Zábava a dobrodružstvo vo Familyparku: Prečo ho rozhodne navštíviť?

Z pôvodne malého Rozprávkového lesa sa za 50 rokov stal najväčší rakúsky zábavný park. V obci St. Margarethen v Burgenlande, blízko Neziderského jazera, nájdete zábavu a dobrodružstvo pre celú rodinu.

 

Základy dnešného Familyparku boli položené už pred 50 rokmi. Z pôvodne neveľkého Rozprávkového lesa vznikol zábavný park s horskými dráhami, kolotočmi, preliezkami a hracími zónami. Dnes patrí k najnavštevovanejším výletným cieľom pre celú rodinu.

 

Na ploche viac, ako 14 hektárov, sa nachádza 28 jazdných atrakcií a zážitkové zóny, ktoré sú zdrojom zábavy pre malých i veľkých. V zoo čakajú na pohladkanie od návštevníkov kozy, ovce a ďalšie zvieratá. Rozprávkový les ako historické jadro parku zažiari v roku 2018 v novom lesku. Pre svojich hostí má Familypark pripravené aj kulinárske dobroty. V 17 rôznych reštauráciách si každý zaručene nájde niečo podľa svojho gusta. Familypark je však viac, ako zážitkový park s jednotlivými atrakciami. Ponoríte sa tu do fantastického sveta plného zábavy a dobrodružstiev, ktoré sú prepracované do najmenšieho detailu, s veľkou dávkou fantázie a kreativity. Familypark je ideálnym výletným cieľom v blízkosti Neziderského jazera, kde sa dospelí i deti cítia rovnako dobre. 

 

Pozri aj: Už si skúsila kuskus? Túto zdravú cestovinu pripravíš za pár minút

Römerturm

Zdroj: Shutterstock®

Froschhüpfer

Zdroj: Shutterstock®

V jubilejnej sezóne na vás čaká veľa prekvapení

Pri príležitosti 50. výročia svojho vzniku prešiel Rozprávkový les, ako historické jadro Familyparku, rozsiahlou rekonštrukciou. Mnohé rozprávkové postavičky dostali nový domček a lesom sa vinie idylický potôčik. Na prechádzke Rozprávkovým lesom na vás však čakajú ešte ďalšie prekvapenia, ktoré vám zatiaľ neprezradíme.

 

Na svoje si prídu aj fanúšikovia zábavnej jazdy: v parku totiž pribudli dve nové jazdné atrakcie!

 

Medzi Rozprávkovým lesom a Zážitkovým hradom čaká na malých i veľkých návštevníkov nostalgický kolotoč. Posaďte sa na jednu zo zvieracích a rozprávkových postavičiek a vychutnajte si okružnú jazdu!

 

Pre tých odvážnejších máme v tematickom celku Gazdovský dvor pripravený voľný pád. O skúšku vašich nervov sa postará atrakcia „Almjodler“, kde sa voľným pádom spustíte dole z výšky 8 metrov a možno si pritom aj zajódlujete.

 

Zaujme ťa: Ako využiť cibuľu pre svoje zdravie? Týchto 5 trikov musíš vyskúšať!

Waldexpress

Zdroj: Shutterstock®

Osláv narodeniny v najväčšom zábavnom parku Rakúska!

Vo Familyparku v obci St. Margarethen v Burgenlande pripravia malým oslávencom skvelú narodeninovú párty. Spolu s vašimi hosťami môžete preskúmať najväčší zábavný park Rakúska a tak, ako iní návštevníci, používať podľa vôle a chuti všetky atrakcie. Na krásne ozdobenom narodeninovom stole na vás už čaká chutné pohostenie s detským menu, ktoré ste si vopred vybrali. Samozrejme, nechýba ani narodeninová torta, ktorú si môžete tiež objednať alebo priniesť so sebou. Súčasťou oslavy je aj cukrová vata a narodeninový darček, resp. darček pre hostí. Na tieto narodeniny určite tak rýchlo nezabudnete!

 

Neprehliadni: Sú teflónové panvice škodlivé? Čítaj a dozvieš sa!

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

9 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

23.03.2018 06:46

Lákavé dobrodružstvo!

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

23.03.2018 08:30

veru, veru.. takéto nám niečo chýba na Slovensku..... pre mnohých z nás je to veľmi ďaleko... deti by rozhodne prišli na svoje...

Vaše meno:

benynka

benynka

23.03.2018 14:19

vyzerá to čarovne, mať malé deti tak neváham

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

23.03.2018 17:36

dám do pozornosti rodine s deťmi, vyzerá to super

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

25.03.2018 19:30

to je super.Toto by bolo pre môjho vnuka Jakubka,ten by si to tam užil,miluje takéto atrakcie(ako väčšina detí) :-)

Vaše meno:

Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

26.03.2018 12:36

pekné miesto

Vaše meno:

Táňa Slahučková

Táňa Slahučková

28.03.2018 00:04

Neboli sme, ale vyzerá to lákavo :)

Vaše meno:

Patrícia Paškanová

Patrícia Paškanová

31.03.2018 11:24

Úžasné ... To je to pravé orechové pre každé dieťatko. :)

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

02.04.2018 17:43

úžasné atrakcie pre detičky! a aj dospelých :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE