Ako liečiť a porozumieť bolesti detí

S príchodom malého dieťatka na svet zažívame tie najkrajšie okamihy v živote. Rovnako ako pre malé bábätko je aj pre čerstvých rodičov všetko nové a vzrušujúce. Uteká deň za dňom a my sa okrem veľkých radostí stretávame aj so starosťami, ktoré s dieťaťom musíme riešiť. 

 

Bolesť je jednou z útrap nášho života, či už je spôsobená úrazom, chorobou, alebo jednoducho dospievaním. Žiadny rodič však nechce vidieť svoje dieťa trpieť, a preto hľadáme cesty, ako ho bolesti účinne a rýchlo zbaviť. 

 


Účinné riešenie?

 

Ak vieme o príčine bolesti, je dôležité nájsť tú najvhodnejšiu cestu, ako ju zmierniť. Nikto z nás predsa nechce vidieť svoje dieťa trpieť. Preto hľadáme to najúčinnejšie a zároveň
najšetrnejšie riešenie. Pri výbere buďme obozretní a dbajme na to, aby sme látky s obsahom ibuprofenu podávali deťom s rozvahou a tiež s ohľadom na ich vek. Pri výbere môžete dôverovať osvedčeným značkám, ako je napríklad Nurofen, ktorý ponúka hneď niekoľko variantov pre rôzne vekové skupiny detí. 

 

Odporúčame prečítať: Ako si doma vyrobiť kvalitnú čokoládu

nurofen-pre-deti

Zdroj: Shutterstock®

Nurofen pre deti Active - pre deti od 6 rokov

 

Samorozpustné tablety, ktoré nadchnú deti, ktoré majú ťažkosti s prehĺtaním tabletiek. Poskytujú rýchlu a účinnú pomoc pri horúčkach a bolesť hlavy, zubov, reumy, bolesti svalov, ale tiež k potlačeniu príznakov chrípky a prechladnutia, ako je bolesť v krku. Vhodné pre deti od 6 rokov. Obsahuje ibuprofen, dostupné bez lekárskeho predpisu. 
 


Nurofen pre deti Jahoda - pre deti od 3 mesiacov

 

Rýchle a účinné riešenie na horúčku, bolesť a zápal pre deti už od 3 mesiacov. Začína účinkovať užpo 15 minútach a jeho účinok trvá až počas 8 hodín. 2% suspenzie bez cukru s pomarančovou alebo jahodou príchuťou v balení s obsahom 100 ml a s dávkovacou trubičkou zabezpečí presné a bezproblémové podanie. Suspenziu s jahodovou príchutí nájdete aj v balení s obsahom 200ml, ktoré je vhodné pre rodiny s viac ako dvoma deťmi. Obsahuje ibuprofen, dostupné bez lekárskeho predpisu.

 

Odporúčame prečítať: Astro Vianoce pre ohnivé znamenia (LEV, STRELEC, BARAN)

nurofen

Zdroj: Shutterstock®

Nurofen pre deti 4% pomaranč, Nurofen pre deti 4% jahoda - pre deti od 6 do 12 rokov

 

Rýchle a účinné riešenie na horúčku, bolesť a zápal pre deti od 6 do 12 rokov. Začína účinkovať už po 15 minútach a jeho účinok trvá až počas 8 hodín. 4% suspenzie bez cukru s pomarančovou alebo jahodovou príchuťou v balení s obsahom 100 ml. Správne dávkovanie zaručí špeciálna lyžička. Obsahuje ibuprofen, dostupné bez lekárskeho predpisu. 

 

Odporúčame prečítať: Rady do kuchyne: Ako počas adventu maškrtiť zdravo a nepribrať

1 komentár
ivana pistovičová

ivana pistovičová

16.12.2015 11:16

akurat mame male babätko-4.mesiace a je dobre vediet co pomoze, aj ked dufam ze nebudeme potrebovat...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE