Slnečnicové semienka pre krásnu pleť a vlasy

 

 

Ak si doprajete denne niekoľko slnečnicových semienok, pomôžete tým nielen svojmu zdraviu, ale vaša pleť bude vyzerať mladšie a vlasy pevnejšie. Za všetkým sa skrýva vitamín E a omega-3 mastné kyseliny, ktoré zamedzujú vytváraniu vrások a pomáhajú v boji s problematickou pleťou. 

 

Aké vitamíny obsahujú?

 

Slnečnicové semienka obsahujú množstvo kalórií, takže s ich konzumáciou opatrne. To však neznamená, žeby ste ich konzumáciu mali vylúčiť úplne. Obsahujú mnoho prospešných látok a živín, ktoré naše telo potrebuje. Semienka obsahujú vitamín B1, ktorý zabezpečuje správnu funkciu nervových buniek, vitamín B2 pre zdravú pokožku a patria medzi najväčšie zdroje vitamínu E.

 

 

Odporúčame prečítať: Vypestujte si šampiňóny u vás doma

Slnečnica

Zdroj: Shutterstock®

Ten sa považuje za silný antioxidant, ktorý zabraňuje degenerácii ciev a znižuje riziko krvných zrazenín.  Obsahujú tiež minerálne látky ako  mangán, selén, meď, železo, horčík, fosfor a sú veľkým zdrojom vápnika. V neposlednom rade sa v slnečnicových semienkach nachádzajú esenciálne mastné kyseliny, ktoré pomáhajú pri znižovaní „zlého" cholesterolu. 

 

 

Odporúčame prečítať: Pestujte chren v záhrade a využite ho v kuchyni

Žena

Zdroj: Shutterstock®

S konzumáciou opatrne

 

Ak vám slnečnicové semienka chutia, nemali by ste si ich denne dopriať viac ako dve polievkové lyžice. Toto množstvo vám zabezpečí dennú odporúčanú dávku vitamínu E a vaše telo si nebude ukladať prebytočnú energiu v podobe tukových vankúšikov.

 

Ak neviete ako ich zaradiť do vášho jedálneho lístka, stačí ich jednoducho pridať do ovocných či zeleninových šalátov alebo do jogurtu. Vyskúšať môžete aj slnečnicovú nátierku, ku ktorej vám stačia slnečnicové semienka, jogurt, soľ a dobrý mixér

 

 

Odporúčame prečítať: Grilovacia sezóna sa začína

Žena

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

24.05.2020 14:21

Mám ich veľmi rada a ich lúskanie ma dokonca príjemne ukľudňuje :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE