Philips LED si posvieti na ľadové sochy

Neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch Master of Ice štartujú už dnes na vysokotatranskom Hrebienku a spoločnosť Philips je opäť hlavným technologickým partnerom celej ľadovej a snehovej show.

 

Majstrovské ľadové diela sochárov z celého sveta budeme môcť obdivovať už počas tohto víkendu na Hrebienku aj vďaka najnovším technológiám LED svietidiel spoločnosti Philips. Tento ročník bude sprevádzať niekoľko hudobných vystúpení a zábavných show. Ak tento víkend nestihnete do strediska prísť, ľadové umelecká diela so svetelnou dekoráciou budú inštalované do 16.2.2015.

ľadové sochy slovensko

Zdroj: Shutterstock®

Počas víkendu uvidia návštevníci vznikajúce umelecké diela aj vo večerných hodinách v netradičnom svetle. Philips LED osvetlenie bude čarovať s priestorom, ktorého dominantu tvorí ľadový dóm, ale možno budú hostia prekvapení, keď uvidia Paríž či Manhattan. Priamo na akcii návštevníci uvidia, ako sa so svetlom dá pohrať a ako dokáže svetlo meniť dizajn priestoru. Farebnosťou svetla vyzdvihneme krásu ľadových sôch.

ľadové sochy slovensko

Zdroj: Shutterstock®

Philips už viac ako 120 rokov prináša ľuďom na celom svete inovatívne riešenia a produkty, ktoré majú jediný cieľ - zlepšovať kvalitu života osôb, pomôcť im upevniť či udržať si zdravie a tým získať spokojnejší a zdravší život. „Masters of Ice je pre Philips už tradičnou príležitosťou, ako predstaviť najmodernejšie osvetľovacie riešenia širokej verejnosti a ukázať, čo všetko so svetlom dokážeme. Technologické novinky, ktoré prinášame, najmä LED osvetlenie, sú úžasným krokom vpred ako v princípe osvetlenia, tak aj v ochrane prírody. Tieto produkty majú v súčasnosti obrovský potenciál aj pre spotrebiteľov, v domácnostiach, na pracoviskách či pri osvetlení miest a obcí. Tak, ako po minulé roky, aj tento rok veríme, že spojenie nášho osvetlenia s umeleckými dielami z ľadu a snehu prinesie návštevníkom Tatier nevšedný zážitok a radosť,“ povedal Jiří Tourek, riaditeľ divízie Lighting pre CE.

ľadové sochy slovensko

Zdroj: Shutterstock®

Philips priviezol na tatranskú súťaž Masters of Ice kolekciu technologicky najprogresívnejších LED svietidiel. Sú to špeciálne svietidlá, ktoré sú často využívané pri osvetľovaní architektonických dominánt. Využívajú dynamiku farebnosti svetla a sú energeticky hospodárne. Produkty umožňujú inštaláciu aj do náročných, exteriérových a chladných priestorov, pričom sa ani samotné teleso neprehrieva. Vďaka tomu dokážu LED osvetľovacie zariadenia bez poškodenia osvetľovať aj ľadové konštrukcie a umelecké diela. „Ďakujeme spoločnosti Philips, že sa opäť podieľa na našom podujatí, ktoré aj vďaka ich svetlám získava na jedinečnosti a neopakovateľnosti zážitku a umeleckého dojmu. Podobne ako minulý rok očakávame bohatú návštevnosť,“ povedal marketingový riaditeľ TMR, pán Martin Šabľa.

 

1 komentár
Mária Chromíková

Mária Chromíková

29.11.2020 14:38

Ľadové sochy sa po osvetlení prebúdzajú k životu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE