Zabudni na citrón! Neuveríš, ale slaná voda je vraj prospešnejšia!

Nič nie je lepšie, ako začať deň s pohárom teplej vody s citrónovou šťavou. Pozitívne účinky tohto rituálu sú ospevované už dlhé roky a ďalšie pribúdajú rýchlosťou svetla. Zbavíte sa všetkých toxínov, nakopnete metabolizmus a pomôžete skoro každému orgánu. Avšak pitie slanej vody každé ráno má ešte lepšie účinky. Prečo?

Pitie slanej vody, namiesto tej s citrónom, je v mnohých východných kultúrach bežnou rannou rutinou. Prečo o tom ešte nevieme a čo všetko nám slaná voda prinesie? Čítajte a dozviete sa, prečo je slaná voda pre telo prospešnejšia.

Soľ alebo citrón?

Posledné roky sa hovorí o tom, že by sme mali menej soliť a keď už, tak kvalitnou soľou. Je preto nelogické, že by sme mali naše ráno začať práve s ňou. Avšak, všetko závisí od množstva a typu. Ideálnou pre naše telo je morská soľ, ktorá ma nesmierne blahodarné účinky. Nielenže obsahuje množstvo minerálov a vitamínov, ktoré naše telo potrebuje, navyše podporuje regeneráciu a detoxikuje.

Preto vám postačí každé ráno začať s jednou lyžičkou soli v pohári s teplou vodou a výsledky sa dostavia okamžite. Aj napriek zlej povesti, ktorú soľ má, náš organizmus ju potrebuje k mnohým dejom. Dôležitá je napríklad pre správnu funkciu svalov, pre nervy, pre správne hospodárenie s vodou a tým aj funkciu obličiek a mnoho iných. Toto sú dôvody, prečo nahradiť citrón soľou!

Musíš vidieť: Trápi ťa upchatý nos? Vďaka týmto pomocníkom budeš voľne dýchať!

citrónová voda

Zdroj: Shutterstock®

  • Najdôležitejší dôvod, prečo piť slanú vodu, je ten, že je zdrojom veľkého množstva minerálov. Podľa lekárov obsahuje až 80 rôznych prvkov, ktoré sú pre naše telo veľmi prospešné.
  • Soľ je veľmi prospešná pre tráviaci trakt, pretože podporuje vstrebávanie živín a reguluje aj krvný tlak. Slaná voda navyše dokáže črevá prečistiť.
  • Slaná voda bráni vzniku osteoporózy, i keď samotná soľ býva označovaná za ničiteľa kostí. Pokiaľ nebudete nadmerne soliť a budete používať morskú soľ, tak môžete očakávať, že vaše kosti budú pevné ako nikdy.
  • Je mimoriadne prospešná pre nervový systém. Nervy a tým aj naše reakcie či psychický stav sú závislé od množstva minerálov. Slaná voda nielenže zabezpečí dostatočný prísun týchto látok pre vaše nervy, ale podporí aj tvorbu niektorých hormónov, serotonínu a melatonínu, a pomôže vám s nespavosťou.
  • Podporuje dýchací systém. Soľ rozpúšťa hlieny a preto je vhodná nielen pre fajčiarov, ale aj pre chorých, ktorých trápi chrípka a prechladnutie. Podľa niektorých odborníkov dokáže pomôcť aj pri liečbe astmy či alergie.
soľ

Zdroj: Shutterstock®

  • Slaná voda, podľa niektorých odborníkov, dokáže odstrániť zubný kameň vo veľmi krátkej dobe – maximálne za 1 mesiac. Ako malý bonus, odstráni aj zápach z úst za predpokladu, že ho máte a zlepšíte hygienu v ústnej dutine. Zápach v ústach robí nesprávna strava v žalúdku alebo pokazené zuby, prípadne iné choroby ústnej dutiny.
  • Soľ vám pomôže s hojením rán, jaziev, zápalov alebo aj s bolesťou kĺbov. Okrem toho zníži tvorbu vrások a zlepší aknóznu pleť. Dokáže si poradiť dokonca s ekzémom či s inými ochoreniami pokožky. Vaša pleť bude svieža a bude mať aj lepšiu farbu.
  • Medzi ďalšie výhody patrí zníženie krvného tlaku, zníženie hladiny cukru, zabezpečí vám zdravé cievy a dokonca pomôže so znížením hmotnosti.
pitie vody ráno

Zdroj: Shutterstock®

Milé dámy, slaná voda určite nepatrí medzi lahodné drinky, avšak jej pozitívne účinky na naše telo za to určite stoja. Vyskúšajte týždňovú očistnú kúru a samy uvidíte, či je vám lepšie alebo nie. Dopriať si môžete aj kúpeľ, ktorý má antibakteriálny účinok na celé telo. Slaná voda je veľmi prospešná aj na vlasy, pretože pomáha v boji s mastnými vlasmi.

Zaujme ťa: Prečo si v lete vychutnať morskú soľ?

12 komentárov
Jana Pitonakova

Jana Pitonakova

08.06.2018 07:11

Už sa dlhšie odhodlávam na tento krok = Šankprakšalána – črevná sprcha i osvieženie tráviaceho traktu. Robí sa to s Himalájskou soľou ... raz to musí prísť a po tomto článku do toho asi pôjdem ... dám potom vedieť ako to dopadlo

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

08.06.2018 08:35

Výborný článok, ďakujem!

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

08.06.2018 09:37

pijem citrónovú vodu, neviem si predstaviť že si dám ráno slanú vodu..

Vaše meno:

Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

08.06.2018 10:38

tu vždy opisujete niečo že má zázračné vlastnosti tak nechápem prečo sú ešte ľudia na svete chorí... nad takýmto článkom sa iba dobre zasmejem, zajtra nezabudnite dať článok aké je dýchanie dôležité a prospešné pre život

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

08.06.2018 14:59

no neviem, slana voda ma davivy ucinok

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

08.06.2018 17:29

Ved práve preto mám rada more.. ;-) Slanú vodu milujem ,a je pre mňa veľmi prospešná , či už vlasy budú krajšie, alebo telo je uvolnenejšie a oddýchnuté ... Sem-tam sa aj napijem ,takže zo všetkého troška..

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

10.06.2018 21:55

Zostanem pri vode z citrónom

Vaše meno:

Jana Čipková

Jana Čipková

11.06.2018 23:07

Zaujímavý článok, vyskúšam tie tri dni.

Vaše meno:

Mária Liščinská

Mária Liščinská

16.06.2018 23:55

od zajtra začínam spomenutú "týždňovú očistnú kúru"
-bude to výzva :)

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

19.06.2018 13:59

Mne stačí slaná voda na kloktanie, keď ma bolí hrdlo, nič príjemné. Neviem si predstaviť či by som ju dokázala vypiť nalačno. Ale nikdy nehovor nikdy...

Vaše meno:

Dana Hanusková

Dana Hanusková

20.06.2018 11:00

vraj veľa solíme - ako je to teda s pitím slanej vody, neuškodím si tým viac?

Vaše meno:

Alzbeta Hartinikova

Alzbeta Hartinikova

05.07.2018 16:16

Pouzivam iba himalajsku na varenie.A ked su horucavy tak v mojom pohary je voda astipka himalajskej .Potom sa tak nepotim.

Anna Kristova

Anna Kristova

28.07.2018 17:47

slaná voda bŕŕŕ

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE