The Boxettes budú na jeseň opäť v Bratislave

Anglická formácia The Boxettes sa po necelých štyroch mesiacoch opäť ukáže v Bratislave. Päťčlenná dievčenská skupina, ktorá svojim netradičným prejavom zaujala na letnom festivale

Anglická formácia The Boxettes sa po necelých štyroch mesiacoch opäť ukáže v Bratislave.

Päťčlenná dievčenská skupina, ktorá svojim netradičným prejavom zaujala na letnom festivale BA City Beats, vystúpi vo štvrtok 3. októbra v klube LOFT! na Továrenskej ulici. Aj tam ukáže, že na vynikajúci koncert im netreba žiadne hudobné nástroje, iba vlastné hlasivky.

 

Vstupenky na vystúpenie sa už predávajú v sieti Ticketportal. Do konca augusta sa budú predávať za 10 €, od 1. septembra do 2. októbra bude lístok stáť 13 €. Na mieste bude vstupné 15 €.

 

 

The Boxettes budú na jeseň opäť v Bratislave

 

 

Skupina The Boxettes tvorí hudbu úplne bez nástrojov, čím sa jej darí búrať stereotypy nielen o dievčenských kapelách. Najvýraznejšou postavou formácie je Belle "Bellatrix" Ehresmann, ktorá je svetovou šampiónkou v beatboxe. O vokály sa starajú Londýnčanky Yvette, Kate, Alyusha a Neo. V septembri 2011 vydali The Boxettes ešte v pôvodnom zložení debutové eponymné EP so štyrmi originálnymi skladbami. Tento rok v máji sa prezentovali novým singlom Puppet on a String s vynikajúcim videoklipom vo forme krátkeho filmu.

 

 

The Boxettes budú na jeseň opäť v Bratislave
 

 

V tvorbe The Boxettes počuť trip-hop, soul, hip-hop aj drum&bass. "Rozmanitosť zvukov a komplexnosť skladieb je úžasná, oči vám skáču z jednej na druhú, keď sa pokúšate zistiť, ktorá robí čo a ako," napísal o nich britský denník The Guardian. Kto ich videl na BA City Beats, ten vie o čom je reč.

 

 

The Boxettes budú na jeseň opäť v Bratislave

 

 

A čo hovorila na svoju prvú návštevu Slovenska samotná skupina? “Mali sme sa úžasne. Flákali sme sa s Wyclefom, Everything Everything a Aloe Blaccom,“ napísali na sociálnej sieti Facebook. Veríme, že v Bratislave sa bude tejto svojskej a cappele opäť páčiť...
 

Lístky na koncert môžete vyhrať v našej súťaži primo TU.

 

1 komentár
helena kravcová

helena kravcová

25.09.2013 19:41

no výhra-listky by ma potešili

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE