Terapia farbou - sila oranžovej

Šťavnaté pomaranče a drobné mandarinky, pestrofarebné lístie melodicky šuchotajúce pod nohami, čarokrásny západ slnka a pocity šťastia, neskrývanej radosti.

 

Oranžová je jednoducho báječná a v kombinácii so svetlozelenou alebo slnečnou žltou oživí a zútulní každý interiér.

 

Nie je jednoduché ju nosiť a nie každý patrí k jej obdivovateľom, no verte mi. Oranžová ukrýva množstvo vynikajúcich aspektov a po prečítaní článku ju budete milovať.

 

Odporúčame tiež:  Recept na: Mandľovo-kokosový ovocný koláč

Terapia farbou - sila oranžovej

Zdroj: Shutterstock®

1. Oranžová je farbou sakrálnej čakry, ktorá stimuluje štítnu žľazu, močové ústrojenstvo, obličky, krvný obeh a látkovú výmenu.

 

2. Oranžová je spojená so sebaúctou, energiou, optimizmom, kreativitou a šťastím. Zvyšuje sexuálnu potenciu a zlepšuje stav imunitného systému.

 

3. Ak je čakra v rovnováhe, môžeme hovoriť o pozitívnych aspektoch oranžovej ako: energia, nadšenie, radosť, šťastie, zmyselnosť, sexualita, veľkorysosť, potešenie, dôvera, samostatnosť, sloboda, tvorivosť, vynaliezavosť.

 

4. Nevyvážená čakra spôsobuje negatívne aspekty oranžovej ako: závislosť, deštruktívne postoje, pýcha, exhibicionizmus, nízka alebo naopak prehnaná sexuálna energie a negativita.

 

Doplnkovou farbou oranžovej je modrá.

 

Odporúčame tiež:  Zabudnite na drepy, začnite robiť squat!

Terapia farbou - sila oranžovej

Zdroj: Shutterstock®

Telesné problémy, ktoré môžu byť liečené pomocou oranžovej

 

Šťavnatá farba pomarančov zvyšuje aktivitu štítnej žľazy a je prospešná pre slezinu, pankreas, žalúdok, črevá a nadobličky. Svojimi protikŕčovými účinkami poskytuje úľavu pri menštruácii. Stimuluje produkciu mlieka v prsníku, zvyšuje srdcovú frekvenciu bez nárastu krvného tlaku. Oranžová je výborná pre mužské i ženské sexuálne zdravie a čo sa týka tráviaceho traktu, prečisťuje a tým redukuje nadúvanie.

 

Odporúčame tiež:  Prírodné afrodiziaká – ako vniesť do spálne vášeň?

Terapia farbou - sila oranžovej

Zdroj: Shutterstock®

Psychické problémy, ktoré môžu byť liečené pomocou oranžovej

 

Oranžová stimuluje pocity ohľadom komunikácie a sociálnosti. Tí, ktorí trpia emočným úpadkom, by mali vedieť, že táto farba zvyšuje emocionálne zdravie, podnecuje k veselosti a pocitu pohody. Okrem iného revitalizuje telo a dušu, oživuje emócie.

 

Povedzte jej svoje áno, ak...

1. Chcete byť v spoločnosti ľudí, byť veselou a baviť sa

2. Túžite podporiť svoju kreativitu, oživiť emócie, motivovať a zdvihnúť náladu

 

Povedzte jej svoje nie, ak...

1. Máte pocit nepokoja, hnevu a vysoký krvný tlak.

2. Trpíte nevoľnosťou

3. Potrebujete oddych a celkový relax. Pamätajte, že oranžová je veľmi hravá farba, takže v prípade, že sa potrebujete koncentrovať na ťažkú úlohu, zabudnite na ňu!

 

Odporúčame tiež:  Zázrak menom špargľa od A po Z

Terapia farbou - sila oranžovej

Zdroj: Shutterstock®

Nadbytok oranžovej môže spôsobiť nervozitu, únavu, pesimizmus, zmätenosť, sebeckosť a arogantnosť. Vyvážte ju preto vhodnou dávkou modrej alebo zelenej. Ak vás oranžová priťahuje, znamená to, že budete musieť popustiť uzdu kreativity a hľadáte vo svojom živote viac energie. Túžite po zmyselnosti, sexualite, intimite a spoločenskosti.

 

 

Terapia farbou a sila oranžovej v každodennom živote

 

1. Čerstvé oranžové kvety, dekorácie, vankúšiky, doplnky, sa postarajú o zlepšenie vašej nálady a navodia pocit nadšenia, hravosti. Aplikujte ich v miestnostiach určených na tvorivú činnosť a naopak, vyhnite sa im v spálni, pretože oranžová je veľmi podnetná.

 

2. Stimuluje chuť do jedla, preto ju pridajte aj do kuchyne.

 

3. Nemáte dostatok motivácie a trpíte depresiou? Oblečte si oranžové šaty, alebo len malý detail v tejto farbe.

 

4. Nezabudnite konzumovať oranžové ovocie a zeleninu, pretože obsahujú zdraviu prospešné látky, zvyšujú hladinu energie, sebavedomie a radosť.

 

Odporúčame tiež:  Správne ťahy štetcom, alebo ako si naniesť lícenku

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

07.05.2016 19:34

oranzovu farbu mam rada, navodzuje dobru, slnecnu, letnu naladu

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

14.05.2016 22:31

je to pekná farba

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE