Je dlhoročná láska voľbou?

Všetky vieme, aké je ľahké sa zamilovať. Krásne pocity, motýle v bruchu, mravčenie v končatinách.  Ako čas pokračuje, zamilovanosť oprcháva. Vraj zostáva skôr zvyk a nejaká „iná forma lásky“.  Možno je stav zamilovanosti taký skvelý kvôli chemickým procesom v mozgu. Nemyslím si však, že je nevyhnutné, aby trval iba tak krátko, ako píšu psychológovia, teda dva roky. 

 

 

 

Zamilovanosť môže trvať naozaj veky. Zachovanie skvelých pocitov a romantiky tiež.  Ak sa VY rozhodnete :-) 

Je naozaj ťažké určiť ten rozdiel, prečo niekoho manželstvo trvá roky a šťastie sa dá krájať a manželstvo iného krachne po pár rokoch, ak nie mesiacoch.  Jedna dáma sa vyjadrila : „Naozaj neviem, prečo je dobré sa vydávať. Teraz by som to už nerobila. Mám 10 ročné manželstvo, najprv bolo všetko skvelé, neskôr prišli deti. Nemohli sme byť šťastnejší. Teraz však neviem, ako sa mohlo stať, že on býva v rovnakom dome a spáva v rovnakej posteli ako ja, ale nie je to manželstvo. Je to jeho nepodarená paródia. Stali sme sa bratom a sestrou. „

 

Odporúčame prečítať: Aké jedlo a pitie pripraviť deťom na desiatu do školy?

dvojica

Zdroj: Shutterstock®

Áno, v dnešnej uponáhľanej dobe je občas problém všimnúť si toho človeka vedľa seba. Je niekde tam, to vieme, dá sa naňho spoľahnúť, zveriť mu deti.

Všimnite si, milé dámy, málokedy v televízii vidíme šťastné manželstvo , alebo vzťah. Lebo veď pokojný , šťastný život nepredáva výtlačky časopisov a nepriťahuje k televízii divákov. Skôr naopak.  Divákov lákajú utrápené príbehy, kde sa dá tak pekne rozčúliť alebo poplakať.

 

Láska je voľbou. Je vašou voľbou ľúbiť toho človeka, ktorý je vedľa vás aj s jeho nedostatkami.  

 

Odporúčame prečítať: Spôsoby, ako zo seba vyťažiť čo najviac energie

dvojica

Zdroj: Shutterstock®

Bod 1 : Spomeňte si, prečo ste sa do toho človeka zamilovali

 

Bol vtipný, inteligentný, skvele sa obliekal ? Čo vám bráni pripomenúť si tie časy? Začať rozhovor aj na inú tému ako je domácnosť, deti a záhrada? Pochváliť mu oblečenie, prípadne mu urobiť prekvapenie a niečo pekné mu kúpiť ?

 

 

Bod 2 : Pracujte sa svojom vzťahu

 

Je naozaj veľmi dôležité aby ste partnera počúvali. Aby ste tu boli pre neho, tak úplne. Venovať svoju pozornosť človeku, o ktorom možno ani netušíte, čo ho trápi, hoci bývate spolu. Počúvajte, chváľte, buďte nablízku. Pošlite milú sms manželovi do práce. Maličkosť, ktorá utuží vzťah. Zaujímajte sa o jeho prácu. Pracuje predsa preto, aby sa vaša rodina mala dobre. 

 

Odporúčame prečítať: Za borovičku vďačíme ženám!

 

 

dvojica

Zdroj: Shutterstock®

Bod 3 : Starajte sa o svoj vzhľad

 

Muž je tvor vizuálny. To vieme všetky. A my ženy sa predsa chceme páčiť. Len škoda, že občas všetkým mužom, okrem toho vlastného. Zmeňte to :-)

 

Odporúčame prečítať: Urobte si deň sama pre seba

 

 

Bod 4: Vzájomný rešpekt

 

Pokiaľ absentuje tento bod, vzťah pravdepodobne nemá význam.

 

Milé čitateľky, želám vám krásneho Mikuláša stráveného s milovanými ľuďmi ! 

dvojica

Zdroj: Shutterstock®

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.05.2016 19:10

na manzelstve musia obaja manzelia stale pracovat,ak chcu mat krasny vztah

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE