Život podľa hygge: Tajný recept na šťastnejší a spokojnejší život

Ak chcete byť šťastnejší a spokojnejší, žite podľa hygge.

 

Tento nórsko-dánsky výraz vyjadruje pohodlie, útulnú atmosféru, radosť a šťastie.

 

Severania majú recept na to, ako nájsť potešenie v bežných veciach – v živote, v priateľstve aj v domácnosti. 

 

 

Teplo a vôňa domova

Pohodu a dôveru môžete pocítiť na miestach, ktoré pôsobia zabývane. Obklopte sa doma vecami, ktoré produkujú teplo a svetlo. Horiaci oheň v krbe vie navodiť intímnu a pohodovú atmosféru. Ak krb nemáte, nevešajte hlavu.  Zadovážte si sviečky s vôňou škorice alebo vanilky.  

 

Spojenie s prírodou

Severania čerpajú novú energiu v prírode. Ak bývate v paneláku, do svojho domova preneste trochu zelene. Kvetiny, rastlinky, bylinky a okrem toho venujte pozornosť aj zariadeniu domácnosti prírodnými materiálmi. Výbornou voľbou je drevo, kameň alebo koža. 

 

Odporúčame: Jete vegan a raw? Čo na to vaše kosti?

Spojenie s prírodou a rodinou

Zdroj: Shutterstock®

Hýbte sa ekologicky

V škandinávskych krajinách je najčastejším dopravným prostriedkom bicykel. Počas jazdy sa nadýchate čerstvého vzduchu, urobíte niečo pre svoje zdravie a zbytočne sa nestresujete v dopravných zápchach. 

 

Nezanedbávajte vzťahy

Čas strávený s rodinou alebo priateľmi má zásadný význam pre spokojný život. Nečakajte na víkend a stretávajte sa s blízkymi aj vo všedné dni. Vybehnite s nimi na obed alebo na kávu a chutný koláčik. Podstatou hygge je vychutnávať si život bez výčitiek. 

 

Odporúčame: Vitamín K2: U nás novinka, v zahraničí hit

Život podľa hygge

Zdroj: Shutterstock®

Jedlo pre pokojnú dušu

Základom škandinávskej kuchyne sú ryby a morské živočíchy. Lososy, pstruhy, slede, tresky či krevety sú súčasťou takmer každého menu. Nečudo, že severania vysoký cholesterol  takmer nepoznajú.

 

Ryby obsahujú cenné omega-3 mastné kyseliny, ktoré znižujú hladinu LDL cholesterolu a naopak zvyšujú hladinu ochranného cholesterolu v krvi. Pôsobia tiež preventívne, znižujú riziko ochorení srdca a ciev, aktivujú mozgovú činnosť, schopnosť sústrediť sa, ochraňujú bunky pred degeneráciou a starnutím, stabilizujú emocionálnu rovnováhu,“ vysvetľuje zdravotné benefity omega-3 odborníčka na výživu MUDr. Alžbeta Béderová, CSc.

 

Ak si ryby nedoprajete aspoň 2-3-krát za týždeň, siahnite po kvalitných výživových doplnkoch, ako napríklad OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahuje vysoko koncentrovaný olej z čerstvých nórskych lososov a na zaistenie dennej potreby stačí užiť 2 kapsuly. Vyskúšajte teraz mesačné balenie zadarmo, len za cenu poštovného a balného.

 

Objednávajte  z pohodlia domova na www.omegamarineforte.sk

OmegaMarine Forte+

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

21.07.2017 08:45

...páči sa mi to,... tiež žijeme na dedine hneď pod horou, mám rada ten pocit, keď ráno otvorím oči a dívam sa na les na zeleň, každým dňom sledujem, ako sa menia ročné obdobia podľa sfarbenia stromov, je to úžasné, ako v prírode všetko funguje... je to krásne, som tu, som doma...vtedy som spokojná...

Vaše meno:

Majka Frnová

Majka Frnová

21.07.2017 09:45

Dáni patria k najšťastnejším ľuďom, tak asi na tom niečo bude...

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

21.07.2017 18:13

obdivujem tento životný štýl...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE