Top potraviny na chudnutie

Chudnutie je téma, o ktorej by sa dalo debatovať donekonečna. Milión spôsobov, milión diét. Akokoľvek, každý ľudský organizmus je iný a to, čo platí na jeden, na druhý platiť nemusí. Pokiaľ by sme sa mali držať rád starých materí, tak je to jasné. Veľa pohybu a menej jedla. Energetický príjem musí byť nižší ako výdaj, to je hádam úplne jasné.

 

My v KAMzaKRÁSOU však vieme, ako si príjem obohatiť potravinami, ktoré majú schopnosť urobiť nás štíhlejšou. A teda jesť, ale pritom chudnúť. Majú totiž skvelé termogénne vlastnosti. To sú také, ktoré pália tuk ako nič. Pozrite sa na ne spolu s nami: 

 

Odporúčame prečítať: Posledné práce v záhrade, ktoré vás tento rok neminú

Top potraviny na chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Plnozrnné potraviny

 

Vedeli ste, že vaše telo spaľuje až dvakrát toľko kalórií, keď jete celé zrniečka (najmä tie bohaté na vlákniny, ako ovsené vločky a hnedá ryža) v potravinách? Fermentované a teda spracované potraviny iba zbytočne zaťažujú metabolizmus.

 

 

Chudé mäsko

 

Proteíny majú vysoký termogénny efekt. Dokážu spáliť až 30% tukov svojej vlastnej váhy. Čiže 300 g kuracieho mäska dokáže poraziť až 90 kalórií. A to už je pekné číslo smiley.

Top potraviny na chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Odtučnené mliečne produkty

 

Sú bohaté na vápnik a vitamín D. Pomáhajú zachovať a budovať svalovú hmotu a tým aj metabolizmus. Pre ten je totiž svalová hmota nevyhnutná.

 

 

Zelený čaj

 

Pitie štyroch šálok zeleného čaju denne pomáha ľuďom  stratiť viac ako kilogram za osem týždňov, uviedla American Journal of Clinical Nutrition. Zelený čajík obsahuje EGCG. To je zlúčenina, ktorá dočasne urýchľuje látkovú výmenu. Preto sa vždy oplatí uvariť si ráno dobrý zelený čaj. Aj namiesto kávy! 

 

Odporúčame prečítať: Ako na to... Postaviť nový hrad a neoplakávať starý

Top potraviny na chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Šošovica

 

Jedna šálka šošovice pokryje 35% z vašej dennej potreby železa.  To je skvelá správa, pretože až 20% z nás má nedostatok železa.  Keď chýbajú základné živiny, váš metabolizmus spomaľuje, pretože telo nedostane to, čo potrebuje, aby efektívne pracovalo. Keď nedodáte kvalitné palivo, výkon bude o ničom.

 

 

Čili

 

Kapsaicín, zlúčenina, ktorá dáva chilli papričky jej pálivosť, zahrieva vaše telo, vďaka ktorému vám roztápa ďalšie kalórie. Môžete ho jesť surové, varené, sušené, v prášku alebo aj samotné papričky. Efekt je rovnaký. Naučte sa používať aj kajenské korenie. Toľko kajenského korenia, alebo horúcej čili omáčky ako je len možné. Všade. Do polievok, mäsa. 

Top potraviny na chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

20.10.2015 16:34

zelený čaj je TOP :)

Vaše meno:

Katarína Hugyárová

Katarína Hugyárová

10.12.2015 10:54

veru zeleny caj je povinnost kazde rano

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.12.2015 07:52

Zelený čaj patrí k mojim ranným rituálom :).. Určite odporúčam, so šálkou zeleného čaju v ruke ;)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

26.12.2015 20:16

zelený čaj milujem hlavne ráno

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE