Pekná tvár ti nestačí. Tu sú triky, ako urobiť dokonalú selfie!

Sociálne siete sú súčasným fenoménom a fotografie zvané „selfie” ich neoddeliteľnou súčasťou. Pre tých, ktorí nie sú na sociálnych sieťach až tak doma, slovo „selfie” označuje autoportrét zhotovený zväčša pomocou prednej kamery smartfónu. Ak sa chcete stať kráľovnou Instagramu či Facebooku, nikam neodchádzajte. Poradíme vám niekoľko trikov, ako urobiť dokonalú selfie podobne ako celebrity alebo vaši zručnejší kamaráti. Ak ich budete dodržiavať, srdiečka budú pribúdať jedna radosť!

Svetlo je všetko

Dá sa povedať, že ak hovoríme o dokonalej selfie, prirodzené svetlo je tým hlavným kľúčom k úspechu. Áno, čítate správne. Dôraz vždy klaďte na to, aby bolo naozaj prirodzené. Nie zo žiaroviek, LEDiek a už vôbec nie žiariviek. Čím umelejšie svetlo na seba natočíte, tým viac umelo budete vyzerať aj vy. Aj toto má však jeden háčik. Ani prirodzené svetlo by nemalo byť príliš ostré, teda vaša tvár by nemala byť oproti slnku napriamo.

Zaujme ťa: Na beh zabudni! Rýchla chôdza ťa dostane do skvelej formy

pekná selfie

Zdroj: Shutterstock®

Úsmev sa počíta

Najkrajšie selfiečka sú tie najprirodzenejšie. Preto by ste nemali špúliť pery, využívať zvláštne gestá a inú neprirodzenú mimiku. Ak už neviete, ako sa na selfie tváriť, stavte na to, čo je pre nás úplne najbežnejšie – úsmev. Úsmev je to najkrajšie, čo môže zdobiť ženu, a preto sa ho oplatí aj naplno predviesť na selfie. Nezabúdajte, že úsmev nie sú len vycerené zuby. Má mnoho podôb a vy zvoľte tú, ktorá vám svedčí najviac.

Náš tip! Nikdy si neurobte len jednu fotografiu, no spravte si ich viac a neskôr vyberajte. Keď máte dokonalé svetlo aj prostredie, to ešte nemusí znamenať, že sa budete na prvej fotografii tváriť k svetu.

selfie ring

Zdroj: Shutterstock®

Šikovní pomocníci

Niekedy sú podmienky na selfie naozaj ideálne, niekedy však nie. Čo ak sa chcete odfotiť vo výťahu alebo tmavšej miestnosti bez okien, kam pirodzené svetlo jednoducho nedosiahne? Potom sú tu šikovní pomocníci, ktorých si zamilujete. Úplne najzákladnejším je blesk, ktorý už má dnes väčšina smartfónov na prednej aj zadnej kamere. Pomôže vám vytvoriť dostatok svetla na to, aby bola selfie pekná. Ak chcete do pomôcok na selfie trocha investovať, zaobstarajte si prídavný svietiaci kruh, ktorý pripojíte na smartfón vždy vtedy, keď budete potrebovať dotvoriť prirodzené svetlo tam, kde jednoducho nie je. Na trhu už nájdete celkom veľa druhov v rôznych veľkostiach, dokonca aj v kabelkovej. Skvelými zlepšovákmi sú aj rôzne filtre, ktoré ponúkajú už jednotlivé aplikácie aj slávny Instagram.

Keď už sme načrtli tému selfie fotiek, potreby kvalitného svetla a fotografovania ako takého, tak sa na chvíľku pozastavíme pri tvorbe fotografií. Vraví sa, že žiaden fotoaparát nie je zlý - zlý môže byť len fotograf, ktorý ho ovláda. Preto je potrebné myslieť na to, ako odfotiť objekt, v čo najlepšom uhle. V najbližšej sérii článkov, v spolupráci s cvaknito.sk, vám postupne prezradíme, ako sa stať majstrom fotografovania, a to prostredníctvom moderných "vychytáviek".

Náš tip! Ak cestujete vo dvojici a nikdy sa vám nepodarí spraviť dobrú selfie, kúpte si selfie tyč. Možno si myslíte, že jej éra už pominula, no opak je pravdou. Selfie tyč vám dá veľa možností, ako vás a pozadie za vami odfotiť čo najdokonalejšie.

Inšpiruj sa: Vieš, ako sa správne zipsovať na ceste? Tu sú zásady radenia sa!

selfie tyč druhy

Zdroj: Shutterstock®

Zrkadlovka je IN

Buďme k sebe úprimné. Selfie nemusí vždy vyjsť tak, ako si predstavujeme, keď ho robíme cez prednú kameru. Záleží totiž od mnohých faktorov, napríklad aj od toho, aký uhol zvolíte či aké máte dlhé ruky. Ak chcete na selfie použiť zadnú kameru, je to oveľa pohodlnejšie, keď si dopomôžete zrkadlom. Áno, zrkadlové selfie sú v móde, o čom by vám mohli rozprávať dlhé príbehy zahraničné aj domáce celebrity.

Chýba vám inšpirácia? Hľadajte ju na Instagrame. Stačí, ak si nájdete profil obľúbenej celebrity a my vám garantujeme, že aspoň jednu selfie v ňom nájdete. Tu je malá ukážka!

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

I’m into selfies again

Príspevok, ktorý zdieľa Kim Kardashian West (@kimkardashian),

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

12.03.2019 05:17

Dobré tipy!

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

12.03.2019 16:52

nechápem tento selfie ošiaľ... vždy a všade, za každú cenu

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

17.04.2019 16:07

Super tipy, mne selfie veľmi nejde.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE