Niekoľko dôvodov prečo sú rastliny v byte dôležité

 

Človek je od začiatku svojej existencie spojený s prírodou. Postupným vývojom sa však od nej izoluje a uzatvára sa do betónových budov.

 

 

Istým riešením ako prírodu priviesť do našich bytov sú aj bytové rastliny, ktoré oživia domácnosť a vytvárajú pocit útulného domova

 

Pozitívne účinky

 

Rastliny vytvárajú kyslík a pohlcujú oxid uhličitý zo vzduchu. To spôsobí, že v miestnosti je čistejší vzduch, čím sa zvyšuje vaša koncentrácia a produktivita pri práci. Taktiež zvyšujú vzdušnú vlhkosť a majú priaznivý vplyv na psychiku človeka. 

 

 

Odporúčame prečítať: Urobte zo svojej záhrady miesto pre oddych

Bytové rastliny

Zdroj: Shutterstock®

Ideálne miesto pre rastliny

 

Rastliny môžete mať v každej miestnosti vašej domácnosti. Vytvárajú príjemné prostredie a správnym zakomponovaním do priestoru vytvoria aj estetický dojem. Rastliny potrebujú k svojmu životu svetlo a preto ich umiestňujte na presvetlené časti bytu.

 

 

Každá rastlina sa hodí do inej časti bytu. Napríklad do kuchyne si zvoľte taký druh, ktorému nevadí vlhkosť a častá zmena teplôt. Do spálne zasa vyberte rastliny, ktorých vôňa nie je príliš intenzívna. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako si zútulniť balkón

Bytové rastliny

Zdroj: Shutterstock®

Pohlcujú škodlivé látky

 

Niektoré rastliny vedia pohltiť veľké množstvo škodlivých látok, ktoré sa nachádzajú práve v byte. Medzi známe pohlcovače patria napríklad paprade alebo brečtany, ktoré pohlcujú výpary škodlivých látok.

 

 

Kaktusy vás zbavia elektrosmogu a fikusy vás dokážu rýchlejšie zbaviť pachu z lepidiel a lakov. Rastliny taktiež pohlcujú cigaretový pach, takže sa hodia do miestností, kde sa fajčí. 

 

 

Odporúčame prečítať: Vyberáme kyticu na každú príležitosť

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

1 komentár
Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

23.04.2015 10:37

pri mne ziadne rastlinky neprzili :/

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE