Cyklotrasy na Slovensku: Do ktorých kútov sa vybrať na západe?

Ak radi trávite svoj voľný čas aktívnym spôsobom, bicyklovanie vám bude pravdepodobne veľmi blízke. Preto sme vybrali niekoľko cyklotrás vo vašom regióne, ktoré sú zaujímavé nielen svojou prírodou, ale aj rôznorodosťou trás. Tentokrát by sa na naše tipy mali zamerať obyvatelia Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Odporúčame: Najlepší trik, ako vybieliť záclony: Stačí ti len jedná vec!

kam sa ísť bicyklovať

Zdroj: Shutterstock®

Cerová dráha – Bratislavský kraj

Bratislavský kraj a jeho príroda ponúka obyvateľom viacero možností ako využiť teplé slnečné dni v prírode. Pre cyklistických nadšencov je ideálna Cerová dráha, ktorá od roku 2011 ponúka nenáročnú cyklistickú trasu s krásnou prírodou. Trasa vedie príjemným prostredím Bratislavského lesoparku a jej celková dĺžka je 10,2 km.

Je vyznačená cykloturistickým značením – modrými "C" a na troch miestach sú osadené orientačné stĺpiky s cykloturistickými smerovníkmi. Je ideálna pre rekreačných cyklistov, ktorí trasu zdolajú približne za hodinu.

Odporúčame prečítať: Ranné cvičenie vás naštartuje do celého dňa

miesta na bicyklovanie

Zdroj: Shutterstock®

Vážska cyklomagistrála – Trnavský kraj

Medzi najznámejšie a najdôležitejšie cyklistické trasy Slovenska patrí jednoznačne Vážska cyklomagistrála. Tá spája Kysuce a Horné Považie so Stredným a Dolným Považím. Jej dĺžka je neuveriteľných 167 km a prechádza mestami ako Žilina, Považská Bystrica, Púchov, Piešťany a ďalšími.

Napojiť sa na túto trasu môžete v ktoromkoľvek z miest, ktorými prechádza, a určiť si tak aj vlastný cieľ cesty. Keďže sa jedná o trasu dlhú stovky kilometrov, jej terén a okolie sú veľmi rozmanité.

Odporúčame prečítať: Naučte sa správne behať

turistika s bicyklami

Zdroj: Shutterstock®

Kulháň-Duchonka-dolina Železnica – Nitriansky kraj

Pre obyvateľov Nitrianskeho kraja je skvelým tipom pre cyklistov trasa od náučného lesného chodníka Kulháň. Na ňom je 22 informačných tabúľ, ktoré približujú prácu lesníkov, význam a funkcie lesa, faunu, flóru a informujú o ochrane prírody.

Ďalej vedie trasa k rekreačnej časti Duchonka a pokračuje dolinou Železnica. Trasa má dĺžku približne 18 km, a preto je vhodné rátať s tým, že strávite na bicykli niekoľko hodín. Avšak, nenáročný terén a príjemné prostredie prírody vám zaručia, že to bude nezabudnuteľný športový zážitok.

Odporúčame prečítať: Ako účinne trénovať svoju pamäť?

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

01.05.2015 09:25

radi jazdíme na bicykloch aspoň popri Váhu, v okolí nemáme žiadnu cyklotrasu ale je tu priehrada Kráľová a cesta popri nej je tiež veľmi pekná

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

25.09.2015 15:33

skvelé rada sa bicyklujem :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.01.2021 11:16

Zbožňujem bicyklovanie :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE