Nedajte stresu žiadnu šancu!

Predvianočné obdobie je ním charakteristické.

 

Nie že by inokedy nebol.

 

Ale práve v tomto období vie úradovať a strašiť omnoho silnejšie. Túžba za dokonalými Vianocami - a to v každom smere, koncoročné uzávierky v práci, zháňanie darčekov na poslednú chvíľu.

 

 

Toto všetko sú momenty, ktoré vôbec neprispevajú k vianočnej nálade pohody a pokoja, ale naopak. Iba vás frustrujú a rozčuľujú. 

 

 

Odporúčame prečítať:  DIY: cop v tvare rybieho chvosta

 

Spúšťačmi stresu vo Vašom živote môže byť čokoľvek. Príliš veľké pracovné zaťaženie, problémy v rodine, s deťmi.  Je to ako s vodnou priehradou. Praskne pre obrovské zaťaženie, alebo preto, že jej štruktúra je nedostatočná. V práci sa nedarí, šéf vám vyčíta chyby, doma čakajú povinnosti, ktoré sa nedajú opomenúť a deti, ktorých krik sa tiež nedá vypnúť. Zrazu máte pocit, že je toho na vás veľa, príliš veľa.

Stres je nebezpečný najmä z dlhodobého hľadiska, keď začína pôsobiť na vnútorné orgány. Priamo prispieva k vzniku chorôb, najmä tráviacej a srdcovocievnej sústavy, astmy, dýchacích ťažkostí. Hoci sa všade dočítate o relaxačných cvičeniach, správnom dýchaní a podobných pomôckach pri strese, povedzme si na rovinu, máloktorý človek má na to čas.

 

V našom článku vám prinášame najlepšie spôsoby, ako sa zbaviť stresu vo Vašom živote. 

stres

Zdroj: Shutterstock®

PREHODNOŤŤE PRIORITY

 

 

Výzvy sú v našom živote dôležité, nakoľko nás posúvajú vpred. Problémov sa neradno zbaviť, ale dajú sa dať „do poradia“. Áno, chápeme, neodkladné úlohy sú vážna vec. V tomto prípadne nebuďte hrdinka, prijmite pomoc. Kolegov, manžela.  Nebojte sa o ňu požiadať. Veď ak máte v práci toho veľa, navariť môže manžel a deti si tiež môžu upratať svoje izby. Uznajte, kedy nie je možné dodržať termín a znovu prerokujte časový rámec, ktorý máte k dispozícii. Posilní to vašu psychiku a v dlhodobom časovom horizonte vás to udrží v lepšej kondícii.

Rozoberte ťažké výzvy na viac malých. Riešte ich jednu po druhej. Posilní vás pocit viacerých malých víťazstiev. 

 

Odporúčame prečítať: Zdravie a relax podľa hviezd

stres

Zdroj: Shutterstock®

ZVÝŠTE SVOJE ZDROJE

 

Teda vašu psychickú výbavu. To je to, čo máte, čím disponujete. Vaše sily, zručnosti, vedomosti, peniaze. Keď nemáte niečoho dostatok, zažívate stres. Riešenie je ľahké – napíšte si na papier zoznam zdrojov, ktoré potrebujete. Vedomosti ? Dobre ! Zapíšte sa na kurz, kúpte si literatúru, študujte tematiku. Nedajte stresu ani najmenšiu šancu, aby vás dostal. 

 

Odporúčame prečítať: 5 hlavných korenín podľa zásad ajurvédy

stres

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: 

Konferencia aštanga jogy je Sviatkom nielen pre aštangistov

 

 

PESTUJTE SI SVOJ FLOW

 

Flow je stav, kedy plne akceptujete zverenú úlohu, pretože máte všetky potrebné zručnosti, aby ste ho uskutočnili. Všímajte si deti, tie ho majú dostatok. Idú naplno do všetkého čo robia. Flow je o tom, že máte dôležitú úlohu, ktorá vás pohltí tak, že na vás niekto volá a vy ho nepočujete. Ste hladní, smädní, ale vám je to jedno. Je potrebné všetku svoju energiu venovať zverenej výzve. Nedajte svoju myseľ vyrušovať ničím. Stres nebude mať šancu zahryznúť sa do vás.

 

Milé čitateľky, ako bojujete so stresom ? Máte svoje overené spôsoby ? Máte problém s "vianočným " stresom, alebo sa mu úspešne vyhýbate? Dajte nám vedieť ! 

Zdroj foto:

pinterest.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE