raz – na televíznej stanici AMC práve repríza tejto prelomovej série.

 

Bude vás zaujímať: Do kín prichádzajú Transformers: Posledný rytier!

Albuquerque

Zdroj: Shutterstock®

Čo ste možno nevedeli

  • v Istanbule si fanúšik Breaking Bad, Deniz Kosan, otvoril kaviareň na tému tohto seriálu
  • posledná časť seriálu prelomila v USA rekordnú hranicu viac ako 10 miliónov divákov, nenechalo si ho ujsť 10,3 miliónov ľudí
  • televízna stanica AMC povolila režisérom len jedno použitie výrazu "f*ck" počas sériu
  • seriál má 62 epizód, pričom v periodickej sústave je 62. prvkom Samárium, ktorý sa používa na liečbu rakoviny pľúc
  • seriál Breaking bad dostal limitovanej LEGO verziu, postavy Waltera (Bryan Cranston) a Jesseho (Aaron Paul) a ďalší hrdinovia boli dostupné za cenu približne 250 amerických dolárov

 

Bude vás zaujímať: Lady v modrom: Skrýva sa za knihami a okuliarmi

1 komentár
Ján Frno

Ján Frno

29.06.2017 09:39

zaujímavý človek

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE