Žiarivý úsmev? Jednoducho!

Každý z nás túži po žiarivom a najmä po zdravom úsmeve. Genetika však niekedy nepustí a nie každému z nás je to preto dopriate. Samozrejme, v dnešnej dobe je možné tieto problémy pomerne ľahko vyriešiť.

 

Riešení je niekoľko, a to pomocou bieliacich zubných pást, bieliacich prúžkov, ale aj iných estetických riešení (odborné bielenie chrupu) u svojho stomatológa. Takéto metódy však stoja nemalé financie a zákrok je potrebné opakovať niekoľkokrát. Biely chrup však môžete dosiahnuť aj pomocou prírodných alternatív v prípade, že nechcete svoj chrup zbytočne zaťažiť chémiou. Je samozrejmé, že pri nechemických produktoch pôjde o dlhodobejší proces, a preto treba mať určitú trpezlivosť. 

 

 

Odporúčame prečítať: Čo robiť, keď vás páli záha?

zuby

Zdroj: Shutterstock®

Ktoré potraviny vedia náš chrup vybieliť?

 

Zázrak zvaný kokosový olej – kvality a všestranné účinky kokosového oleja už určite poznáte. Už len pre jeho vysoko-výživné a hydratačné účinky by vo vašej domácnosti nemal chýbať. Čo o ňom možno neviete je to, že olej napomáha zdraviu ústnej dutiny a taktiež má bieliace účinky. Stačí na chrup naniesť jednu lyžičku oleja, necháte rozpustiť a pomocou zubnej kefky celý chrup olejom vyčistíte.  

 

 

Odporúčame prečítať: Urinoterapia - terapia močom

kokosovy olej

Zdroj: Shutterstock®

Aj ovocie bieli

 

Mierne bieliace účinky majú aj niektoré druhy ovocia. Chrumkavé ovocie, ako napríklad jablko či sladké jahody, dokáže konzumáciou chrup pekne vyčistiť. Navyše, jahody s obsahom vitamínu C a kyseliny jablčnej, ktorá je schopná odstraňovať nevzhľadné fľaky na zuboch, vedia vyčistiť chrup rýchlo a efektne. 

 

Rada starých mám – sóda bikarbóna

 

Sóda bikarbóna, ako zubná pomôcka, je známa už po mnohé roky, a to najmä pre jej schopnosť rozpúšťať zubný kameň a účinne bieliť zuby. Stačí, ak si na zubnú kefku nanesiete trochu sódy bikarbóny a vyčistíte si ňou zuby. Zo sódy bikarbóny sú však už menej ,,nadšení“ stomatológovia, ktorí varujú pred ničením zubnej skloviny. Používať by sme ju však mali maximálne mesiac, a to najviac dvakrát do roka, aby sme predišli prílišnej citlivosti našich zubov. 

 

 

Odporúčame prečítať: Prechod - strašiak dospelých žien

potraviny

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Aké prírodné alternatívy na bielenie zubov poznáte vy? 

 

Zdroj foto:

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

27.02.2015 12:27

Ten kokosový olej je fakt super! :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

12.04.2016 09:41

kokosový olej používam pravidelne a nie len na zuby :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

27.12.2016 12:48

ja si nemusím bieliť zuby,lebo ich mám dosť biele

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE