Neviditeľná sieť manipulátorov

 

 

Po tejto knihe začnete o všetkom pochybovať, budete sa nervózne obzerať a hlavou vám budú víriť myšlienky – riadi nás všetkých neviditeľná sieť manipulátorov? A čo by ste robili, ak by sa vám vyhrážal niekto, koho existenciu neviete dokázať?!

 

 

 

Po fenomenálnom úspechu švédskeho trileru Hra sme sa dočkali pokračovania s názvom Šum (v angličtine Buzz).

 

Spomínate si? Tak trochu ľahkovážny chlapík menom HP sa kedysi zapojil do Hry, keď náhodou našiel hi-tech mobil. Bola to však iba náhoda? Čoskoro totiž zistil, že Hra je hybnou silou v mnohých udalostiach, ktoré na prvý pohľad nesúvisia. A napokon sa aj on stal bábkou v rukách neviditeľnej organizácie, ktorá manipuluje nami všetkými...

„Nič sa nešíri rýchlejšie ako svetlo.
Jedinou výnimkou sú zlé správy, ktoré sa riadia svojimi vlastnými pravidlami.“


Douglas Adams

 

V druhej knihe Šum sa presunieme na luxusný arabský polostrov, kde sa HP ukrýva pred diabolskou Hrou, ktorá ho takmer stála život. No hoci teraz má všetko, čo si môže želať – slobodu, peniaze a minimálnu zodpovednosť –, nie je spokojný. Chýbajú mu fanúšikovia z Hry. Pohodlný život ho nudí, a čím väčšmi ho trápi nespavosť, tým ťažšie odlišuje fantáziu od skutočnosti. Zavše dokonca tajne zatúži, aby si ho Hra našla.

 

Keď sa stretne s Annou Argosovou, odrazu akoby sa mu všetko rozjasnilo. Je presne jeho typ – bohatá, svetaskúsená a pekná. No pod jej suverénnym zovňajškom vytuší čosi znepokojujúce. Akoby sa niekoho alebo niečoho bála. A k tomu ten jej bezdotykový mobil, ktorý mu je taký povedomý...

 

A potom sa to začne. Presne ako v jednotke – odštartuje adrenalínový triler. Akčný a dobrodružný. Šum vás doslova prilepí ku knihe a vy chvíľami netušíte, čo je skutočné a čo virtuálne. Dohady, náznaky, prekvapenia a riskantné situácie... po chrbte vám behá mráz. HP podozrievajú z vraždy a hoci je neskôr očistený od obvinenia, vyhostia ho do Švédska. Do krajiny, z ktorej tak zúfalo utekal.

 

Ďalšie mrazivé príbehy z drsného severu nájdete na www.severskekrimi.sk.

 

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE