Hurá na kolesá! Kde sú najlepšie cyklotrasy na strednom Slovensku?

Druhý diel článku Cyklotrasy na Slovensku sa zameriava na Banskobystrický, Trenčiansky a Žilinský kraj. Tieto oblasti sú známe svojou krásnou prírodou a rozmanitým terénom. Prejsť si tieto slovenské krásy na bicykli je pre cyklistických nadšencov veľkým snom a vy si ho môžete jednoducho splniť. Prinášame vám pár tipov, ktoré by ste nemali vynechať.

Štiavnické vrchy – Beliansky okruh (Banskobystrický kraj)

Skvelým miestom pre trávenie voľného času a rekreáciu v Banskobystrickom kraji sú Štiavnické vrchy. Toto najväčšie sopečné pohorie Západných Karpát ponúka veľa turistických chodníkov a zaujímavých cyklotrás. Okrem toho, atraktívnosť územia zvyšujú aj vodné nádrže - tajchy.

Pre cyklistických nadšencov je zaujímavý Beliansky okruh, ktorý sa začína pri závode Dinas Banská Belá, vedie popri Halčianskom tajchu, Pod Bielou skalou, ďalej prechádza cez križovatku pod Viaduktom a končí v obci Banská Belá.  Dĺžka trasy je vyše 15 km a terén je stredne náročný. Ak chcete zažiť viac ako rekreačnú jazdu, tento okruh bude pre vás ideálny.

Odporúčame prečítať: Ranné cvičenie vás naštartuje do celého dňa

bicyklovanie

Zdroj: Shutterstock®

Beckovský hrad (Trenčiansky kraj)

Beckovský hrad je rekonštruovaná zrúcanina hradu na strmom brale nad dedinou Beckov. Z diaľky je dobre viditeľná silueta už na niekoľko kilometrov a hrad s areálom je Národná kultúrna pamiatka. Okrem návštevy tejto zrúcaniny, môžete výlet spojiť aj s rekreačnou cykloturistikou, ktorá vedie z rekreačného strediska Zelená voda.

Odtiaľ trasa smeruje na hrádzu rieky Váh, kde je chodníček vyjazdený bicyklami. Po niekoľkých minútach už máte možnosť vidieť Beckovský hrad a vychutnať si tak príjemný pohľad na túto dominantu. Trasa končí pod hradom a jej dĺžka je len 5 km, takže je vhodná aj pre začiatočníkov.

Odporúčame prečítať: Naučte sa správne behať

trasy pre cyklistov

Zdroj: Shutterstock®

Z Vlkolínca do Pribyliny (Žilinský kraj)

Ak ste zanietený cyklista a počas dobrej dovolenky chcete zajazdiť desiatky kilometrov na bicykli, Liptov je pre vás ideálnym miestom. Táto oblasť Slovenska vám ponúka až 634 značených cyklotrás od tých nenáročných až po skutočne adrenalínové trasy.

Jednou z novootvorených cyklotrás, ktorá je pre turistov dostupná takmer 2 roky, je aj 70 km dlhá trasa z Vlkolínca do Pribyliny. Vedie pomedzi malé slovenské dedinky a počas jazdy sa môžete kedykoľvek občerstviť v miestnych pohostinstvách, alebo zastaviť pri rôznych kultúrnych pamiatkach, ktoré táto trasa ponúka. 

Odporúčame prečítať: Ako účinne trénovať svoju pamäť?

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

15.05.2015 13:33

z Vlkolínca do Pribyliny - to musí byť určite krásna trať pretože Vlkolínec sa nachádza v prekrásnom prostredí

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

15.05.2015 14:01

cyklistiku som už tento rok absolvovala

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

25.09.2015 14:24

ten beckovský hrad by som rada navštívila :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.01.2021 11:28

Bicyklovanie to je moje :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE