Raw pre začiatočníkov

Surová strava je na míle vzdialená od diéty plnej zákazov a pravidiel. Inšpirovaná americkou raw-food scénou prepája aj v našich končinách zdravý postoj ku zdraviu s pôžitkom a vitalitou.

 

Od pizze až po wrap, cez torty až po zmrzlinové kreácie – moderná surová strava poskytuje namiesto odriekania zdravú alternatívu pre všetkých tradičných kuchárov. 

 

 

 

Chantal Sandjon je odborníčka na zdravú výživu a nadšená zástankyňa surovej stravy. Napísala knižku Raw pre začiatočníkov, v ktorej surovú stravu predstavuje ako zdravý a čerstvý spôsob stravovania, plný radosti z jedla.


Jedinečným spôsobom prepája radosť zo života a pôžitok z jedenia. V popredí nie je ani zriekanie sa, ani zatracovanie varenej stravy. 


"Nie, ide o životný štýl, ktorý dodáva maximum výživných látok, energie, pocit pohody a pestrosť," vysvetľuje sympatická Chantal. "Pestrosť potravín, ktoré nás živia. Pestrosť spôsobov prípravy jedál ďaleko od sporáka. Pestrosť možností individuálneho prevedenia."

 

Odporúčame prečítať tiež: Liečivé rastliny na váš imunitný systém!

 

 

Kniha Raw pre začiatočníkov ponúka jednoduchý a pútavý úvod do problematiky raw jedla – trend surovej stravy je v tejto knihe vysvetlený na množstve receptov, ktoré sú nielen zdravé, ale predovšetkým chutné.

 

Raw strava je stará ako ľudstvo samotné. Táto kniha ukazuje, ako prepojiť kulinársku rozmanitosť a modernú tvorivosť s pozitívnym vplyvom na ľudský organizmus so zdravými surovými potravinami.

 

V raw potravinách sú zachované vitamíny, minerály a enzýmy. Vláknina v nich napomáha črevám a znižuje hladinu cholesterolu. Okrem toho sú prirodzene nízkokalorické, takže sa ich pomocou môžete dopracovať k ideálnej hmotnosti.

 

Autorka predstavuje nový štýl vášho stravovania na základ raw stravy, ktorý môžete aplikovať každý deň. Vďaka receptom na sladké i slané jedlá si uvedomíte, aké využitie a najmä aké výhody raw strava má. 

 

Odporúčame prečítať tiež:  Z fitka do kuchyne – zdravé sladkosti

 

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

04.12.2015 09:06

určite zaujímavá kniha

Vaše meno:

Adriana Galandova

Adriana Galandova

06.12.2015 13:09

mna velm zaujima to raw varenie takze urcite precitam a nejake recepty vyskusam dakujem za super typ

Vaše meno:

Ivan Sloboda

Ivan Sloboda

15.12.2015 22:00

Super kniha

Vaše meno:

Miriama Lešňovská

Miriama Lešňovská

02.01.2016 19:28

na Vianoce som dostala túto knižku. Celú som si ju poriadne preštudovala a dnes som si bola nakúpiť potrebné suroviny na prvý (detoxikačný) týždeň. Verím, že ma muž podrží a vydržím čo najdlhšie v tomto stravovaní.

Vaše meno:

Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

30.01.2016 15:55

podlahla som raw zákuskom pomaličky sa učím ich pripravovať

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

16.05.2016 13:18

stojí za vyskúšanie

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 19:33

Neviem si predstaviť stravovať sa čisto iba štýlom raw, ale raz za čas voliť takéto jedlo je určite úľavou pre žalúdok :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE