Divoký príbeh jedného kvetu

Do akej miery predurčuje ťažké detstvo a dospievanie to, kým sa nakoniec staneme? Odpoveď na túto otázku vám možno dá kniha Divoký kvet od americkej herečky Drew Barrymore, ktorá sa rozhodla podeliť o príbehy zo svojho života a dodať tak odvahu všetkým tým, ktorý nemali v detstve ustlané na ružiach. Svojím životným príbehom chce inšpirovať a motivovať, aby sa nevzdávali a bojovali o svoje šťastie.

 

Drew od detstva sprevádzal komplikovaný vzťah s mamou-umelkyňou, ako aj neprítomným otcom.

 

Môj otec. Vlastne ani neviem, ako začať. Jednoducho to nebol „otec“; bol skôr akýmsi mýtickým stvorením. Napoly jednorožec, napoly divoká búrka. A hoci od mamy odišiel, keď bola tehotná, nejako som mu dokázala odpustiť. Možno som už ako dieťa chápala, že takého divého žrebca nie je možné skrotiť, a keby to aj bolo možné, nie som si istá, či by ste ho chceli mať vo svojej blízkosti. Bol to typ muža, ktorý nevydržal dlho na jednom mieste, a preto som ho videla iba zriedka. Tie stretnutia sa mi však vryli do pamäti. Niektoré boli zlovestné, niektoré veselé a niektoré naozaj stoja za zmienku. 

 

Bude vás zaujímať: Ukradnite si 3 hodinky pre seba a zastavte sa vo svete, kde sa spomalil čas

Divoký príbeh jedného kvetu

Zdroj: Shutterstock®

Zatiaľ čo vzťah s otcom bol mierne povedané komplikovaný, ten s mamou uviazol v slepej uličke, a tak súd uznal Drew už v štrnástich rokoch za plnoletú, čo bola pre ňu možnosť začať žiť svoj život odznova. Postupne si našla prvý byt a snažila sa naučiť robiť prácu, ktorá by ju živila.

 

V práci sa mi nedarilo. Vlastne mi nešlo vôbec nič. Dovtedy som robila iba dve veci: hrala vo filmoch a žila divokým životom. Nič z toho vás však nepripraví na život v skutočnom svete. 

 

V istom momente sa Drew rozhodla, že nech sa stane čokoľvek, nič ju nezlomí, pretože u nej zlyhanie neprichádza do úvahy. A tak poctivo pracovala a študovala, až si jedného dňa povedala: „A dosť! Toto nie je môj osud!“ Práve vďaka tomuto rozhodnutiu získala vo svojom živote nakoniec tak veľa. Pomáhal jej však ešte niekto – jej priateľka a spolupracovníčka Nan, ktorá ju naučila jednu nesmierne dôležitú životnú lekciu...

 

Bude vás zaujímať: Najlepšie cviky s vlastnou váhou

Divoký príbeh jedného kvetu

Zdroj: Shutterstock®

Nan ma predovšetkým naučila, že pokiaľ ste v živote citovo vyrovnaní a zodpovední, dosiahnete skutočné šťastie. Zaslúžené šťastie. U nej mi nikdy nič neprešlo len tak... „IDEŠ NESKORO! Tvoja organizácia času je na figu! Si sebecká, a keď vojdeš do miestnosti a začneš sa ospravedlňovať za svoj neskorý príchod, chceš na seba iba upútať pozornosť! Vyrušuješ a stresuješ nielen ostatných, ale aj samu seba...“ Bola som však Nan za jej tvrdú lásku vďačná.

 

Ak sa chcete dozvedieť viac o životnom príbehu tejto výnimočnej herečky, ktorá sa nikdy nevzdala a dokázala prelomiť aj počiatočné ťažké chvíle z detstva a mladosti, prečítajte si jej životný príbeh v knihe Divoký kvet, ktorú vydalo vydavateľstvo Motýľ.

 

Bude vás zaujímať: Vianočné darčeky domácim miláčikom – áno či nie?

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

24.12.2016 09:05

...rada by som si prečítala

Vaše meno:

Mária Terefenková

Mária Terefenková

24.12.2016 12:52

Veľmi rada čítam životopisy, lebo sú veľmi poučné aj pre ostatných.
Určite je to kniha, ktorú by som si chcela prečítať.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

24.12.2016 20:39

zaujímavá kniha

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

27.12.2016 18:39

skvelá herečka, určite aj kniha stojí za to

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE