3 jednoduché tipy o strihoch, vďaka ktorým vyniknete

Stalo sa vám niekedy, že jeden deň ste sa v oblečení cítili sebaisto, páčili sa sami sebe a na druhý deň ste si dali niečo, v čom to nebolo až tak ono? Možno ste sa cítili menej sebaisto a pri pohľade do zrkadla objemnejšie.

 

Och ten pohľad do zrkadla – niekedy spustí takú diaľnicu myšlienok a sebapochybností. Nie je vám ich treba. V oblečení sa máte cítiť sebaisto a atraktívne. Nato bolo vymyslené. Tieto tri tipy môžu byť krôčik k tomu.

 

1. Skrátenie vs. predĺženie

 

Keď niečo opticky predĺžite, zároveň to aj zoštíhlite. Platí to hlavne u nôh. Ak opticky predĺžite nohy, zároveň ich aj zoštíhlite. Predĺžiť ich môžete správnou dĺžkou sukne, či nohavíc. Ak by ste ich opticky skrátili – napr. nohavicami so záložkami skombinovanými s nízkymi topánkami, vaše nohy sa opticky skrátia a pôsobia širšie. Ani neviete ako a máte pár kíl navyše. Ale len opticky. Takýto druh nohavíc zvoľte radšej s podpätkami.

 

Odporúčame tiež: Ktorý pomocník na nanášanie make-upu je ten najvhodnejší?

3 jednoduché tipy o strihoch, vďaka ktorým vyniknete

Zdroj: Shutterstock®

2. Strohosť vs. nápaditosť

 

Keď nechcete na niektoré partie pútať už viac pozornosť, napríklad preto, že sú už dostatočné "vyvinuté" a ďalšie pútanie pozornosti by uškodilo celkovému dojmu, uprednostnite strohosť, ľahké, padavé materiály a tmavšie odtiene farieb. S farbičkami sa vyhrajte na inej partii. Napríklad, ak máte širšie ramená a útlejšie boky. Šup na spodok pestrú vzorovanú sukňu a zvršok zvoľte v nenápadných farbách.

 

Odporúčame prečítať: 3 ingrediencie pre perfektný štýl

3 jednoduché tipy o strihoch, vďaka ktorým vyniknete

Zdroj: Shutterstock®

3. Vodorovné vs. zvislé prúžky

 

Keď si vyskúšate na seba prúžky, naskytuje sa príležitosť zapnúť vnímavosť na plné obrátky. Všeobecné pravidlo hovorí, že vodorovné prúžky rozširujú a zvislé zoštíhľujú. No v praxi som sa stretla s tým, že nie vždy to platí, závisí to aj od hrúbky, strihu a materiálu. Preto sa ich nemusíte báť, stačí vyskúšať a vnímať, či vám prospejú. Ak škodia, popátrajte po iných kúskoch.

 

Odporúčame tiež:  Parádiť sa prináša výhody! Spoznajte ich.

3 jednoduché tipy o strihoch, vďaka ktorým vyniknete

Zdroj: Shutterstock®

Či už použijete prúžky, pestrosť alebo strohosť, prajem vám, aby ste sa vždy v oblečení cítili sebaisto a v zrkadle videli výnimočnú ženu. 

 

Radí: Marcela Špalková - Štýl mejker 

Viac na: www.stylnamieru.sk

 

Odporúčame prečítať: Rady ako dobre nakupovať, pre nákupné ne-maniačky

3 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

14.07.2016 07:46

Šikovné rady.

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

14.07.2016 19:46

Veľmi užitočný článok, super :)

Vaše meno:

Mirka Š.

Mirka Š.

14.07.2016 20:17

Dobré rady, každá si niečo vyberie.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE