Stopy vedú do najvyšších kruhov

Prízraky od Jo Nesba vás chytia od prvých strán a ak máte radi mrazivé napätie, nečakané zvraty a kvalitné krimi, zhltnete knihu s obrovskou chuťou.

Opäť je tu nový Jo Nesbo. Jeho Prízraky patria k tomu najlepšiemu.

 

Inšpektor Harry Hole sa po troch rokoch strávených v Hong Kongu vracia do Nórska. Žiada bývalého policajného nadriadeného, aby mu umožnil vyšetriť takmer uzavretý prípad vraždy. Dostane povolenie navštíviť vo väzení údajného vraha, 18-ročného chlapca, s ktorým ho však spája vlastná minulosť. Ide o Olega, syna jeho životnej lásky Rachel. Podľa nej ho dokáže zachrániť jedine Harry Hole.

 

 

Stopy vedú do najvyšších kruhov

Prízraky sú 9.knihou s nezabudnuteľným detektívom Harry Holeom a podľa odkazov na Amazone jedna z najlepších. Harry sa púšťa do vyšetrovania vraždy, ktorá spočiatku nesie typické znaky násilia z drogového prostredia, ale rozrastie sa do rozmerov, o ktorých sa mu ani nesnívalo. Väčšina stôp totiž vedie do vyšších kruhov, a inšpektor sa takisto stáva nepohodlnou osobou, ktorú treba bezpodmienečne odstrániť.


V uliciach Osla sa totiž zjavila nová droga violín, opiát silnejší než heroín a vyvolávajúci oveľa väčšiu závislosť. Mladý narkoman Gusto leží v byte na podlahe, krváca a čoskoro zomrie. Za zvukov kostolných zvonov rekapituluje svoj životný príbeh...


A Harry Hole sa zatiaľ ponára do vyšetrovania, ktoré pohltí každú bunku jeho tela. Harry je vášnivý vo všetkých smeroch. Je to typ človeka, ktorý často nedokáže nastaviť vlastné limity a dostáva sa do problémov. To z neho zároveň robí detektíva, ktorý ide sa prípadom tvrdohlavo a trpezlivo, kým ho nevyšetrí. Tentoraz vyšetrovanie smeruje k prekvapujúcemu vyústeniu!

 
Prízraky od Jo Nesba vás chytia od prvých strán a ak máte radi mrazivé napätie, nečakané zvraty a kvalitné krimi, zhltnete knihu s obrovskou chuťou. Harry Hole sa opäť ponára do bludiska vlastnej minulosti, aby našiel trýznivú pravdu. Rachel sa snažila Olega uchrániť pred svetom Harryho Holea...a napokon si Olega našli tie isté hrôzy.

 

Začítajte sa do úryvku z novinky Prízraky, ktorá vychádza už 5.augusta.

 

 

 

 

Zdroj foto: www.bux.sk, www.samacharap.com
0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE