Online nevera ako nový fenomén: Čo tolerovať a čo nie?

Dnes je neuveriteľne ľahké nadviazať kontakt. Provokovať opačné pohlavie, flirtovať bez očného kontaktu a aj podvádzať – bez sexu. Online doba praje každej oblasti, no najviac ňou trpia práve vzťahy. Začína nám to prerastať cez hlavu, čoraz častejšie rozmýšľame nad tým, že možno je tam „vonku" niekto lepší ako ten, koho máme po boku. Ako na to prídeme? Na základe umelo vytvoreného sveta na sociálnych sieťach. Na online neveru si treba dať veľký pozor. Možno váš partner alebo partnerka neskončí s niekým fyzicky v posteli, no i tak to dokáže raniť a pomôže ukončeniu vzťahu. Čo teda ignorovať a nechať tak, a pričom treba spozornieť? 

Pozri tiež: Rodičia pozor: Je tu nová sociálna sieť, pred ktorou by ste deti mali chrániť!

Čo tolerovať pri online nevere?

Zdroj: Shutterstock®

Rozdávanie srdiečok

Ok, znie to možno až úplne detinsky na prvé počutie, tak to objasníme. Na rozdávaní likov nie je v podstate nič zlé. Čo však ženy dokáže vytočiť do nepríčetnosti je to, ak vás partner celý deň ignoruje, lebo vraj nemá čas, no aj tak si všimnete, že si našiel čas dať srdiečka lascívnym fotkám svojich kamarátok na sociálnych sieťach. Ak sa to opakuje pravidelne, nie je to blbá náhoda. Váš partner jednoducho slintá nad inými ženami a dáva ich na prvé miesto. To je ako keby sa otočil za ženou v bare a vy pritom stojíte pri ňom. Rovnako by vás to vytáčalo. Môžu sa muži chytať za hlavu, že čo robíme z komára somára, ale jednoducho toto sa nerobí. Takže si to nenechajte ľúbiť. Konfrontujte ho, samozrejme, nerobte scény, hysterické ženy nikto nechce. Namiesto toho navrhnite mužovi, aby to nerobil, že vás osobne to uráža. Prečo by mal mať potrebu slintať nad kamarátkou v spodnej bielizni s vyšpúleným zadkom, keď má vás? Ak má rozum, pochopí to. Ak vás vysmeje, bude to robiť naďalej, váš vzťah nie je úplne v poriadku a toto je len „prťavý" problém, ktorý môže neskôr prerásť do niečoho vážnejšieho. Buďte v strehu!

nevera na sociálnych sieťach

Zdroj: Shutterstock®

V posteli s inou

Samozrejme nie doslova. Ale... Ale aj to dokáže naštvať. To, že má váš partner ženské kamarátky, s ktorými si občas vymení pár správ, je ok. Neberte mu to. Ak tento ich priateľský vzťah začne zasahovať do vášho intímneho života, to už môže byť problémom. Každý muž potrebuje z času na čas prehodiť pár viet s inou ženou. Nemali by to však robiť vtedy, keď ste po jeho boku. A ešte k tomu v posteli. Ležíte vedľa seba, no on, namiesto toho, aby prejavil nejakú nežnosť voči vám, sa prihlúplo usmieva do mobilu a píše si s kamoškou. Ak to nie je nič dôležité, počká to predsa do druhého dňa, nie? Opäť mu musíte povedať, že vám to vadí. Pretože je to v podstate neprípustné. Je jedno, či to robí muž žene, alebo žena mužovi, dá sa to istým spôsobom považovať za neveru. Muž má byť v posteli so svojou partnerkou a hotovo. 

podvádzanie na sociálnych sieťach

Zdroj: Shutterstock®

Ach, tie fotky...

A opäť sa vrátime k fotkám. Tentokrát máme na mysli fotky, ktoré si žena alebo muž vymieňajú s niekým na druhej strane, kto nie je ich partner. Prečo by ste mali mať potrebu posielať niekomu inému vašu fotku? Veď na sociálnych sieťach ich máte až až. Toto môže skutočne zabolieť a môže to viesť k fyzickej nevere, pretože to zaváňa vymýšľaním. Môže to začať nevinne ako flirt, predsa každý si z času na čas potrebuje pohladiť ego a dokázať, že ešte má na to zbaliť niekoho iného. Ale akonáhle správy nestačia, pribúdajú fotky, pribúda čas trávení konverzovaním s iným človekom, a to na úkor času tráveného s partnerom, to za toleranciu nestojí. V tomto prípade sú tu dve možnosti: buď ukončíte kontakt s osobou, s ktorou si píšte, alebo rozchod. Iná možnosť nie je!

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

05.11.2020 06:03

Online nevera je , žiaľ, skutočne spôsob ako minimálne raniť partnera.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

05.11.2020 19:37

tak na toto som už naozaj stará...

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

06.11.2020 06:04

To by som teda nestrpela..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE