Knihy sú pre nás akýmsi oddychom, v rámci ktorého sa môžeme preniesť z reality všedných dní do snového sveta našich hrdinov.
Knihy nám môžu dávať inšpiráciu, ponaučenie a osobné obohatenie. Poslednú dobu sú obľúbenou literatúrou mnohých žien najmä romány pre ženy, ktoré sa dotýkajú bežných problémov zo života žien a mužov.
Ženy prostredníctvom takýchto kníh ,,nazrú“ do súkromia iných a aspoň na chvíľu zabudnú na osobné problémy v reálnom svete. My vám prinášame prehľad a výber z týchto autoriek (ktorých je, samozrejme, oveľa viac a každý rok sa ich počet zvyšuje) a ich tvorbu, ktorá vás môže zaujať.
Odporúčame prečítať: Život s bezlepkovou diétou - celiakiou
Katarína Gillerová – táto obľúbená slovenská autorka sa okrem ekonómie venuje aj tvorbe románov pre ženy. Debutovala v roku 2002 a od tohto roku jej pravidelne vychádza každý rok nový román. Tie sa stretávajú s ohlasmi čitateľov, a preto sa zaraďuje medzi úspešné slovenské autorky. Je autorkou viacerých románov ako Ráno neplačem (2006), Neodchádzaj (2007), Konečne sa rozhodni (2011), Ak mi uveríš (2013) a mnohé iné.
Táňa Keleová – Vasilková – Od roku 1991 pôsobí ako spisovateľka na plný úväzok, ktorá svojim čitateľkám prináša každoročne romány z oblasti tých najbežnejších problémov, ktoré sa týkajú každého z nás. Medzi jej diela patria Manželky (1998), Čriepky (2001), Pozlátka (2003), Dva životy (2011), Julinkina pekáreň (2014) či mnohé iné.
Odporúčame prečítať: Liečivé účinky ušnej sviečky
Petra Nagyová – Džerengová – kým sa dostala k písaniu, pracovala ako letuška. Prvé diela odkladala do zásuvky a v roku 2005 debutovala knihou Chcem len tvoje dobro. Za ňou nasledovali knihy ako Za to mi zaplatíš (2006), Pozri sa na seba (2007), Nepýtaj sa, kde som (2007) či Ženy nášho rodu (2010).
Marta Fartelová – rodáčka zo Šale sa vo svojich románoch venuje problémom dnešnej doby. Nevyhýba sa ani téme nechceného tehotenstva, duševných chorôb, závislosti na drogách či mnohým iným problémom. Debutovala v roku 2007 knihou Chuť lesných jahôd. V nasledujúcich rokov napísala ďalších publikácie ako Vo víre života (2008), Anjeli neplačú (2010), Črepiny spomienok (2013) či Život na pôžičku (2014).
Odporúčame prečítať: Ako vznikli Opätky - symbol ženskosti a elegancie
Eva ,,Evita“ Urbaníková – známa slovenská spisovateľka sa v súčasnosti okrem písania kníh venuje aj svojmu vydavateľstvu, v ktorom publikujú knihy viaceré autorky. Je známa prostredníctvom kníh ako Stalo sa mi všetko (2009), Všetko alebo nič (2010), Príliš osobná známosť (2011), Suši v duši (2012) a iné.
Denisa Fulmeková – okrem románov pre ženy sa venovala aj poézii či odbornej literatúre. Spočiatku pôsobila pod pseudonymom Mina Murrayová. Od roku 2007 sa však venuje románom, v ktorých rozoberá bežné problémy žien a mužov, ale aj problematiku materstva, počatia - Dve čiarky nádeje (2007), Jedy (2008), Čakáreň (2010), Materská (2012) či mnohé iné.
OTÁZKA PRE VÁS:
Aký žáner čítate najradšej?
Kniha ktorej spisovateľky/spisovateľa nesmie chýbať vo vašej
knižnici?
www.thinkstockphotos.com