Tuk, dobrý pre telo: Prečo je pre nás kakaové maslo správnou voľbou?

Má žltkastú farbu a neuveriteľne krásne, priam neodolateľne vonia. Stretli ste sa už s prírodným tukom, získavaným z kakaových bôbov? Má blahodarné účinky na ľudské telo a nazýva sa kakaové maslo.

 

V kozmetickom a farmaceutickom priemysle je kakaové maslo naozajstnou stálicou medzi prísadami. Je súčasťou rôznych krémov, esenciálnych olejov, ale aj liekov, čo len dokazuje, že jeho účinky sú skutočne dobré. Zaujíma vás, čo je to kakaové maslo, ako sa používa a prečo ho nazývajú aj „jedlo bohov“? Potom čítajte ďalej a zistite viac!

 

Pozri aj: Tipy, ako nakúpiť rýchlo: Takto pôjdeš z potravín s úsmevom!

účinky kakaového masla

Zdroj: Shutterstock®

Kalorické, no zdravé

O prospešnosti kakaového masla na ľudské telo nemožno pochybovať. Dokazujú to napríklad Afričania, ktorí ho v hojnom množstve využívajú už celé stáročia na domácu liečbu aj ako prísadu do kozmetických produktov. Niet sa čo čudovať, kakaové maslo má naozaj liečivé účinky.

 

Pozor, nenechajte sa však zlákať jeho nádhernou vôňou a skvelou chuťou! Je veľmi kalorické, na 100 gramov obsahuje až 884 kalórií, takže by mohlo byť pôvodcom nežiadaných kíl navyše.

 

Benefity na telo

Poďme sa pozrieť na benefity kakaového masla na človeka, telo a najmä pokožku. V kakaovom masle nájdete tri vzácne zložky -  kyselinu palmitovú, kyselinu olejovú a kyselinu steárovú. Dá sa povedať, že aj vďaka nim má kakaové maslo protistarnúce účinky. Dokáže neutralizovať voľné radikály v pleti a robiť ju tak mladšou a zdravšou, zbavuje ju vrások a iných známok starnutia. Takže zaobstarať si pleťovú kozmetiku s prímesou kakaového masla sa naozaj oplatí.

 

Kakaové maslo je však oázou aj pre vlasy. Môže zredukovať vypadávanie vlasov, no poskytne im aj potrebnú hydratáciu a dokonca pôsobí proti vzniku lupín. Keďže sa stará o to, aby vlasy nevypadávali, slúži aj ako prevencia proti plešateniu, čo ocenia najmä muži s týmto problémom. A ako malý benefit, neodolateľne vonia!

 

Inšpirujeme ťa: Spôsoby ako detoxikovať organizmus: Takto sa zbavíš všetkých toxínov!

kakaové maslo na pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Strašiak kožných chorôb

Keďže je kakaové maslo úžasné na pleť, je logické, že jeho pozitívne účinky ocení aj pokožka všeobecne a najmä tá chorá. Kakaové maslo sa môže aplikovať priamo na miesta, postihnuté psoriázou, ekzémom či iným druhom vyrážok a kožných ochorení. Vďaka obsahu mastných kyselín a protizápalovým účinkom môže výrazne napomôcť postihnutému zbaviť sa svojho problému.

5 komentárov
Zdena Paňková

Zdena Paňková

28.03.2018 07:54

Dík za tip, to som nevedela, že má také účinky na kožné problémy. V kozmetike ho poznám, v kuchyni nie.

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

28.03.2018 16:31

používam telový krém s kakaovým maslom, je krásne voňavý a pokožka je po ňom vláčne jemná :-)

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

29.03.2018 13:26

počula som o ňom v kozmetickom priemysle, v potravinárskom nie, určite vyskúšam

Vaše meno:

Darina Božiková

Darina Božiková

29.03.2018 17:09

kakaové maslo je výborný prostriedok pri opaľovaní.nemusíme sa báť spálenia.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

08.10.2018 22:03

Nie ešte som ho nemala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE