Keď farby liečia – aká je sila žltej farby?

Cítite sa byť šťastné, keď sa zobudíte do slnečného rána či keď po búrke vykukne spoza oblakov slniečko? Keď je krásne a teplúčko? Presne tento pocit nám pomáha vyvolať aj žltá farba. Žltá farba je jednou z energických terapeutických farieb. Skúste viac vnímať túto farbu a verte či neverte, vaše pocity budú smerovať tým správnym smerom. Pohoda, to je to, čo nám žltá prináša. Zistite, aká je sila žltej farby!

Odporúčame: Trápi ťa herpes na perách? Skús overené prírodné tipy, ktoré fungujú

žlté kvety

Zdroj: Shutterstock®

Zopár faktov o slnečnej farbe

Žltá farba stimuluje koncentráciu. Veci, ktoré sa chcete naučiť lepšie, spojte práve so žltou. Výborne napomáha pri pochmúrnej nálade. Stačí napríklad kúsok žltej vo vašom šatníku a deň je hneď krajší. Tejto farbe sa pripisujú rôzne hodnoty. Symbolizuje sebavedomie, intelekt, dobrú náladu a duševnú aktivitu. Najvhodnejšou farbou na kombinovanie so žltou je fialová. Takže, tieto farby by vo vašich skriniach určite nemali chýbať. Je len na vás, aký odtieň si vyberiete z pestrej palety.

 Psychologické problémy

Žltá farba stimuluje nervy a pomáha vášmu mozgu. Posilňuje svaly v tele. Ak máte ťažkosti z trávením, táto farba vás vylieči. Má stimulujúci a čistiaci účinok na pečeň a čistí krvný systém. Podporuje chuť do jedla. Napomáha lepšiemu prijímaniu živín z potravy v našom tele. Ak máte problém s nočnou slepotou, táto farba je užitočným pomocníkom. Filtruje totižto modré svetlo.

žlté oblečenie

Zdroj: Shutterstock®

Fyzické poruchy

Slnečná farba zmierňuje depresie, ktoré môžete pociťovať. Rovnako odstraňuje a zmierňuje príznaky melancholickej nálady, čiže je šikovným pomocníkom na eliminovanie pocitov smútku. Je to skrátka farba optimizmu!

Negatívne vplyvy žltej

Žltej sa vyvarujte v prípade, že vás trápi horúčka alebo nespavosť. Rovnako pri pocite agresie a žiarlivosti. V prípade, že si potrebujete oddýchnuť, je dobré ju tiež odložiť. Zlaté pravidlo, všetkého veľa škodí, platí aj v prípade žltej. Ak to preženiete, hrozí vám akési predávkovanie. Preto by mala byť v rovnováhe s modrou alebo fialovou farbou.

Pozri aj: Čo dokáže oregano? Famózne liečivé účinky vyskúšaj nasledovne

žltá deka

Zdroj: Shutterstock®

 Farebná terapia vo vašom každodennom živote:

  1. Žltá je teplá a stimulujúca farba. To je veľmi užitočné pri štúdiu a práci v kancelárii. V prípade, že sa potrebujeme maximálne sústrediť môžete použiť práve túto farbu.
  2. Ak chcete zvýšiť váš optimizmus, nezabudnite sa aspoň dotknúť oblečenia tejto farby. Noste kúsok žltej a každý deň bude radostnejší.
  3. Na zlepšenie nálady vám v domácnosti poslúžia žlté kvety. Vhodné je použiť aj žlté doplnky v domácnosti.
  4. Ananás, citróny, banány, kukurica sú tiež žltej farby. Pitie žltých nápojov sa odporúča. Napríklad horčík v šumivých tabletách, má blahodarný vplyv na naše telo.
  5. Hravé a zábavné izby alebo kuchyne dosiahneme použitím žltých doplnkov. Vylepšia vám často náladu.
  6. Kamene žltej farby sú: topáz, jantár, citrín, zlatý zafír, chryzoberyl, kalcit žltý a síra.

Ako žltá farba pôsobí práve na vás? Máte chuť sa pri nej usmievať, alebo naopak je to pochmúrna farba? U nás v redakcii KAMzaKRÁSOU.sk nám prináša radosť a zábavu.

Odporúčame: Aké sú účinky galgánu? Je tento koreň lepší než milovaný zázvor?

6 komentárov
Danka

Danka

04.08.2013 20:53

Žltá farba na mna pôsobí pozitívne, hmm zaujímavé je, že keď sa pozriem momentálne okolo seba tak nič žlté nevidím, myslím si že žltá farba nieje tradičná, ktorú by ľudia nejak extra vyhľadávali.... :)

Vaše meno:

cucoriedka

cucoriedka

15.08.2013 10:18

hned idem spravit reviziu v satniku :)

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

15.08.2013 11:09

Žltú farbu mám rada, tričiek mám zopár:))

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

09.02.2014 21:05

ja ju mám rada, v obývačke mám velký obraz žltých tulipánov:)

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

09.02.2014 22:52

Žltej mám síce málo, no zaručene patrí medzi pozitívne.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

18.02.2014 21:06

žltú mám rada mám doplnky v obývačke žlté a tie ruže sú nádherné hned mám lepšiu náladu

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE