Prečo naše telo potrebuje chróm? Nájdeš ho v týchto potravinách!

Minerálne látky, ktoré sa v našom organizme nachádzajú len v malom množstve, nazývame stopové prvky. Takou látkou je aj chróm.

 

Tento mikroelement nepotrebuje naše telo prijímať vo vysokých dávkach, no jeho prítomnosť je nevyhnutná.

 

Chróm pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy a je nevyhnutný pre metabolizmus sacharidov, bielkovín aj tukov. Jeho nedostatok môže zapríčiniť vznik viacerých zdravotných ťažkostí. Zistite, ktoré potraviny vám chróm doplnia najlepšie!

 

Čo spôsobuje nedostatok chrómu?

Chróm je esenciálny stopový prvok, ktorý má značku Cr. V ľudskom organizme napĺňa hneď niekoľko funkcií. Je dôležitý pre normalizovanie hladiny cukru v krvi a znižovanie množstva zlého cholesterolu. Vplýva na vylučovanie inzulínu. Tento minerál sa podieľa aj na štiepení základných živín, čiže sacharidov, tukov i bielkovín. Pri dlhodobom nedostatku chrómu môže telo začať nesprávne využívať glukózu, čo môže mať vplyv na vznik cukrovky.

 

Taktiež dochádza k zníženému metabolizmu aminokyselín. Človek môže pociťovať malátnosť, únavu aj podráždenosť. Nadbytok tejto látky môže naopak narušiť vstrebávanie zinku a železa, no ide skôr o zriedkavý jav. Priemerný denný príjem chrómu by sa mal pohybovať v rozmedzí od 30 do 100 alebo 150 µg.

 

Pozri aj: Toto sú originálne šálky na espresso. Vychutnaj si kávu ešte viac!

slávky

Zdroj: Shutterstock®

Najlepšie zdroje chrómu:

1. Slávky

V zozname najlepších zdrojov chrómu jednoznačne vedú slávky. Stogramová porcia týchto mušlí obsahuje cez 120 mikrogramov dôležitého minerálu. Spoľahnúť sa však môžete aj na ustrice. V rovnakom množstve sa nachádza takmer 60 mikrogramov chrómu. Tieto morské plody sú navyše zdrojom ďalších minerálnych látok, vitamínu D či omega-3 mastných kyselín.

 

2. Para orechy

Ďalším skvelým zdrojom potrebného stopového prvku sú para orechy, ktoré sú známe aj ako brazílske orechy. Jedna porcia, čiže asi 25 gramov, vám doplní približne 25 mikrogramov chrómu. Tieto orechy navyše obsahujú selén, zinok, horčík aj kyselinu listovú. Ich výhodou je, že neobsahujú cholesterol. Naopak, majú slušnú dávku vlákniny, podporujú trávenie a zlepšujú vyprázdňovanie.

sušené datle

Zdroj: Shutterstock®

3. Sušené datle

Sto gramov sušených datlí v sebe ukrýva okolo 30 mikrogramov chrómu. Za deň by sme si však mali dopriať oveľa menšiu porciu tohto sušeného ovocia. Datle majú v tomto stave pomerne vysoký obsah cukrov. V primeranom množstve sú však dobrým zdrojom vlákniny, betakaroténu, vápnika aj cholínu.

 

4. Hrušky

Ďalším ovocím, bohatým na chróm, sú hrušky. Nie sú na tom o nič horšie ako predchádzajúce datle. Rovnaká porcia vám prinesie okolo 27 mikrogramov potrebného stopového prvku. Hrušky taktiež obsahujú vitamín A, E aj K a veľké množstvo vlákniny. Dobrým zdrojom chrómu sú aj slivky.

 

Odporúčame: Prečo pestovať aloe vera? Takto ho využiješ pre zdravie i krásu!

paradajky

Zdroj: Shutterstock®

5. Paradajky

Medzi zeleninové zdroje chrómu môžeme zaradiť paradajky. Tie obsahujú v 100 gramoch asi 20 mikrogramov minerálu. Táto zelenina navyše obsahuje cenný lykopén, ktorý je silným antioxidantom a má protirakovinové účinky. Chróm môžeme ďalej hľadať v brokolici, kukurici aj zemiakoch.

 

6. Šampiňóny

Aj huby môžu byť dobrým zdrojom chrómu. Konkrétne v šampiňónoch sa nachádza cez 15 mikrogramov stopového prvku v stogramovej porcii. Okrem toho vám doplnia aj kyselinu listovú, draslík, fosfor, horčík či zinok. Z veľkého množstva sú tvorené vodou, majú vysoký podiel vlákniny a nízku energetickú hodnotu. Skvelou voľbou sú pri redukcii váhy.

obilniny

Zdroj: Shutterstock®

7. Obilniny

Zdrojom chrómu sú tiež obilniny. Dobrou voľbou sú najmä celozrnné potraviny, ktoré by mali byť súčasťou zdravého jedálnička. Sú zdrojom vlákniny, celého radu vitamínov, minerálnych látok aj ďalších stopových prvkov a enzýmov. Chróm tiež môžeme hľadať v otrubách alebo klíčkoch.

 

Zaujme ťa: Afrodiziakum: Nakopni svoj sexuálny apetít týmito potravinami!

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

18.03.2018 08:11

Zaujímavé, čo spôsobuje jeho nedostatok ma prekvapilo, ďakujem za článok!

Vaše meno:

Helena Zobková

Helena Zobková

18.03.2018 20:26

Až na slávky, ostatné potraviny konzumujem pravidelne.

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

18.03.2018 21:07

Slávky vôbec,para orechy občas,datle na Vianoce a ostatné konzumujem skoro denne...

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

19.03.2018 16:46

Toto sú pre mňa úplne nové poznatky..dobre vedieť

Vaše meno:

JAN KOMADA

JAN KOMADA

23.04.2021 10:32

To som nevedel čo spôsobuje jeho nedostatok

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE