Zabudnite na chémiu: Domáce lieky na chrípku vás postavia na nohy!

Chrípka a prechladnutie na nás počas jesenných mesiacov číha na každom kroku. Kýchaš, kýcham, kýchame a viróza šíriaca sa z jedného človeka na druhého je na svete.

 

A teraz si predstavte, že musíte ísť do čakárne plnej chorých ľudí a čakať na lekárske vyšetrenie, bohvie ako dlho!

 

V prvom rade nazabúdajte, že každá choroba, aj tá maličká, sa musí poriadne vyležať. Ak budete s nádchou či kašľom, hoci aj bez horúčky, behať po pracovných stretnutiach, je veľmi pravdepodobné, že z malého „soplíka" sa razom stane čosi vážnejšie, a na to žiadne  babské lieky nepostačia. Pri kurírovaní sa držte aj ďalšej podstatnej zásady, pite veľa tekutín, najlepšie čaju s medom či čistej vody.

 

Preskúmaj aj: Nashi hruška je zázrakom s overenými vlastnosťami. Aké má schopnosti?

 

Zostáva už len priestor na liečivá. Domáce lieky na chrípku, ktoré užívali naše starké a prastarké a praprastarké už celé stáročia vás postavia na nohy a zároveň budete mať dobrý pocit, že ste svoj organizmus nezaťažili žiadnymi chemikáliami. Tie síce poskytnú rýchlu úľavu od bolesti, no z dlhodobého hľadiska v tele narobia veľa zlého. Pozrite si 5 skvelých a jednoduchých receptov na domácie lieky proti chrípke.

Zázvor, med, cesnak a citrón.

Zdroj: Shutterstock®

1. Cesnakovo-medová kúra

Ak vás trápi dusivý kašeľ, kombinácia zdravého medíku a ešte zdravšieho cesnaku je to pravé orechové. Na približne 4 lyžičky medíku pridajte 3-4 strúčiky prelisovaného cesnaku. Cesnak však nechajte chvíľu po prelisovaní odstáť, aby sa z neho uvoľnili liečivé látky. S medom ho následne zmiešajte aj so vzniknutou tekutinou z cesnaku. Ak máte radi citrón, pridajte do zmesi aj šťavu z polovice citróna. Konzumujte po lyžičke pokojne niekoľkokrát denne.

 

Náš tip! Dajte si pozor na kvalitu medu, tie supermarketové často nemajú také liečivé účinky ako poctivé výrobky od slovenských včiel. To isté platí aj o cesnaku.

Cibuľový čaj zatočí s kašľom.

Zdroj: Shutterstock®

2. Cibuľový čaj

Poradí si s kašľom, ale aj s miernejším zápalom priedušiek. Reč je o cibuľovom čaji z kvalitnej slovenskej cibule. Postup je opäť veľmi jednoduchý. Cibuľu ošúpte tak, aby jej zostala len posledná vrstva šupky, prekrojte ju na polovicu a povarte vo vode 15 minút. Na 1 väčšiu cibuľu vám postačí 700 ml vody. Naše staré mamy zvykli do hrnca pridať aj feniklové semená, tak ak feniklu holdujete aj vy, šup tam s ním. Samozrejme, že čaj si môžete dosladiť medom.

 

3. Cibuľový obklad

Pri zázraku menom cibuľa ešte zostaneme, pretože sú z nej vynikajúce aj zábaly. Pripravte si bavlnenú plienku a cibuľu, ktorú si pozvoľna zohrejte na panvici nakrájanú na krúžky tak, aby nebola horúca. Zabaľte ju do plienky a priložte na krk. Zbohom, boľavé hrdlo!

zázvor, med a citrón

Zdroj: Shutterstock®

4. Zázvorová bomba

Zázvor je účinným bojovníkom na všetkých frontoch, a to aj na tom chrípkovom. Kúpte si dva (pokojne väčšie) kúsky zázvoru a liter vodky či iného kvalitného a čistého alkoholu. Zázvor nastrúhajte, zalejte ho alkoholom a lúhujte ho aspoň 3 týždne. Tento zázrak nalejte do fliaš a vždy, keď sa prejaví nejaký náznak ochorenia, dajte si lyžičku do úst alebo do čaju.

 

Bude ťa zaujímať: Pravé americké palacinky: Raňajky, za ktoré vás bude partner milovať

 

5. Zázvorovo-medovo-citrónová istota

Keď už nič nepomáha, spojte troch silných vojakov menom zázvor, med a citrón. Do pohára na zaváranie nakrájajte citrón na kolieska aj so šupkou (pozor, dobre ho predtým umyte), pridajte očistený zázvor veľký asi ako prostredník nakrájaný takisto na tenšie kolieska a napokon to zalejte až po vrch kvalitným medom. Nechajte pár dní odstáť a potom skladujte v chladničke. Konzumujte po lyžičkách podľa potreby.

11 komentárov
Katarína Konečná

Katarína Konečná

27.11.2017 08:31

u nás doma funguje zázvor s medom

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

27.11.2017 08:31

ano,ano, organizmus neoklamete, chce to svoj čas, treba chorobu poriadne vyležať, tiež rada využijem domáce lieky, zázvor, med, citóny, cibuľa sú u nás poruke neustále, sú to skvelí bojovníci...

Vaše meno:

benynka

benynka

27.11.2017 09:22

najmä nech chorí ostanú doma aby nenakazili zdravých

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

27.11.2017 10:30

chrípku treba v prvom rade vyležať

Vaše meno:

Žofia Mažáriová

Žofia Mažáriová

27.11.2017 10:34

pomôžu, ale treba začať včas, potom je už neskoro

Vaše meno:

Helena Zobková

Helena Zobková

27.11.2017 16:13

Praktizujem tieto domáce liečivá, zdieľam aj pre priateľov.

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

27.11.2017 17:10

cibuľový čaj, ten robievame, od kašľa je veľmi dobrý

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

27.11.2017 21:02

Základ je chrípku poriadne vyležať...ja som ju pred pár rokmi prechodila-a nielen raz, ešte aj potom keď sa mi vrátila a to sa mi vypomstilo, dlhodobé následky nedali na seba dlho čakať..

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

28.11.2017 10:26

med, citrón, zázvor, cesnak - nenahraditeľní pomocníci pri chrípke a nádche

Vaše meno:

Peter Maňák

Peter Maňák

29.11.2017 23:52

Cesnak s medom - jednotka s hviezdičkou, odporúčam.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

06.01.2018 22:05

Zázvor s medom a cibuľová tinktúra

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE