Spôsoby ako detoxikovať organizmus: Takto sa zbavíš všetkých toxínov!

Detoxikácia organizmu – možno to znie príliš odborne, avšak za všetkým treba hľadať toxíny a ich odstraňovanie z tela. Toxíny sa usádzajú v celom organizme, a to v dôsledku pôsobenia vonkajších vplyvov, ale aj v dôsledku požívania alkoholu, fajčenia atď. Hoci je naše telo schopné toxíny vyplavovať samo, niekedy mu proste treba dopomôcť a to hlavne v dnešnej dobe, kedy toxíny na nás útočia na každom rohu.

 

A aký je najlepší detox? Jednoznačne pôst! Ten je sprevádzaný aj množstvom ďalších negatívnych účinkov, hlavne na psychiku človeka. Zabudnite preto na svoje trýznenie a vyskúšajte miernejšiu očistu tela.

 

Pozri aj: Ako správne používať riasenku a mať riasy ako od profíka?

únava

Zdroj: Shutterstock®

Ako rozpoznať potrebu detoxikácie organizmu?

Samozrejme, nik z nás si len tak nezmyslí, že potrebuje detoxikáciu. Telo nám samo dokáže dať najavo potrebu detoxikácie. Vedci tvrdia, že by sme detoxikáciu organizmu mali podstúpiť raz ročne. Aké sú príznaky? Sú veľmi rôznorodé, najčastejšie sa zvýšené množstvo toxínov v organizme prejavuje:

  • nevysvetliteľnou únavou
  • podráždenou pokožkou – akné, ekzém, suchá pokožka...
  • nadúvaním
  • opuchnutými očami alebo vačkami pod očami
  • menštruačnými problémami
zeleninovo-ovocný šalát

Zdroj: Shutterstock®

Ako na detoxikáciu organizmu?

Mnoho odborníkov odporúča 3 až 7 dňový detoxikačný program (hladovku), počas ktorého dôjde k odstráneniu toxínov z tela. Avšak, hladovka z ďaleka nie je taká prospešná, ako by si mnohí mysleli. Totižto dokáže sa skvelo pohrať s našou pevnou vôľou a psychikou. Čo tak radšej skúsiť niečo iné?

 

Zabudnite na hladovku! Stačí, ak eliminujete alkohol, kávu, cigarety, rafinované cukry a nasýtené tuky, ktoré sa v tele správajú ako toxíny. 

 

Do svojho jedálnička by ste mali zaradiť vlákninu, ktorá podporuje trávenie a  odstraňovanie toxínov z tela. Z tohto dôvodu stavte na čerstvé ovocie a zeleninu alebo chlorellu a spirulinu, ktoré patria medzi vynikajúce detoxikačné potraviny.

 

Užívajte vitamín C, pretože ten pomáha produkovať glutatión – zlúčeninu, ktorá pomáha pečeni vylučovať toxíny z organizmu. Nezabúdajte tiež na pitný režim, pretože aj voda pomáha telu vyplavovať toxíny z tela.

 

Zaujme ťa: Trápi ťa bolesť kĺbov? Tak v tom prípade ti pomôže toto!

forfemina slim

Zdroj: Shutterstock®

Vyskúšajte aj rastlinné extrakty

Najlepší čas na detoxikáciu je na jar, teda hneď po zime, pretože vianočné obdobie bolo spojené s hodovaním a pochutnávaním si na ťažkých jedlách, zákuskoch, alkohole atď. Druhou alternatívou je jeseň, kedy je k dispozícii najviac čerstvého ovocia a zeleniny. Pri detoxikácii však môžete staviť aj na bylinky, ako sú žihľava, mäta pieporná, senovka grécka, rozmarín lekársky.

 

Nechce sa vám miešať bylinky a zisťovať najlepšiu kombináciu? Forfemina Slim to všetko zariadi za vás! Pomáha pri odstraňovaní prebytočnej vody z tela, čím prispieva ku kontrole telesnej hmotnosti, bráni vzniku opuchov dolných končatín, pri spieva k normálnej funkcii vylučovacieho systému a tým prispieva k celkovej detoxikácii organizmu.

9 komentárov
Ján Kováčik

Ján Kováčik

02.03.2018 06:54

Najlepšia detoxikácia organizmu, nášho milovaného tela, je tá, že dáme telu to, čo si žiada a nebudeme ho zbytočne trápiť tým, čo si nežiada, ono, keď to bude pre neho potrebné, tak sa samodetoxikuje...

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.03.2018 07:59

my sme s manželom zaradili do jedálnička ešte viacej zeleniny a menej mäsa, pijeme bylinkové čaje, ochvíľu bude v záhrade mladá žihľava, púpava...dietami ako - "nič nejesť" - to sme v živote nerobili, radšej dodávame telu viacej vitamínov v ovocí a zelenine, z našej záhrady sú najlepšie a hýbeme sa - či už večerné prechádzky, peši do práce, cvičenie...

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

02.03.2018 08:21

podľa lunárneho kalendára najúčinnejšie odchádzajú toxíny z tela v druhej a štvrtej lunárnej fáze....

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

02.03.2018 09:05

Presne tak, žiadna hladovka, radšej vitamíny v prírodnej forme.

Vaše meno:

Lenka Piovarčiová

Lenka Piovarčiová

02.03.2018 09:47

hladovku som ja veru vyskusala a nezvladla, tak cakam na jarnu zihlavu a zaradila som vlakninu. Zatial bylinkove cajiky a viac salatov na obed.

Vaše meno:

Tincura Štípalová

Tincura Štípalová

02.03.2018 12:15

detox organizmu je pre telo naozaj potrebné a prospešné

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

02.03.2018 17:46

veru, detox potrebujem, ale stále čakám na jar a prvé rastlinky - žihľavu, púpavu...

Vaše meno:

Lenka Meravá

Lenka Meravá

02.03.2018 21:41

Parkrat som skusila detoxikaciu a citila som sa skvelo

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

27.03.2018 06:56

Tiež začínam s prvými jarnými bylinkami a cez rok si mixujem celer s pomarančom. Pri hladovke mi klesa cukor v tele a som slabá, bez energie, točí sa mi hlava..takže toto nie.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE