Horúce interiérové trendy: Ako pripraviť domácnosť na novú sezónu jar/leto 2021?

Čo podľa vás robí domov útulnejším? Určite by sme mohli povedať, že i rodinná pohoda, láska medzi blízkymi, detský smiech, pokojná atmosféra, vôňa čerstvo napečeného múčnika či cupitanie nožičiek domácich miláčikov po podlahe, to všetko predsa robí domov domovom. Poďme sa však teraz skôr zamerať na konkrétne prvky v interiéri, ktoré i úplne obyčajne zariadenú izbu v byte či dome dokážu zútulniť, skrášliť, hoc aj vylepšiť. Určite sú tou správnou voľbou prírodné materiály v interiéri, napríklad drevo, ale aj imitácie kožušiny a rôzne látky. Zabúdať nemožno na izbové rastliny a kvety, ktoré sú snáď tou najkrajšou dekoráciou. Úžasnú atmosféru v priestore dokážu vykúzliť taktiež vonné sviečky či vhodne zvolené osvetlenie.

Zabúdať by sme nemali ani na steny, tie holé totiž neraz pôsobia smutne a chladne. Steny v obývačke, spálni a hoc aj v kuchyni oživia obrazy či rodinné fotografie v pekných rámikoch. Posledné roky sa veľmi obľúbenými stali i rozličné plagáty. Niet sa však čomu čudovať, keďže za málo peňazí spravia veľa muziky. A hoci sa trendy v interiérovom dizajne neustále menia, také plagátiky nie je problém vymeniť hoc aj každú novú sezónu alebo skrátka len vtedy, keď dostaneme chuť na zmenu. Ak aj vy túžite po sviežom vánku vo vašej domácnosti, neváhajte sa inšpirovať štyrmi trendmi pre sezónu jar/leto 2021 z dielne Desenio.

Pozri aj: Chudnutie pomocou Youtube: Poznáš tieto bezplatné fitnes profily?

prirodzený život

Zdroj: © 2021, DESENIO

Prizodzený život

Čím teda podľa stránky Desenio, na ktorej nájdeme širokú ponuku nielen krásnych plagátov, oživiť počas nadchádzajúcej jarnej a letnej sezóny steny v obývačke či iných miestnostiach? Prvý trend nesie názov PRIRODZENÝ ŽIVOT a dalo by sa povedať, že ide o hľadanie inšpirácie v prírode. Čo je predsa na jari a lete to najkrajšie? Nuž, príroda je dozaista jednou z tých vecí. Vonku je slnečno, všade to hýri farbami, vzduchom sa nesie úžasná kvetinová vôňa. Práve prvý trend sa snaží zotrieť hranice medzi vnútorným a vonkajším prostredím. „Tento trend je výrazne inšpirovaný rustikálnou atmosférou Provensálska, čo sa týka materiálov aj farebných paliet," vysvetľuje výkonná kreatívna riaditeľka spoločnosti Desenio Annica Wallin. Ak chcete, aby to u vás doma hýrilo príjemnými farbami a prírodnými motívmi, privítajte zelené lúky, žlté citrusy či prírodné drevené textúry. Vďaka plagátikom v tomto duchu osviežite priestory, zároveň vám pomôžu vychutnať si jednoduchú krásu prírody.

Pozri aj: Výber a nákup izbových rastlín: Ako na to a aké chyby neurobiť?

pastelový raj

Zdroj: © 2021, DESENIO

Pastelový raj

Ak obľubujete rozmanité farby v interiéri, možno si zamilujete i druhý trend z dielne Desenio, ktorý nesie názov PASTELOVÝ RAJ„Tento trend prináša do našich domácností tak veľmi potrebné šťastie a zameriava sa na hravé pastelové farby v rámci domácich dekorácií a umenia," nadväzuje Annica Wallin. Aktuálne neónové odtiene pre rok 2021 naberajú v rámci tohto trendu jemnejší a akýsi lahodnejší odtieň, takže určite nadchnú aj tých z vás, ktorí nie sú fanúšikmi úplne výrazných farieb. Následne je už len na vás, ako sa tento trend rozhodnete zakomponovať do svojho priestoru. Môžete to s ním vyskúšať naplno alebo tieto trendy farby použitie len ako decentné akcenty. 

Pozri aj: Poznáš živé kamene? Táto izbová rastlina vyzerá ako z iného vesmíru!

pokojné priestory

Zdroj: © 2021, DESENIO

Pokojné priestory

Ste naopak človek, ktorý to s farbami v interiéri veľmi nepreháňa a obľubuje skôr čistý a minimalistický vzhľad? Tou najlepšou inšpiráciou bude pre vás trend POKOJNÉ PRIESTORY. „Pokojné priestory je minimalistický trend, ktorý sa zameriava na svetlú a jemnú estetiku, kde figuruje poriadok. Kombinácia bielych odtieňov doplnená zrkadlami, vzorovaným sklom a otvorené, čisté priestory navodzujú jednoduchý, povznášajúci pocit," pokračuje Annica Wallin. Ak hľadáte vo svojom uponáhľanom živote trochu jednoduchosti, ohliadnite sa do minulosti a inšpirujte sa týmto trendom. Do inak moderného, čistého a svetlého priestoru sa v duchu tohto trendu nebojte začleniť tradičné prvky, ako sú vyšívané textílie a opotrebované povrchy. 

Pozri aj: Fascinujúce fotografie prírody: Keď príroda vyhráva nad civilizáciou

béžová rovnováha

Zdroj: © 2021, DESENIO

Béžová rovnováha

Štvrtým trendom v interiéri pre sezónu jar/leto 2021 z dielne Desenio je trend BÉŽOVÁ ROVNOVÁHA. Je vodný pre tých z vás, ktorí obľubujete neutrálnosť a jednoduchosť, no zároveň vám predchádzajúci trend príde možno trochu chladný a vy naopak hľadáte niečo hrejivejšie. Tento trend spočíva hlavne vo vytváraní príjemného prostredia, v ktorom sa človek cíti harmonicky a sofistikovane bez ohľadu na udalosti bežných dní. Nesie sa v duchu kombinácie hrejivých neutrálnych odtieňov, vďaka ktorým si doma vytvorí útulné a zároveň štýlové prostredie. „Pozorujeme nový, elegantný prístup k trendu teplých, neutrálnych odtieňov ovplyvnený 60. a 70. rokmi," zakončuje Annica Wallin.

1 komentár
Zdenka Sabanošová

Zdenka Sabanošová

11.05.2021 08:01

Všetko krásne

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE