Ako nakopnúť spomalený metabolizmus v jednoduchých krokoch

Život niekedy nie je vôbec fér. Môžete sedieť na pohovke a sledovať svojho partnera ako do seba tlačí už druhé balenie zemiakových lupienkov, ktoré zajedá čokoládovou alebo vanilkovou zmrzlinou, no toto jeho večerné vyčíňanie pred televízorom sa na ňom vôbec nepodpíše. Ale skúste si dať takúto kombináciu vy – ráno sa zobudíte s kilogramom navyše, ktorý sa usadí vždy v okolí pásu. Všetko je však o metabolizme a o jeho činnosti.

Metabolizmus a jeho správne fungovanie je celkovým tajomstvom úspechu a hlavne štíhlej postavy. Niektorým bol do vienka daný metabolizmus, ktorý dokáže spáliť úplne všetko a v priebehu niekoľkých hodín a niektorí musia fungovať s lenivým metabolizmom a sledovať všetky prijaté kalórie, aby predišli ukladaniu tuku a tvorbe tej neslávnej pneumatiky v okolí brucha. Samozrejme, netreba dávať pozor len na svoj metabolizmus a na jeho činnosť. Ak chcete schudnúť je potrebné zamerať sa aj na svoje stravovacie návyky a svoj životný štýl. Veľké veci nedosiahnete vtedy, keď budete vylihovať na gauči a dúfať, že sa všetko spraví SAMO.

Pozri aj: Existuje spôsob, ako odbúrať alkohol z krvi rýchlo a jednoducho?

ako rozhýbať metabolizmus

Zdroj: Shutterstock®

Čo je vlastne metabolizmus a ako funguje?

Metabolizmus by sme mohli označiť za proces organizmu, pri ktorom dochádza k premene všetkého jedla a pitia na energiu. Aj keď ste v pokoji, váš organizmus využíva energiu na základné funkcie, ako je dýchanie, cirkulácia krvi či oprava buniek. V takom prípade môžeme hovoriť o bazálnom metabolizme, ktorý predstavuje minimálny stupeň metabolickej aktivity organizmu pri istých vonkajších podmienkach, telesnej i duševnej aktivite.

No čo v prípade, ak telo nemá dostatočné podmienky na to, aby jeho metabolizmus fungoval na plné obrátky? Ako naštartovať metabolizmus a prepracovať sa k vysnívanej postave bez zbytočného jo-jo efektu?

nápoj na chudnutie

Zdroj: spacelab.sk

Ako naštartovať metabolizmus?

Ak by sme to zjednodušili, tak by sme mohli povedať, že metabolizmus dokážete nakopnúť správnou stravou, pohybom, pitným režimom a, samozrejme, popritom všetkom si môžete aj zamaškrtiť, no aj to treba vedieť. Poďme to však rozmeniť na drobné.

Základom správne fungujúceho metabolizmu je správna strava. Nevynechávajte raňajky, ktoré by mali byť bohaté na vlákninu, ale i bielkoviny. Okrem raňajok by ste nemali zabúdať ani na desiatu či olovrant. Správne fungujúci metabolizmus by mal mať prísun jedla 5-krát denne a jedálniček by mal byť bohatý na ovocie i zeleninu. Vhodné je obľúbiť si aj zázvor alebo čili papričky, ktoré pomáhajú spaľovať tuk, zvýšiť energiu a rozprúdiť metabolizmus, ktorý vďaka ním bude bežať ako švajčiarske hodinky. Od stravy sa presunieme k pohybu. Ten pomáha spaľovať tuky, spevňovať svalstvo i takisto rozhýbať metabolizmus.

Na druhej strane by ste nemali podceňovať ani kvalitný spánok. Ten totižto prispieva k regenerácii organizmu a jeho oddychu. Takto si vaše telo oddýchne a nebude od vás vyžadovať zvýšený príjem cukru len preto, aby malo dostatok energie na produktivitu a kreativitu. Keď už spomíname cukor, tak vás neukrátime ani o maškrty, ktoré sú rovnako vhodné pre nakopnutie metabolizmu. V tomto prípade je však najlepšia kvalitná horká čokoláda (s aspoň 70 % podielom kakaa), ktorá vďaka obsahu kofeínu a antioxidantu zvaného katechín pomáha zrýchliť činnosť metabolizmu.

Viete, v čom sa ešte ukrýva tajomstvo na plné obrátky fungujúceho metabolizmu? No predsa v pitnom režime! Voda je potrebná pri mnohých telesných procesoch. Platí, že svoj deň by ste mali začať pohárom vody, pretože tá dokáže nakopnúť metabolizmus hneď z rána. Počas dňa by ste mali piť vodu, no vhodné sú aj bylinkové čaje a predovšetkým zelený čaj, ktorý obsahuje antioxidanty. Vhodné je tiež obľúbiť si BFK nápoj.

Body Fat Killer

Zdroj: spacelab.sk

Čo je BFK nápoj a ako funguje?

Lekári uvádzajú, že pitný režim je pre telo veľmi dôležitý. No skôr než na to, koľko by ste mali denne vypiť, by ste sa mali zamerať na to, čo vlastne pijete. Najlepšia je čistá voda, ktorá nemá žiadne kalórie a zabudnúť by ste mali na sladené vody, ktoré obsahujú množstvo konzervantov, umelých farbív a sladidiel. Tu sa však dostávame k BFK nápoju. Ide totižto o drink, ktorý pracuje s chémiou tela a nie proti nej.

BODY FAT βG KILLER® má prírodné zloženie, neobsahuje umelé farbivá, stabilizátory, kofeín, taurín ani ďalšie pridané látky, ktoré sa v nápojoch tohto druhu bežne využívajú. Je to prelomový funkčný nápoj s osviežujúcou chuťou, ktorý svojim zložením podporuje spaľovanie tukov, pomáha uhasiť smäd a zároveň hydratovať telo. Na 100 ml obsahuje len 14 kcal, čo je skoro nič!

Kombinácia obsiahnutých zložiek v BFK nápoji pomáha znižovať apetít, tým že vytvára pocit sýtosti na dlhšiu dobu. Tiež je nápomocný pri spaľovaní tukov a pri podpore črevnej mikroflóry, čím v konečnom dôsledku pomáha regulovať telesnú hmotnosť. European Food Safety Authority tiež potvrdzuje, že nápoj prispieva k normálnej funkcií tráviaceho systému, a to podporou vylučovania stolice. 

BFK nápoj obsahuje vybrané bioaktívne látky, ovocné šťavy (z grapefruitu a ananásu), vlákninu, L-karnitín, jablčný ocot a rastlinné výťažky. Svojimi zložkami prispieva k vitalizácii organizmu a prispieva k správne fungujúcemu metabolizmu. Nápoj vám nielenže pomôže nakopnúť lenivý metabolizmus, ale vám tiež pomôže k redukcii telesnej hmotnosti.

Viac účinných nápojov, ktoré podporujú chudnutie, zdravie, zrýchľujú metabolizmus a prospievajú celému organizmu nájdete na https://www.spacelab.sk/.

6 komentárov
Mária Liščinská

Mária Liščinská

07.08.2020 23:39

uuuu paráda, skúsim ;) mne metabolizmus naštartoval príjem chrómu, vitamínu C a enzým s papájou a káva z huby reishi ale aj toto je fajn nápad ;) vďaka

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

08.08.2020 06:42

Dobré rady treba vyskúšať

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

08.08.2020 07:18

Zdravá strava, pitný režim, dostatok pohybu a spánok sú určite základom.

Vaše meno:

Lenka Jánošová

Lenka Jánošová

09.08.2020 13:31

Super tipy, urcite nieco vyskusam... ked som mala 20 som bola riadne stihla a cele dni mohla vela jest.. teraz mam 25, sedavu pracu a uz to nie je to co byvalo :D na udrzanie zdraveho vzhladu sa s pribudajucim vekom musim viac snazit

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

10.08.2020 19:00

Kedysi som veru mohla zjesť hocičo a aj po troch pôrodoch som bola štíhla. Až kým mi nezačala robiť problémy štítna žľaza. Zatiaľ sa mi nedarí rozbehnúť spomalený metabolizmus....no nevzdávam to.

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

11.08.2020 12:35

musím aj ja prebudiť ten môj ospalý metabolizmus.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE