Kam na výlet: Najstaršie svetové destinácie, ktoré musíte navštíviť

Každý rok sa v našej hlave objavuje rovnaká otázka. Kam na výlet? Cesta do destinácií, ktoré vám dnes predstavíme v článku, vás prenesie do histórie, očarí vás krásou a vezme vám dych svojou atmosférou.

 

Bývanie v luxusnom hoteli alebo návšteva drahého aquaparku majú určite tiež svoje čaro. No čo tak vyskúšať niečo nové a výnimočné?

 

Zážitok, ktorý si odnesiete z dovolenky na mieste, ktoré dýcha minulosťou, je na nezaplatenie. Objavte miesta, ktoré existujú už tisíce rokov a preskúmajte tajné a ukryté zákutia, ktoré so sebou nesú zaujímavé a dychvyrážajúce príbehy tých najrôznejších ľudí.

 

Egyptské pyramídy

Začneme miestom, ktoré ľudia na Slovensku už postupne objavili. Dodnes si nie sme istí, ako Egypťania postavili tieto ich slávne pyramídy pred viac ako 3000 rokmi, ktoré obsahujú skryté komory a z ktorých niektoré ešte neboli otvorené. Určite sa ale zhodneme na tom, že tieto stavby patria medzi zázraky.

 

Odporúčame: Top 7: Najkrajšie pláže v Európe

Egypt

Zdroj: Shutterstock®

Machu Picchu v Peru

Inkovia postavil toto mesto na vrchole hory okolo roku 1450 a opustili ho o storočie neskôr, keď Španielsko napadlo tento nádherný a tajomný región. Následne ho znovuobjavili v roku 1911 a dodnes je jedným z najnavštevovanejších miest na svete.

Machu Picchu

Zdroj: Shutterstock®

Lisabon (Portugalsko)

Lisabon, prístavné mesto a zároveň hlavné mesto Portugalska bolo založené v roku 1200 p.n.l. Hoci v ňom nenájdete atmosféru luxusných ulíc a mrakodrapov, stále patrí medzi mimoriadne atraktívne destinácie.

 

Odporúčame: Mnohofarebná Malajzia - výkladná skriňa celej Ázie

Lisabon

Zdroj: Shutterstock®

Tikal (Guatemala)

Táto zrúcanina je všetko, čo zostalo zo starobylého mesta. Predpokladá sa, že sa nazývalo Yax Mutal a bolo postavené v rokoch 200 až 900 n.l. Chrám Tikal je jedným z najznámejších a najvyšších mestských ruín na svete.

Guatemala

Zdroj: Shutterstock®

Jeruzalem

Predpokladá sa, že mesto Jeruzalem bolo vytvorené pred 5 000 rokmi v regióne Levant. Bohužiaľ je toto staré mesto v dôsledku cestovného ruchu už na zozname ohrozených lokalít svetového dedičstva.

 

Odporúčame: Maroko - ideálne pre rodinnú či romantickú dovolenku

Jeruzalem

Zdroj: Shutterstock®

Na svete existuje množstvo ďalších zaujímavých lokalít, o ktorých by sme mohli písať každý deň stále nové a nové články. Pozrite si v galérii niektoré z vybraných zaujímavých miest a vyberte si z nich toho svojho pravého adepta na výlet alebo náučnú dovolenku.

 

FOTOGALÉRIA:

4 komentárov
Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

02.07.2017 14:07

prekrásne miesta a mestá na Zemi...existujú tisíce rokov a sú mnohé, ktoré človek svojou bezohľadnosťou likviduje :-(

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

14.08.2017 16:38

v Lisabone a na Egyptskych pyramidach som bola.... Jeruzalem by som vsak chcela velmi vidiet.. teraz je tam ist dost nebezpecne... snad razzz

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

22.08.2017 09:21

Portugalsko a Peru by som chcela navštíviť :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 12:08

Všetko vyzerá famózne, ale asi to zostane iba pri snoch :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE