Usmej sa a urob svet krajším miestom!

 

Nepozná rasu, pohlavie, náboženstvo, národnosť, vzdelanie alebo spoločenské postavenie. Úsmev hovorí univerzálnym jazykom a rozumie mu každé dieťa i dospelý. S úsmevom sa dokonca rodíme: už na ultrazvukoch vidieť, ako sa deti usmievajú ešte v brušku.

 

 

Neprestávajú sa smiať ani po narodení: malé dieťa sa za deň zasmeje 400-krát, no priemerný pracujúci muž sa usmeje len 12-krát. Usmievanie je pritom výhodnejšie ako mračanie: znižuje stresové hormóny adrenalín, dopamín a kortizol, zvyšuje pozitívny endorfín, znižuje celkovný krvný tlak a zvyšuje odolnosť voči chorobám. Nielenže sa s úsmevom cítime lepšie, ale aj v očiach iných pôsobíme atraktívnejšie, úspešnejšie a spoľahlivejšie.

 

Odporúčame prečítať:  Pozitívni ľudia v našich životoch

 

V našom mozgu nakoniec jeden úsmev dokáže vyvolať silnejší pociť šťastia ako práve nájdených 20-tisíc eur! Ak sa teda vo svojom živote málo smejete, je načase začať. Pridajte sa k nám a oslávte s nami 3. októbra Svetový deň úsmevu!

raňajky do postele

Zdroj: Shutterstock®

„Urob každý deň jeden dobrý skutok: pomôž niekomu sa usmiať.“

 

V roku 1963 si istá upadajúca poisťovňa z Ohia najala reklamného dizajnéra s jediným zadaním: zdvihnúť pracovnú morálku vo firme. Dizajnér Harvey Ball, veterán z druhej svetovej vojny, navrhol za skromnú odmenu 45 dolárov a 10 minút kreslenia sériu žltých úsmevov na firemné vizitky, menovky a plagáty. Dobrá nálada a dobre odvedená práca sa šírili najprv po kanceláriách a neskôr po celej Amerike. O 8 rokov neskôr sa celosvetovo predalo okolo 50 miliónov veselých odznakov! Harvey zo zisku nič nemal, ale veľa si z toho nerobil. Bol známy svojím triezvym pohľadom na svet i peniaze, keď často prízvukoval, že naraz aj tak môže zjesť len jeden stejk či šoférovať len jedno auto. Svoj dizajn si nikdy nedal patentovať, a tak sa smajlík mohol voľne šíriť ďalej. Dnes je svetovou ikonou a kultúrnym symbolom našej doby. 

 

Odporúčame prečítať:  Čím urobíte deťom radosť?

úsmev

Zdroj: Shutterstock®

Na sklonku Harveyho života však už smajlík žil vlastným, komerčným životom. Ľudia v ňom už prestávali vidieť posla dobrej nálady, stal sa len roztomilým produktom. Preto v roku 1999 založil Harvey nadáciu Svetový úsmev, ktorá každoročne organizuje Svetový deň úsmevu. Odvtedy je každý prvý piatok v októbri venovaný dobrej nálade a dobre odvedenej práci s heslom: „Urob každý deň jeden dobrý skutok: pomôž niekomu sa usmiať.“

 

Odporúčame prečítať:  Dokonalé rande a vysnívaní chlapi

úsmevy

Zdroj: Shutterstock®

Nasaď si úsmev a vyraz do ulíc osláviť Svetový deň úsmevu!

 

Aby bol svet krajším miestom, treba začať od seba. Preto 3. októbra, počas Svetového dňa úsmevu, vyrazíme do slovenských ulíc, aby sme zelenými nosmi šírili okolo seba dobrú náladu a pripomenuli ľuďom, že život s úsmevom je krajší. 

 

Odporúčame prečítať:  Chcete vychovať svoje deti ešte lepšie?

úsmev

Zdroj: Shutterstock®

Kozmetické poradkyne Oriflame budú počas celého dňa mapovať náladu slovenských žien a hladať odpoveď, či sme ľadové kráľovné, hundrošky, alebo večné slniečka. Každá účastníčka ankety sa zaradí do žrebovania o ďalšie dôvody na úsmev: kozmetické balíčky s novinkou pleťovej kozmetiky True Perfection, ktorá chráni pleť pred stresom a každodenným znečistením. Pridajte sa k nám! Viac informácií nájdete na www.oriflameZenam.sk

 

Odporúčame prečítať:  Urobte si deň sama pre seba

 

 

Zdroj: www.oriflame.sk

3 komentárov
Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

03.10.2014 20:37

úsmev robí divy,ale sú aj takí zadubení ľudia čo sa tak tvária dôležito,že keď sa na nich usmejete tak zazerajú ešte viac

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

03.10.2014 20:55

:-) :-) :-)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

17.10.2014 15:54

jeden úsmev vie urobiť aspoň 1 človeka šťastným :) krásne :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE