Po jej prečítaní začnete vážne pochybovať

Je to, čo žijeme, naozaj skutočné? A je to, čo sa nám sníva, naozaj len snom? 

Na tieto otázky vám na stránkach svojej druhej knihy Stratené nálezy odpovie Barbora Daxner, čerstvá posila na kamzakrasou. 

Nina stretne Sebastiana a zvládne sa do neho zamilovať v priebehu pár sekúnd.

 

 

V dnešnej zbesilej dobe, kedy nás ostošesť otupujú virtuálne flirty a povrchné známosti, je takýto náhly výbuch emócii celkom milý, nie? Má to však háčik. Sebastian je najobletovanejší chlap v krajine, talentovaný hudobník. Húfy fanúšičiek mu vytrvalo kempujú pred domom. Počet zárezov nad jeho posteľou radšej ani nechcite vedieť. A Nina je obyčajné dievča. Mukluje v redakcii ženského magazínu. Poviete si, no a? Veď aj Popoluška zbalila princa. A Anastasia Steelová si omotala okolo prsta bohatého fešáka Christiana (ten síce následne s obľubou omotával Anu o posteľ lanami či iným príslušenstvom, ale to je iná téma).

 

Skrátka, nerovné dvojice v príbehoch sú romantické. Najmä ak on je nedosiahnuteľný, neuchopiteľný, vzrušujúco nebezpečný a prípadne slávny alebo jeho bankové konto praská vo švíkoch. A vyberie si tú najväčšiu šedú myšku, tá sa postupne premení na oslnivú labuť.

barbora daxner straty a nalezy

Zdroj: Shutterstock®

Lenže sľubne v rozvíjajúcej lávstory Niny a Sebastiana v skutočnosti nie je priveľa sentimentu. Ba dokonca sa nečakane zvrhne na psychothriller. Po bizarnej spoločnej noci má Nina sto chutí povysávať si milého hudobníka nadobro z hlavy. Ale nemôže. Bráni jej v tom niečo, čo je staršie ako ona sama. Tajomstvo, ktoré postupne a najmä nečakane odkrýva. Zaľúbenosť sa mení na nechcenú posadnutosť a niet kam uniknúť…Jedine ak…

Detaily deja neprezradíme, aby ste si knihu Stratené nálezy vychutnali plnými dúškami. Povieme len toľko, že v tejto knižke vzduchom svištia tarotové karty, cestuje sa do minulých životov, hlavnú hrdinku v jej nočných snoch upaľujú na hranici. A viete čo? Jej najlepšej kamarátke Rii, tej, ktorá ju zoznámila so Sebastianom, sa deje niečo až desivo podobné.

straty a nalezy Barbora Daxner

Zdroj: Shutterstock®

V ezotericko-milostnom románe, ktorý Barbora vydala vlani na jeseň, sa dočítate, že láska nemusí byť nutne láska, ale nedobrovoľná voľba. A aj to, že hranice medzi snom a skutočnosťou sa môžu povážlivo stierať.  Dej sa síce odohráva v prostredí šoubiznisu, nekonečných večierkov posypaných bielym práškom a povrchných známostí na jednu noc a odštartuje ho „láska ako trám”, nie je však o tom, o čom sa možno domnievate.

Barbora Daxner

Zdroj: Shutterstock®

Tak dobre, napovieme, že nie je len o láske, ktorá trvá stáročia. Ale aj o sile priateľstva dvoch žien, o hudbe, ktorá pomáha nájsť domov, o osudovosti okamihu, hĺbke zrady a relativite reality. Vypočítavosť si na stránkach Stratených nálezov oblieka kabát priateľstva. Odmietnutie má korene v strachu, láska sa stáva nedobrovoľnou voľbou. Hrdinovia sa potkýňajú o náhody, ktoré náhodami nie sú. Román Stratené nálezy je okorenený prvkami mystiky a zimomriavky vyvolávajúceho napätia a rozhodne vás príjemne schladí počas leňošenia pri vode alebo v záhrade. Príjemné čítanie!

barbora daxner straty a nalezy

Zdroj: Shutterstock®

Prelúskali ste už Barborinu knihu Stratené nálezy? Hlasujte za ňu na Martinuse! Barborina kniha Stratené nálezy bola zaradená do súťaže o knihu roka. Ak ste s ňou strávili príjemné chvíle, podporte ju recenziou a hodnotením (recenzia by mala mať viac než 50 znakov), ktoré napíšete na stránke martinus.sk, venujte jej …like" a pomôžte jej prebojovať sa medzi naj knižky na slovenskom knižnom trhu za minulý rok. 

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

30.05.2014 14:23

rada čítam táto recenzia na knižočku ma zaujala už sa na ňu teším

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

31.10.2014 15:26

rada by som si ju prečítala :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE