Ako zlepšiť svoju koncentráciu?

 

Možno ste doteraz nad tým ani nerozmýšľali a možno vás tento problém trápi už dlhšie. Problémami s koncentráciou trpí mnoho ľudí.

 

Práve tie dokážu človeku znepríjemniť život v mnohých situáciách a zhoršiť kvalitu vášho života. Niekedy pritom stačí pár jednoduchých rád a postupom času sa tohto problému môžete natrvalo zbaviť.

 

 

Príznaky zlej koncentrácie

 

Medzi typické príznaky zlého sústredenia patria vnútorný nepokoj, problém s učením nových vecí, zapamätanie si textu, neustále menenie myšlienok. Ľudia, ktorí majú problém s koncentráciou by mali svoju pamäť trénovať a snažiť sa odbúravať vyššie spomenuté príznaky. 

 

 

Odporúčame prečítať: Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

Ako zlepšiť svoju koncentráciu

Zdroj: Shutterstock®

Vnímajte detaily

 

Na zlepšenie koncentrácie zaberá niekoľko užitočných rád, ktorými sa tohto problému môžete ľahko zbaviť. Jednou z nich je aj vnímanie detailov. Ak robíte viacero vecí naraz, váš mozog sa nemôže dostatočne sústrediť ani na jednu z nich.

 

Preto sa zamerajte radšej na jednu činnosť, pri ktorej si budete všímať všetky detaily. Počas cesty do práce vnímajte okolie, všímajte si farby domov, reklamné nápisy, ľudí naokolo. Možno vás prekvapí, aké množstvo detailov ste doteraz nevideli.

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness v tehotenstve? A prečo nie?

Ako zlepšiť svoju koncentráciu

Zdroj: Shutterstock®

Zapojte predstavivosť

 

Taktiež sa zamerajte na svoju predstavivosť. Zavrite oči a snažte si čo najvernejšie predstaviť akýkoľvek predmet. Zo začiatku vyberajte jednoduché veci ako banán alebo stôl. Predstavujte si každý jeho detail. Farbu, vôňu, veľkosť alebo tvar. Čím lepšie si dokážete predmet predstaviť, tým lepšie sa dokážete koncentrovať na danú vec.

 

Mnohí ľudia majú problém s koncentráciou práve vtedy, keď sa necítia dobre alebo sú v rušivom prostredí. Preto je potrebné naučiť sa ignorovať okolie, zistiť, ktoré veci vás najviac rušia a snažiť sa sústrediť len na podstatné veci. Začiatky sú vždy ťažké, no ak to nevzdáte po prvých pokusoch, časom sa výsledok určite dostaví.

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness pre začiatočníčky - rady a tipy

Ako zlepšiť svoju koncentráciu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE