Pozor pri líčení očí, môže byť z toho zápal!

V kozmetickej taštičke každej ženy určite nesmie chýbať obľúbená riasenka. Tento malý kozmetický zázrak dokáže opticky predĺžiť riasy a zvýrazniť pohľad. Pri kvalitnej dekoratívnej kozmetike, správnom používaní a odličovaní riasenky sa problémov s očami báť nemusíte. Mnoho žien však stále nevie ako sa starať o svoje očné okolie a potom nastávajú problémy s podráždenými očami a zápalmi. 

 

Vyhoďte staré riasenky

 

Mnoho žien často zabúda na to, že aj dekoratívna kozmetika má svoju životnosť. Obľúbené rúže, krémy alebo aj riasenky používajú aj niekoľko rokov, čo znamená, že tieto kúsky majú už dávno skončenú expiračnú dobu!

 

Oči sú však veľmi citlivé a riasenka po záruke by mohla spôsobiť začervenanie alebo zápal spojiviek. Riasenky by ste mali meniť každé 3 mesiace a v žiadnom prípade by ste ich nemali používať viac ako rok. 

 

 

Odporúčame prečítať: Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

Pozor pri líčení očí, môže byť z toho zápal!

Zdroj: Shutterstock®

Ako používať očné tiene?

 

Na dnešnom trhu nájdete veľký výber rôznych očných tieňov, ktoré sľubujú dlhú výdrž a skvelú pigmentáciu. Medzi najpoužívanejší druh tieňov patria stále práškové, ktoré nanášate štetcom alebo prstom. Ak sú tieto tiene „prášivejšie“, môže sa stať že časť z nich pri nanášaní padá do vašich očí.

 

To môže vyvolať nepríjemnú reakciu ako sčervenanie či pálenie. Skvelým trikom ako zabrániť čiastočkám, aby sa dostali do vašich očí je používanie bázy pod očné tiene a výber kvalitnej dekoratívnej kozmetiky. 

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness v tehotenstve? A prečo nie?

Pozor pri líčení očí, môže byť z toho zápal!

Zdroj: Shutterstock®

Odličovanie je základ

 

Rovnako ako je dôležité správne používanie riaseniek je dôležité aj ich správne odlíčenie. Mnoho žien má práve s týmto problémy. Častokrát sa neodlíčia dosť dôkladne a ráno sa zobudia s čiernymi kruhmi pod očami.

 

V drogériách už môžete nájsť špeciálne oleje alebo krémy na odličovanie očí, ktoré dokážu za pár sekúnd odstrániť všetku riasenku z vašich rias. Ak nebudete zanedbávať túto dôležitú činnosť pred spaním, nielen vaše oči, ale aj pleť budú vyzerať ráno omnoho lepšie. 

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness pre začiatočníčky - rady a tipy

Pozor pri líčení očí, môže byť z toho zápal!

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

1 komentár
Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

01.03.2016 12:49

Odkedy som zainvestovala do kvalitnejších odličovačov, či už na báze oleja alebo micelárnej vody, tak s čiernymi kruhmi a celkovo s fľakmi nemám problémy.. A pleť sa mi zlepšila :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE