Prečo nenechávať deti bez dozoru? Predídeš poriadnej katastrofe!

Deti sú tie najväčšie poklady a zlatíčka, aké si dokážeme predstaviť. Sú rozkošné hneď, ako sa narodia. Až sa človek na ne nedokáže vynadívať. Začiatky sú ale predsa len ťažké. Kým si čerstvé mamičky a oteckovia zvyknú, že pánom domu je zrazu úplne niekto iný, môže to chvíľu trvať. Nočné vstávanie a dojčenie. Plač, keď je niečo zle, ale aj úsmev, keď je všetko v poriadku. Deti tých úsmevov majú aj na rozdávanie. Prvé kroky, prvé slová – to všetko vyvoláva u rodičov emócie.

Ak ste si priviezli svoj uzlíček šťastia z pôrodnice domov, tak blahoželáme a zároveň prajeme veľa nervov. Ale nie, deti sú fakt tie najväčšie zlatíčka, len ich netreba nechávať osamote. Možno to už aj vy poznáte. Deti sa krásne hrajú, tak sa rozhodnete trošku upratať alebo navariť obed. Všade je ticho, teda až veľmi ticho. Mohli by sme povedať, že až príliš podozrivé ticho. Tak sa rozhodnete deti skontrolovať. No nebol to dobrý nápad. Lepšie by bolo, keby ste to vôbec nevideli.

Šibali, huncúti, kreatívci?

Krik, smiech, piskot – to všetko sprevádza domácnosť, v ktorej sa nachádzajú deti. Zrazu je ich plný dom a vy si občas prajete, aby už boli dospelé. Ale tie detské hlášky však stoja rozhodne za to. Detská úprimnosť a pohľad na svet z nich robí výnimočných človiečikov.

Len nedávajte deťom do rúk ceruzky a farbičky, ak sú bez dozoru. Dokonca aj džemy, orieškové nátierky, kečupy a rovnako aj telové a pleťové krémy by ste nikdy nemali nenechávať deťom na dosah. Môže to skončiť všelijako a hlavne tak, ako to uvidíte v nasledujúcej galérii.

Pozri aj: Zábavné fotografie z prírody za rok 2019: Potešia aj pobavia

Galéria -

1 komentár
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

10.01.2020 06:00

Deti majú nespútanú fantáziu a bez dozoru nám vedia zanechať rôzne i nemilé kreatívne odkazy.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE