Premôžte svoju lenivosť a zmeňte svoj život!

Timemanagement. Veľmi často skloňované slovo.  Nájdete ho v každom pracovnom inzeráte. Vo voľnom preklade znamená zmanažovať si svoj čas tak, aby ste toho stíhali čo najviac. Niekedy je však problémovým faktorom lenivosť.

 

Nevieme sa nakopnúť, ísť si za tým, po čom túžime. Následne si to vyčítame a takto sa cyklíme dookola. Poradíme vám, ako prekonať svoju lenivosť a zmeniť svoj život pomocou malých čiastkových rozhodnutí.

 

Je náročné začať. Začať venovať pozornosť tomu, čo chceme. Upraviť svoj čas a prispôsobiť ho svojim túžbam. Keď raz začnete byť paňou svojho času, žiadna výzva pre vás nebude nedosiahnuteľná.

 

Vlastný, duševný pocit nezávislosti stojí veľa síl. Avšak dostane nás vo svojom živote na takú pozíciu, z ktorej nebudete chcieť zísť. 

progres

Zdroj: Shutterstock®

Spíšte si svoje ciele 

 

Tajná rada všetkých úspešných ľudí. Vo svojich životných cieľoch by ste mali mať jasno. Nielen vágne uvažovať štýlom „no rada by som sa zamestnala, ale...“ Všetko, čo je potrebné urobiť je priamo si napísať čo chcete. V živote, práci, vzťahoch. „Chcem pracovať ako..“

 

Pomôžete si objasniť veci a vidieť ich z iného uhla. To vám pomôže vytriediť zbytočnosti, tými sa následne nebudete zaoberať a toto poznanie vám prinesie slobodu. Nebudete lavírovať medzi 5 vytúženými zamestnaniami. Bude len jedno. Nezdieľajte svoj zoznam s druhými ľuďmi. Je len váš. Iní by vás mohli ovplyvňovať a vy predsa chcete nasledovať SVOJE rozhodnutia. 

 

Odporúčame prečítať: Recepty šéfkuchárov - hladko a obratko

to do list

Zdroj: Shutterstock®

Vymyslite si útočný plán

 

Dobre, ciele máte. Ako sa k nim prepracovať? Na to slúži plán útoku. Bez kurzu sa angličtinu nenaučíte. Bez štúdia nebudete lekárkou. Plán útoku si rozdeľte na obdobia mesiac, pol roka, dva roky. Nekompromisne sa ho držte a keď si stanovíte že do mesiaca začnete piť iba čistú vodu, dodržte to! Musíte byť svojím plánom nadšená. Zamilovaná do neho. Iba vtedy vás bude baviť a nepremôže vás lenivosť. 

 

plán

Zdroj: Shutterstock®

Vytrvalosť

 

Musí byť vaše druhé meno. Nevzdávajte sa. Progres je rozhodnutie. Žiaden úspešný a bohatý človek nedostal nič zadarmo. Všetko si vydreli a poväčšinou pracujú 50x tvrdšie než ostatní ľudia. Majú víziu. Držia sa jej a sú vytrvalí. To je zbraň silných ľudí. Vytrvalosť. 

vytrvalosť

Zdroj: Shutterstock®

Nebojte sa dať si prestávku, keď ste vyčerpané

 

Opakom lenivosti je workoholizmus. Ten je rovnako zhubný a nezdravý, ako lenivosť. Preto sa nebojte oddychovať. Nájdite zlatú strednú cestu.

 

Potrebujete interakciu s ľuďmi, prijímať a dávať lásku. Honba za svojimi cieľmi nesmie prehlušiť základné ľudské potreby. Ak budete komunikovať s ľuďmi, dozviete sa spätnú väzbu. Ako vás vnímajú. Či ako úspešnú ženu, alebo nie. Je to dôležité. Šťastie je najlepšie, keď je zdieľané. 

 

Odporúčame prečítať: Na čo slúži skorocel kopijovitý?

prestávka

Zdroj: Shutterstock®

Robte veci pre druhých

 

Mnohokrát je pocit lenivosti a neschopnosti ovládať svoj život spojený s pocitmi urazenosti, naštvanosti na iných ľudí. Ak vám niekto ublížil, nahneval vás. Negativita vás nikdy nebude motivovať. Treba ju odstrániť.

 

Robte dobré skutky, pomáhajte iným ľuďom. Pocit satisfakcie vás bude hnať vpred, na platforme, že ste dobrý človek.  V žiadnom prípade si nenechajte vziať pocit byť súcitná. Vďaka nemu je žena ženou.  A vy ženskosť predsa nechcete stratiť. Váš duch nesmie chradnúť, ale naopak. 

spolupatričnosť

Zdroj: Shutterstock®

Zbavte sa kritikov

 

Si tým, s kým sa stretávaš. Žiaľ, platí to presne. Preto, keď vás vaši priatelia a známi ťahajú svojím negativizmom dole, je vhodné prerušiť s nimi styky. Je to kruté, ale veľmi účinné. Obklopte sa ľuďmi, ktorí zdieľajú a vyznávajú podobné hodnoty ako vy. Budú vás ťahať smerom hore. 

 

kritici

Zdroj: Shutterstock®

A nakoniec, nedajte sa odradiť neúspechom – posúva vás!

 

Pocit šťastia vo vašom živote je orchester, nie jeden nástroj. Skladá sa z tisícov maličkých dielikov, ktoré musia tvoriť súhru. Nejaký neúspech vás nesmie rozladiť. Veľa šťastia !smiley

 

neúspech

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

04.05.2015 11:13

ja skúšam pomodoro metódu pri riadení môjho času :) zatiaľ celkom funguje

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

04.05.2015 20:50

snažím sa a celkom s ami darí

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 13:37

dobry plan

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE